Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Нед 24 фев 2013 22:49


Здравейте карам тука 1 голфче вр6 но имам 1 проблем които незнам как да го реша
Колата е с АБС/ЕДС и като усети че почва да буксува и натиска спирачките
В случая накладките ми свират и само това ми помогна да разбера всащност какво става,но не мога да си обясня при изкл компютър давам газ и на 1-ва и 2ра се чуват как почват да свират(a съм сигурен че на 2ра от движение няма как да почне да си превърта че да ги натиска),след това откачих буксата за помпата за налягането и пак ги натиска кое ги кара тея сприачки да се натисакт не мога да си го обясня




Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот znainainai » Нед 24 фев 2013 23:22


Пич то това му е работата бе. Има доста написано по въпроса. Ако го няма ще седиш на едно място и ще пилиш гуми.
Я пробвай за протокола да тръгнеш като човек и да караш без оборотомера да превиши 2000 об/мин да видим дали ще сработи EDS-a.Аз ще ти кажа че няма да сработи.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Нед 24 фев 2013 23:44


да бе ясно че това му е работата ама защо със изкл комп и изкл букса на помапта за налягането и пак сработва искам да го елиминирам


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот PyMu » Пон 25 фев 2013 0:07


Като си изключил буксата на налягането, не си изключил компа, че да спре да работи. EDS-a работи с датчиците на ABS-a, не на налягането.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Пон 25 фев 2013 1:06


добре ама нали нещо трее да направи налягане за да натисне спирачките ? и както казах дори при изкл букса на компютъра за абс пак сработват даже като сам махнал и бушона


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот PyMu » Пон 25 фев 2013 1:55


EDS-a не го интересува налягането, а промяната/разликата в оборотите на колелата при въртене. Взима инфо от ABS-a, така, че ако искаш да изключиш EDS-a, трябва да изключиш ABS-a.

Ето ти тука да четеш: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=235196

и: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=3318030#p3318030


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Пон 25 фев 2013 8:02


на абс-а съм му махнал бушона и незнам колко пъти тряба да спомена че сам откачил буксата на компютъра на абс/едс която се намира пред предната седалка


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот radotom » Пон 25 фев 2013 8:21


pepstroi написа:...след това откачих буксата за помпата за налягането и пак ги натиска кое ги кара тея сприачки да се натисакт не мога да си го обясня

Ъъъъ... че ти ако откачиш помпата - въобще не би трябвало да имаш спирачки!?! :eek
Демек - би трябвало не само нищо никъде да не натиска, ами и да се пребиеш като куче на първия остър завой! :banghead
Я кажи с какъв АБС си? Имаш ли серво или сервоефекта се осигурява от нагнетателната помпа? Защото в АутоДата-та пише, че компа е отпред на Голфове до '92г, а това би трябвало да значи, че си с Тевес02
Още един въпрос - това само при ниска скорост ли се случва? До около 15-20км/ч или и при по-висока?


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Пон 25 фев 2013 20:06


не съм видял точно какъв е абс-а но отпреде съм със серво и обикновена помпа тея спирачки сработват само на 1ва и 2ра и то при обороти над 4000 или как му натисна педала на газта до долу ако си го карам нормално до 2-3 не се чува да ги натиска
а голфа мисля че е 92ра


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Пон 25 фев 2013 20:38


след като прочетох тази тема viewtopic.php?f=11&t=175170
установих че АЗ(кретенът) явно съм изкл помпата за абс-а а не това което управлява спирачките :) после ще го изкл и него :)
и малко по натам разбирам защо го прави само на 1ва и 2ра защото работело дао 60 км
как ги ненавиждам тези коли с абс и колко пъти съм щял да се удара заради тея абс-и ти натискаш спирачката да спре колата то ти враща педала и тя си върви на преде на баща ми на опела с нови гуми егале ф1 и като видех легнал полицай не можех да спрад преди него и минавах на спирачки през него и като махнах бушона колата почна да спира 3 пъти по бързо :)


Потребителски аватар
TheExorcist
Мнения: 304
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 11:09
Автомобил: Golf 3 94
Двигател: ABF
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот TheExorcist » Пон 25 фев 2013 22:56


pepstroi написа:след като прочетох тази тема viewtopic.php?f=11&t=175170
установих че АЗ(кретенът) явно съм изкл помпата за абс-а а не това което управлява спирачките :) после ще го изкл и него :)
и малко по натам разбирам защо го прави само на 1ва и 2ра защото работело дао 60 км
как ги ненавиждам тези коли с абс и колко пъти съм щял да се удара заради тея абс-и ти натискаш спирачката да спре колата то ти враща педала и тя си върви на преде на баща ми на опела с нови гуми егале ф1 и като видех легнал полицай не можех да спрад преди него и минавах на спирачки през него и като махнах бушона колата почна да спира 3 пъти по бързо :)


Поправете ме ако не греша, но главната цел на абс-а не е ли да се запази контрола над колата при внезапно спиране?


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот PyMu » Пон 25 фев 2013 23:12


EDS-a го изключват обикновено зимата, за да се пързалят и въртят, ама чак пък да спреш ABS-а и да спира по-добре колата :eek :a076 ... нещо и аз не разбирам...

pepstroi, какво разбираш под по-добро спиране? Колата да се пързаля неуправляемо и безконтролно като шейна, пред това да спре в метри по-рано и контролирано? Би ли описал по-подробно как се подобява спирането без ABS? Наистина ми стана много любопитно?


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот pepstroi » Вто 26 фев 2013 0:01


сега ще ви обясня нещата в моите очи защо абс-а е една много глупава система!
Пример както дадох на баща ми опела ,натискаш рязко спирачката и поради незнайно каква причина задна дясна гума спира една идея преди другите абс-а отчита че гумата е блокирала и почва да натиска спирачката обратно и така ти още не започнал да спираш с предните гуми колата ти спира само на една гума и реално НЕ СПИРА след премахване на бушона и натискане рязко на спирачките колата спира веднагически без нито да се завърти и нищо друго
Пример 2 чисто ново дайхатсу материя (даже съм сигурен че не знаете как изглежда) карам го по пътя идва кръстовище намалявам да завивам но в този момент отдолу има лед абс-а отчита блокирането на гумите и моментално започва пак да трака при което на навъртян волан така и не видях кое помогна за вземането на завоя нали именно заради това са го сложили заради паниките които натискат пдала до долу и не пускат сприачката и коалта так аи не завива да отбегне удара е тука колата спря точно на 1 педя от 1 довар
Пример 3 ПРесен Пресне неск ана ломското на билата ново бмв на мазен асфалт с висока скорост резултата 5 помляни коли

Като заключение Аз сам от хората които спират екстремно и в момента който видят че колата поднася се пуска спирачката и колата си влиза пак в траекторията и спира в пъти по бързо от кола с абс това са просто некви малоумни митове
http://www.youtube.com/watch?v=hnjszE3N ... sults_main
Явно номера е да познаваш много добре къде е границата на завлачване на гумите да ако ги набиеш реазко вероятно пътя ще е по дълъг но трее или да си паника за да ги набиеш рязко или просто да си идиот :)
Имам 1 приятел с 3ка абф с 3ма вътре с чисто нови летни гуми дунлоп лятото с неква никва скорост е така просто авалта беше малко по гладак и като натисна спирачката и заради хубавия абс спре в средата на кръстовишето :)
А в конкретния случай където аз карам 3ка вр6 с този тежак мотор няма да ти казвам какъв е коефицента на сцепеление макар и китайските ванлита си спира мега идеалното на мокро на сухо на секво


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот myrshavija » Вто 26 фев 2013 7:22


pepstroi написа:сега ще ви обясня нещата в моите очи защо абс-а е една много глупава система!
...
Пример 3 ПРесен Пресне неск ана ломското на билата ново бмв на мазен асфалт с висока скорост резултата 5 помляни коли

Като заключение Аз сам от хората които спират екстремно ...
Като заключение - ти си един неграмотен младеж, който си мисли, че държи Господ за шлифера. Пожелавам ти никога да не попаднеш на някой, който екстремно да ти счупи главата, след като си спрял в него/колата му/детето му ... заради тази "глупава" система АБС! А може би ще успееш да му обясниш, че не си виновен ти, а "глупавата" система? :mhihi


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем с EDS-a голф 3 вр6 натиска сам спирачките

Мнениеот znainainai » Вто 26 фев 2013 7:31


Добре любителю на късното екстремно спиране а кво правим ако се пръсне маркуч?
Само на този въпрос ми отговори.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта