Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
lubo_bubaka
Мнения: 90
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на компресор на климатик - Голф 4?

Мнениеот lubo_bubaka » Пет 05 юли 2013 8:50


Здравейте, колеги при мен се случи следната ситуация.До миналата седмица когато пусна климатроника вътре в колата духаше доста студено.Преди два три дни ми направи впечатление,че не духа студено.Когато пусна климатроника от два три дни насам ми прави впечатление че не духа студено.В момента като пусна климатроника перките не тръгват и не се чува компресора да "цъква".Колата е Г4 2001г 1.9 110к.с.Има ли нещо което мога да проверя или да скокна до някой сервиз направо да го погледнат.




Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Ремонт на компресор на климатик - Голф 4?

Мнениеот shadou2 » Вто 06 яну 2015 15:40


Извинявам,се че пиша в темата на колегата, но имам въпрос колко ориентировъчно трябва да излезе смяна на лагер на климатик на бора 1.6 AVU 102 кс.. Майстора ми твърди, че е за смяна, но се притеснявам понеже съмжена да не ме метне в цената, за това питам, не можел да ми каже цена понеже имало два модела лагери единия бил 80лв. другия 30лв. и докато не се свалял не се знаело кой е. Освен това какви са симптомите, понеже аз лично чувам съвсем леко виене, но сякаш спира след определен период от време/ поне докато съм в купето не го чувам/ и то се появи сега зимата?


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на компресор на климатик - Голф 4?

Мнениеот vladovelin » Вто 06 яну 2015 17:37


Щом го чуваш сега през зимата /предполага на изключен климатик/ трябва да е лагера на шайбата.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот shadou2 » Сря 07 яну 2015 9:09


Да при изключен климатик


Потребителски аватар
rumenski
Мнения: 173
Регистриран на: Съб 02 апр 2011 10:06
Автомобил: 2002 Passat B5.5
Двигател: 1.8T 170hp AWM
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот rumenski » Сря 07 яну 2015 9:45


/Щом го чуваш на изключен климатик(компресора не се включва под дадена температура зимата по ред причини) значи е лагера на шайбата. Непременно го смени, защото трагедията е пълна ако запече. На скоро правих на една хонда компресора който беше вече запекъл. Освен това беше изхвърлял грес по тръбите след изходящия колектор и тази грес се беше запалила и от там беше станал пожар под колата. Ремъка и един близко-стоящ маркуч се бяха подпалили. Адски голям филм беше този за човека. Разбира се това е краен стадии - стържещия звук на лагера човека си го слушаше в продължение на месеци преди да се стигне до това.

Ако ти трябва добър майстор в района, който няма да те излъже, прилично прецизен и работи на повече от свястни цени, аз бих ти препоръчал един, който за жалост работи точно на автогарата в Каварна. На мен ми взе 50лв за смяна на съединител, 30лв за смяна на ангренаж и 30 за смяна на предни макферсони. Това в отделни случаи. Тогава когато ми трябваха тези неща бях решил да си купувам инструменти и да си ги наравя сам, защото цените които ми казаха в София бяха около 300-350 за труд по смяна на съединителя. 150-170 за ремъка и около 100 за макферсоните. Този като ми каза цени реших, че ще стоя на главата му. След като ми смени съединител и ремък , просто си оставих колата и отидох да пия кафе докато обслужваше окачването. Аз не живея в страната и когато се прибера винаги си обслужвам колата там, защото нямам обстановка и инструменти в България. Казва се Искрен, а номерът му е 0897-893-041. Успех.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот shadou2 » Сря 07 яну 2015 14:35


Малко ми е далечко Каварна, а каква е нормалната цена която да очаквам


Потребителски аватар
rumenski
Мнения: 173
Регистриран на: Съб 02 апр 2011 10:06
Автомобил: 2002 Passat B5.5
Двигател: 1.8T 170hp AWM
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот rumenski » Сря 07 яну 2015 23:08


Макс цена която аз бих платил в Добрич:
~30лв за демонтаж и монтаж на компресора преди да му сменят лагега.
~15лв за подмяна на самия лагер.
След като се изкара лагера аз бих снабдил новия лично. Взимам стария и отивам с него в Косер,в Добрич.

После бората също като голфарите събираше(по памет) много фреон. Близо 800г. Питай колко струва 100г R134A фреон. Аз в Щатите плащам 22 долара за 600г. В България сигурно, като всички останали консумативи, е по-скъп. Не бива да е повече от 8лв на 100г. НЕ ОСТАВЯЙ ТАПАНАРИТЕ да ти заредят системата само по налягане или с друг фреон!!!!!! Искай да заредят по грамаж и стой да гледаш. Ако зареждат с голяма машина,трябва да се зададе точен грамаж фреон. Ако зареждат с манометри,трябва малката газова бутилка да е върху ел кантар докато се зарежда за да могат да отчитат колко фреон е вкаран.
Като вдигнеш капака трябва да има стикер по пластмасата между 2та фара. На него пише R134A и точен грамаж. Ако колата никога не е блъскана така че този пластмасов супорт да е сменян, стикера трябва да си е там
Самото зареждане не знам колко може да искат но ако е повече от 10-15лв аз бих си тръгнал щото това на практика е сладка работа. Закача машината или манометрите и вкарва точен грамаж. 5 минути със скачването и разкачването на уреда.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот shadou2 » Пон 26 яну 2015 8:59


Готови сме смениха й лагера и поправиха стартера понеже хъркаше от както я купих :. Надявам се вече всички да е ок. Благодаря за информацията колеги. :smile


Потребителски аватар
rumenski
Мнения: 173
Регистриран на: Съб 02 апр 2011 10:06
Автомобил: 2002 Passat B5.5
Двигател: 1.8T 170hp AWM
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот rumenski » Пон 26 яну 2015 9:17


Браво! Дано няма повече проблеми. Би ли споделила колко все пак ти струваше смяната на лагера и как подходиха (евакуираха ли фреона)?


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот shadou2 » Пон 26 яну 2015 9:34


200лв. всичко с профилактика на климатика


kamo_73
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот kamo_73 » Вто 21 юни 2016 17:55


На 1,9 TDI AHF мотор клапана на компресора вграден ли е в него или е външен някой може ли да ми каже


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот M3ntata » Вто 21 юни 2016 21:50


Да се включа и аз моят компресор също е за ремонт, не правело налягане така ми казаха като пълних с фреон. Тези ремонтни комплекти от къде се купуват има ли ги по авто частите?

Golf 4 2.3 V5 AGZ (компресор: SD7V16)

Извинявам се, Поздрави.


Потребителски аватар
fedoracore
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 25 дек 2011 12:22
Автомобил: V5
Двигател: 2.3
Местоположение: София

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот fedoracore » Чет 23 юни 2016 22:48


M3ntata написа:Да се включа и аз моят компресор също е за ремонт, не правело налягане така ми казаха като пълних с фреон. Тези ремонтни комплекти от къде се купуват има ли ги по авто частите?

Golf 4 2.3 V5 AGZ (компресор: SD7V16)

Извинявам се, Поздрави.


колега,а колко фреон събират наще формули :mhihi
може би zfa159 би дал точен отговор
и като пари ме интерсува


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf MK4 Ремонт на компресор на климатик?

Мнениеот M3ntata » Чет 23 юни 2016 23:14


На моята пише 750гр (R134a) Има лепенка като отвориш предния капак точно до ключалката.

Като пари аз заредих до горе за 55лв мисля, че беше + някакъв клапан. После се оказа разбита голяма перка, после компресора не правел налягане и сега чакам отговор от къде да си закупя ремонтен комплект. :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта