Golf MK4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
PoCeH
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 12 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Golf MK4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот PoCeH » Пон 15 апр 2013 21:16


Здравейте,

имам проблем и най-вероятно идва от имобилайзера... Качвам се една сутрин в колата, въртя ключа... пали и веднага гасне. След известно време видях, че ми свети датчика с ключа на таблото. Отворих ключа, чипа беше изпаднал от гнездото, но както и да го въртя... компютъра не иска да прочете чипа. Батерията на ключа не е изтощена. Ходих при един приятел ключар, който прави само ключове без да се занимава с компютри... каза, че имало значение как точно се поставя чипа в гнездото... и той си игра да го върти - не стана. Интересното е, че вкара ключа в някакъв четец (компютър) и излезе всякаква информация за колата и от там си направих извода, че проблема не е в чипа. Друг познат ми каза, че ако разкача акумулатора има някаква малка вероятност да изчисти грешката, ако има такава. Също не стана. А днес, когато направих последния отчайващ опит да запаля, даже не успя да запали... само въртеше. Ще се радвам, ако някой сподели какви може да са възможните проблеми. Иска ми се да пробвам всичко друго преди да дам една торба с пари за обучаване на ключа или за премахване на имобилайзера, че тук във Варна ми обявяват някакви големи суми за тези услуги. Казаха ми и друг възможен проблем... имало някакъв ринг (клеморед), който се замърсявал или износвал не знам точно, а и не разбирам достатъчно... но все още не съм разглобявал пластмасите за да го погледна.
Колата ми е Голф 4 '99 1.6 бензин.

Благодаря ви предварително!

Поздрави.




PoCeH
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 12 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот PoCeH » Чет 18 апр 2013 7:09


Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?!


Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот teddy » Чет 18 апр 2013 8:46


пробвай първо с настройки на имобилайзера, чрез диагностика. Предполагам, е проблема не е в чипа на ключа. На климореда има бобина която прави връзката с ключа и подава инфо към модула. Може там да е проблема!


Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dELpIt0 » Съб 20 апр 2013 0:40


Аз имах подобен проблем няколко пъти.Един път,когато мушнах ключа да паля колата,забелязах,че лампичката за имобилайзера не свети,а мига и като завъртях да запаля колата,запали и веднага изгасна.Веднага пробвах пак и лампичката пак мигаше и след като запали,отново изгасна веднага...На 3-тият път лампичката на имобилайзера не мигаше,а си светеше нормално и като завъртях да запаля,този път не изгасна...Този номер ми го е правила 3-4 пъти,но не не съм се задълбочавал в проблема и си карам така и се надявам да не се преебе и да ме остави някъде и да не мога да запаля... :a045


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Съб 09 авг 2014 17:21


Да не пускам нова тема, ще ъпна тази. :)

-----

Реши ли се проблема, колега? Имам същия проблем, правеше го много рядко, но сега доста често имам този проблем, пали и гасне, мига датчика за ключа (имобилайзера).

Това е примерна снимка за лампичката, таблото ми не е такова.
Изображение

Да ходя на ключар да ми сменят ключа или нещо друго е? На компютър като се закача не открива грешка или диагностика толкова ги разбира.

Колата е Mk4 1.6 AKL (SR), 1998 година.


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот pepo_1986 » Съб 09 авг 2014 20:16


Значи като се вкара ключа около него има един черен пластмасов ринг.Под него има бубина която разчита чипа.Тази бубина се свързва с една микро букса,някой път (при различни обстоятелства) се случва да не прави добър контакт и така таблото да не разпознава ключа.
Това лесно се оправя със контактен спрей! :th_up


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Съб 09 авг 2014 20:23


pepo_1986, благодаря ви за отговора. Къде трябва да пръсна със спрея? В ключалката(патрона) или да отворя пластмасовия ринг и под него да напръскам?


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот pepo_1986 » Съб 09 авг 2014 20:26


Ами то малко трябва да се поразглоби...
да се откачи бубината и да се пръсне в буксата!
Ако ти се е случило само веднъж,по добре не пипай!


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Съб 09 авг 2014 20:39


Започна да зачестява.

Чета из нета и се изумявам от цените, които срещам, мисля да изключа имобилайзера за най-сигурно.


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот pepo_1986 » Съб 09 авг 2014 21:58


еми пробвай със спрей,за премахане на имобилаизера ти си решаваш,аз лично не бих го премахнал


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Нед 10 авг 2014 7:11


Благодаря за информацията.

А къде можете да ме насочите при майстор (надежден)? Звънях на "Иво", който всички препоръчват, но той ме отряза, ремонтира само дизели.

ЕДИТ: Напръсках буксата, като покарам днес и утре ще се оплача или похваля. :)


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот megatronS » Нед 10 авг 2014 9:14


Горещо ви препоръчвам да не премахвате имобилайзерната система, има редица последствия. Отностно проблема, много често дефектират самите модули на имобилайзера. Това се дължи на редица причини една от които е неизправен регулатор на тока и продължително подаване на ниско или твърде високо захранване на модула. На много от моделите на VW се наблюдава и влага по модула, което води до окисляване на свръзките. Повреди по индукционната бубина и транспондера са рядкост, но не са изключени. При голяма част от повредите, диагностиката с компютър няма да открие повредата.


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Нед 10 авг 2014 9:16


Добре, къде мога да отида и да ми свършат работа? Става въпрос за Варна.


Потребителски аватар
Golf4V6
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 08 май 2012 13:11
Автомобил: VW Golf mk4 V6 4motion 2000
Двигател: 3.2 BFH 2003
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот Golf4V6 » Нед 10 авг 2014 10:28


megatronS написа:Горещо ви препоръчвам да не премахвате имобилайзерната система, има редица последствия. Отностно проблема, много често дефектират самите модули на имобилайзера. Това се дължи на редица причини една от които е неизправен регулатор на тока и продължително подаване на ниско или твърде високо захранване на модула. На много от моделите на VW се наблюдава и влага по модула, което води до окисляване на свръзките. Повреди по индукционната бубина и транспондера са рядкост, но не са изключени. При голяма част от повредите, диагностиката с компютър няма да открие повредата.


голф 4 няма отделен модул. проблема си е във връзката транспондер-имобилайзер, то ест антената и вероятно наистина може да се оправи със спрей за контакти . ако има някакъв проблем в самия имобилайзер(километраж) лампата на имобилайзера няма да светва изобщо.


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf MK4 '99 1.6 бензин Проблем с имобилайзера

Мнениеот dijon » Пет 15 авг 2014 17:12


5 дни шофирам вече колата с напръскана букса на бобината с контактен спрей и имобилайзера все още не е правил проблеми. А дано така да си остане. :)

Благодаря ви за съветите и идеите. Специални благодарности и на pepo_1986



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hooligan_sk, tdi fen и 270 госта