Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот feniksgod » Съб 30 мар 2013 11:33


Нещо съм изгубил нишката.
Първо задните светлини ти светват, заради стоп машинката под педала на спирачката. Няма нищо общо със скоростите, поне така мисля :gruebel (нека някой ме поправи ако греша).
Обясни за този датчик по подробно, защото както ти писах на ЛС и аз имам проблем, ама за съжаление никой не помага с мнение. Къде се намира най-вече ???




success
Мнения: 166
Регистриран на: Сря 04 юли 2012 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот success » Съб 30 мар 2013 14:15


feniksgod написа:Нещо съм изгубил нишката.
Първо задните светлини ти светват, заради стоп машинката под педала на спирачката. Няма нищо общо със скоростите, поне така мисля :gruebel (нека някой ме поправи ако греша).
Обясни за този датчик по подробно, защото както ти писах на ЛС и аз имам проблем, ама за съжаление никой не помага с мнение. Къде се намира най-вече ???


колега стоповете се включват от стоп-машинката която е под спирачния педал.Колегата е сменил датчика,който пъска светлините при движение на заден ход.Но и аз не можах да разбера каква точно роля има въпросния датчик със самото превключване на скоростите.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот batmit » Съб 30 мар 2013 14:27


Най-важното е, че колегата си е решил проблема. Датчика се навива в средата на скоростната кутия, много ясно, че ако е менте и има по-голяма дължина ще пречи. Колегата си споделя опита, а вие как така, как онака. Разглобете си кутиите и си дайте отговор на въпросите.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот pedalchobaba » Съб 30 мар 2013 14:57


Batmit, а ти разглобявал ли си такава кутия?
Щото проблема на колегата не е от датчика, но както и да е.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот batmit » Съб 30 мар 2013 15:20


pedalchobaba написа:Batmit, а ти разглобявал ли си такава кутия?
Щото проблема на колегата не е от датчика, но както и да е.

Предлагам ти да не пълним темата със спорове. Важното е, както писах по-горе, че проблема е решен.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот pedalchobaba » Съб 30 мар 2013 15:25


Ние не спорим, ами просто се опитваме да изчистим темата от неверните неща написани в нея. Представи си, че след година някой със същия проблем я отвори и ще си каже - сменям датчика за светлините на задната и проблема е отстранен, щото той играе ролята на синхронизатор и т.н.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот al3xbg » Съб 30 мар 2013 16:07


pedalchobaba написа:Предварително моля да бъда извинен за глупавия въпрос, но искам да попитам това:
al3xbg написа:... датчик за включване на задните, който играе ролята и на синхронизатор ...

Ти ли го измисли или някой ти го каза?


Не съм го измислил аз. Провери. Коректната дума е фиксатор, затова се извинявам. В бързината съм сбъркал.


don_s_cecy
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 22 юни 2012 21:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот don_s_cecy » Съб 30 мар 2013 23:00


Колега, бях останал с впечатлението че всички скорости излизат трудно но явно съм бил в грешка и се е отнасяло само за задна ?
al3xbg написа:И тук идва странна ситуация. Скоростите влизат супер, но много трудно излизат. Преди си ги вадех с два пръста, меко, а сега трябва да хвана лоста с цяла ръка и със сила да изклювам предавката. Съединителя е на не повече от 3-4к километра, но мисля няма как да е от него , понеже преди да сменим маслото нямаше никакви проблеми с изключването.

От друга страна казваш че ,
al3xbg написа:Да споделя, че проблемът е отстранен и сега скоростите влизат с "мисъл".

Та съвсем се обърках!


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот al3xbg » Съб 30 мар 2013 23:18


Да, в началото беше само задна, но в продължение на седмица с влошаване работата на датчика се отрази на всички.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот pedalchobaba » Нед 31 мар 2013 12:00


Датчика за включването на светлините на задна скорост е един прост контактор (да/не), който се задейства чрез натискане. Работи само, когато системата от вилки е в положение "задна". Контактната му повърхност е полусферична и през цялото време се маже с масло.
Мястото му е от горната страна на скоростната кутия (където съм го белязал на втората снимка), а самото зъбно колело на задната е там някъде отдолу, под първичния и вторичния вал (вижда се на третата, като там първичния вал е изваден).
Лично на мен ми е трудно да си обясня как този датчик играе функцията на фиксатор и как би повлиял на включването или изключването на другите скрости, след като тогава той изобщо не работи. Единствената повреда, която може да се случи е да пробие маслообиращия му пръстен, да се напълни с масло и да откаже да подава контакт към светлините.
Прикачени файлове
60689_26.jpg
60689_24.jpg
60689_20.jpg


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот al3xbg » Нед 31 мар 2013 12:49


Не споря колега, просто съм споделил какво се случи. Като най-проста проба може да свалиш датчика и да видиш как омеква лоста ...


don_s_cecy
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 22 юни 2012 21:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот don_s_cecy » Нед 31 мар 2013 21:26


Бих искал да те попитам колега pedalchobaba какво масло слагаш ти на скоростната кутия и имаш ли лични наблюдения на тези масла на vw които са споменати в темата?


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот pedalchobaba » Нед 31 мар 2013 22:49


Знам, че за това мнение ще ме налазят много хора, които разбират, но на моята скоростна кутия съм сменял само веднъж масло и това беше когато я профилактирах и набих болтове вместо нитовете на диференциала. Тогава гледах само да е 75W/90 пълна синтетика. Не помня марката, а и според мен тя не е важна, щото така или иначе всичките масла се правят на едно място. Завода в Турция откъдето ги докарват нашите вносители произвежда това, за което има опаковка. Тази седмица може да е една марка, другата седмица друга, но казана от който ги наливат е един и същ. И не си мислете, че официалните вносители купуват от другаде. Въпрос на етикети и бутилки.
Същото се отнася и за двигателните масла.


don_s_cecy
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 22 юни 2012 21:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот don_s_cecy » Пон 01 апр 2013 22:02


pedalchobaba написа: Въпрос на етикети и бутилки.

Благодаря за отговора колега , не точно но на 90% споделям мнението ти и на прехвалени ягоди съм се научил да не вярвам.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Проблем със скоростите на Голф 4 след смяна на маслото

Мнениеот beboyan » Пон 21 мар 2022 14:05


Зравейте колеги, моля дайте съвет какво масло е подходящо за скоростна кутия MQ250 6 степенна ръчна и на какъв интервал да се сменя. Някъде бях мернал цитиран интервал 80к км. Колата е пасат 1.4 tsi 150кс 2017, код на двигателя CZEA с изключване на два от цилиндрите (ACT), код на ск.кутия G0K. Благодаря



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта