Голф3 проблем с охладителна система

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bababyt

Голф3 проблем с охладителна система

Мнениеот bababyt » Чет 08 юли 2004 9:56


А здравейте!

Преди няколко дни забелязах, че водата в разширителния съд е спаднала. Сипах малко. Карах и един ден след като спрях погледнах под капака и видях как от съединителя на пластмасовите тръби в средата където може би е термостата свисти и хвърля пара. След още един ден и вече оставах без вода след всяко каране.

Ходих на сервиз и пичовете викат трябва да се смени фланеца(80 лв.) и тогава ще видим защо е станало така. По принцип t на водата се движи 90-110 градуса градско.

Дайте идея какво е станало и тази смяна ще реши ли проблема?
Да не ги давам тия кинти на вятъра... :wink:




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

...

Мнениеот Pichaga » Чет 08 юли 2004 11:51


ами на г2 фланеца е 60 кинта, така че при тебе е нормална цена. Тая джаджа като остарее пластмасата почвна да се скапва, получават се микроскопични пукнатини и от тях капе или тече, не се замисляй, а сменяй, ако е от там, а личи че е .....знаеш ли какви проблеми ще имаш ако прегрееш колата сега е лято и яко жега., на мене ми капе само от там /3-4 капки на ден/ и също ще го сменям като се опарича, но за морето така няма да тръгвам, страх ме е


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот negodnika » Чет 08 юли 2004 12:16


Аэ си вэех фланеца от Ауто плюс эа 15лв и пише на него,че е немски ако искаш им се обади и ги питай тела е:931 74 30 това е на бул.Мария Луиэа 80


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Чет 08 юли 2004 12:19


Негодник.. става въпрос за 3-ка :wink: Ако ме светнеш на Л.С. къде е това автоплюс ще съм благодарен.


bababyt

благодарско Пичага!

Мнениеот bababyt » Чет 08 юли 2004 16:24


Е ще се сменя значи...
Обадих се в АутоПлюс 80лв. си е цената.


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот negodnika » Пон 19 юли 2004 11:25


Имам проблем эабеляэах мокро петно под радиатора,приятел ме посъветва да сипа добавка эа спиране на течове RADweld някои да има впечатления от таэи добавка :?: Друг приятел така си эапуши тръбите и стана голямо маэало :?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 19 юли 2004 11:31


направи го отделна тема...
иначе добавките са опасни и временно оправят проблема, освен ако не запушат нещо...
лично аз имах такава дилема и добавки на слагах-смених двата радиатора-външния и на парното....
иначе съм чувал че става и с боза и червен пипер....
доста хора са слагали и са доволни, доста хора са слагали и са имали после проблем....
имаше такава тема в дир-а потърси и там


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 19 юли 2004 11:51


negodnika написа:Имам проблем эабеляэах мокро петно под радиатора,приятел ме посъветва да сипа добавка эа спиране на течове RADweld някои да има впечатления от таэи добавка :?: Друг приятел така си эапуши тръбите и стана голямо маэало :?

На мен ми уливаше цялата греда под радиатора, причината беше в дясната конзола, явно като влизат в нея алуминиевите тръбички не се оплътняват добре...На седмица губех по 1 литър както си стои на паркинг.... :evil: Отидох до близката бензиностанция и купих за 5 лв добавка за запушване на течове.Добавката се казва ALUMASEAL и е американска, пише, че е за трайно отстраняване на течове(като сменя антифриза ще се разбере).Та от около 5 месеца няма никакви проблеми с течове, парното си работи, колата не прегрява...вчера дори си чистих радиатора от боклуци и си беше идеално сух, няма следи на течове и др. такива...Ако сипваш някаква добавка не слагай повече от 1/5 от съдържанието на шишенцето, щото това си е направо доза за камион :D
Това с бозата и с червения пипер също става, но го препоръчвам само за трактори, москвичи и лади :wink:


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот negodnika » Пон 19 юли 2004 11:56


Мерси ще сипа добавка и ще вида как е а иначе и на мене ми олива гредата точно



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта