Golf MK3 Смяна на жило на съединител

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
raix
Мнения: 465
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Golf MK3 Смяна на жило на съединител

Мнениеот raix » Сря 13 мар 2013 21:11


Здравейте колеги понеже ми се прецака саморегулируемото жило на съединителя и понякога задаржа искам да премина към най обикновенно възможно ли е това?




Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот mitko85 » Сря 13 мар 2013 21:16


Възможно е, но педала на съединителя няма да е като преди. Ако ти е тръгнал съединителя сложи обикновено и после с новия съединител ново саморегулиращо. Моето жило щракаше при всяко натискане на педала, докато накрая на едно кръстовище.... :banghead . Сега съм с обикновено, като сменям съединителя ще сложа каквото трябва.
п.п. Трябва а намериш жило, което вместо тресчотките на саморегулиращото ще има механизъм за ръчно регулиране.


raix
Мнения: 465
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот raix » Сря 13 мар 2013 21:21


Ами под ръчно регулиране имаш предвит като на голф 2 ли ?


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот mitko85 » Сря 13 мар 2013 21:31


Там където е заключващия механизъм на саморегулиращото, другото трябва да има механизъм за ръчно регулиране. Утре ще снимам.


raix
Мнения: 465
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот raix » Сря 13 мар 2013 21:37


Най добре ми кажи жило за каква кола си взел :)


Потребителски аватар
MaLixx
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 13 май 2009 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот MaLixx » Сря 13 мар 2013 22:06


Преди година и половина смених комплект съединител на Закс и си поръчах оригинално жило обикновено, каквото беше и старото. От тогава съм изминал близо 17000 км и на новото жило се появи същия дефект, както при старото. Износи се покритието и сега стоманеното жило се търка в бронята си и се усеща стържене при натискане. Мисля да пробвам със саморегулируемо при първа възможност въпреки критиките, които чета за този тип жила.

Та исках да попитам колегата mitko85 същата ли е причината да не му допада обикновеното жило..?


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот mitko85 » Сря 13 мар 2013 22:21


Колата ми фабрично е със саморегулиращо жило, затова не ми допада обикновеното с което съм в момента. Лично аз сложих обикновено, поради факта че е по-евтино и съединителя ми е пътник. С новия съединител ще сложа саморегулиращо.


Vasil G3 Troshen
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 22 окт 2014 18:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на жило на съединител голф 3

Мнениеот Vasil G3 Troshen » Сря 22 окт 2014 20:21


колега ... мислейки като теб - сложих жило с ръчно регулиране (уш докато сменя целия съединител), но късам второ такова .. намерих най-дебелото жило с ръчно регулиране,но уви - издържа само 3000 км (с моето каране седмица - две) :banghead ....... като реших да го сменям с ръчно, един човек ми каза: След като са сложили само-регулиращо се, може би трябва да си сложиш същото. - е оказа се прав :censored2 .... но сега нз. каква дължина беше оригиналното само-регулиращо се жило.

Съвет къде да го търся и каква е дължината за АБУ мотора?
и
Някой зне ли др. причина (освен че явно не са предвидени за такова натоварване), да се късат толкова лесно ръчно-регулируемите жила?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта