Golf MK3 1.8 прекъсва и мирише на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Сря 22 май 2013 21:48


automan Без да разглобиш и поогледаш и измериш това онова,няма как да стане.Преди да си питал,моното на снимката вероятно е от поло но е същото.Като му махнеш капака(пластмасовия) запали колата на бензин и виж от къде тече бензина.Ако всичко е наред ще тече само от №1 от долната страна,и то толкова ситно че прилича на мъгла(може да светнеш с нещо отстрани за повече контраст,ама не с кибрит :icon_lol )Ако пикае,или тече и другаде(обикновено около №2)търсиш защо тече,вариантите са два или мембраната или нещо пукнато.
Ако всичко е наред,следват ламбдата за проба се откача,термодатчика на антифриза и ТПС (малко вероятно,при него първите признаци са ненормални тихи обороти,дори и на газ),мерят се дъвкано е как.
Други варианти просто няма при моното.Компютъра като умре или няма бензин хич,или пръска постоянно и няма палене никак.




Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот fill » Чет 23 май 2013 8:15


Незнам защо отхвърляте като вариант датчика на входящия въздух .....
Честия проблем на този датчик е че прекъсва. Като прекъсне компютъра си мисли че е много студено и блъска бензин. От което се получава неравномерен празен ход и гасне понякога. Два пъти ми е прекъсвал и от личен опит знам какви са симптомите. Този датчик се мери най-лесно !
Изображение


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Чет 23 май 2013 10:49


Аз го отхвърлям този вариант понеже при мен е прекъснат от години,но не съм забелязал проблем с прекъсване и т.н.Даже предполагам,че на огромна част от съфорумците не работи датчика,но проблеми няма.Дали този датчик блъска бензин бих поспорил,но не мога да се аргументирам документално.Най-малкото ако мисли,че въздуха е студен, то това не би трябвало да води до впръскване на повече гориво,даже напротив.
Тези функции както знаем са преимущество на другия датчик,а там работата на останалите компоненти се отразява и при каране на газ.Даже в този ред на мисли,ако разсъждаваме логически би трябвало температурата на въздуха да влияе само на аванса,за да има по-пълно изгаряне на бензина.Все пак тук е ролята на ламбдата,която следи състоянието на изгорялата смес и нейните показания са далеч по-важни от показанията на този датчик-сиреч във всеки един случай показанията на този датчик ги обявявам за нищожни.Ако той командва нещо въобще,то аз не знам какво е то.Имаме клапа за топъл/студен въздух но тя се управлява от термо клапан.Така в момента в който въздуха навлизащ в моното е студен,то клапана сработва и клапата ще отвори притока на въздух от към двигатела.Та какво друго би повлияло на състава на горивната смес,освен ламбдата и ТПС-а при една изрядна система?ТПС отпада,понеже е свързан косвено със степ мотора....но и той отпада,понеже нямаш проблем с оборотите какъвто би се получил при един неизправен (CTP) switch примерно.Значи се връщаме 2 страници назад в изходна позиция-или механична неизправност,или ламбда.
Понеже явно не са ти достатъчни за някакви проби пробвай нови 2 предложения:
1.Изчисти до блясък дроселовата клапа.
2.Изключи буксата на стъпковото моторче и пробвай за промяна в симптомите.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Чет 23 май 2013 11:23


пробвах всичко , и май си остева ламбда сондата! някакви цени , някой сменял и е скоро и каква да търся? лесно ли се сменя. като гледам при мен е навряна долу под моното и изпускателните тръби , няма бъркане отгоре. :rolleyes


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот fill » Чет 23 май 2013 11:39


Аз бих поспорил за ламбдата ..... :mhihi
Ламбда сондата за да работи коректно трябва да достигне работна температура. На 1.8 моно ламбдата се намира на чугунения колектор в близост до главата, с което се постига бързо затопляне. При GTI двигателите ламбдата се намира далече от главата поради което е нужно принудително загравяне т.е. ламбда сонда с подгрев. Моя двигател е 1.8 ламбдата ми се намира далече от главата понеже ми е сменян изпускателния колектор. Ламбдата ми е без подгрев и нямам абсолютно никакви проблеми.
На студена кола първоначално компютъра не взима в предвид ламбда сондата понеже дава грешни данни. Според мен проблема не е в ламбда сондата.
Закачи колата на VAGCOM и виж каква грешка ще ти даде .. icon_idea


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Чет 23 май 2013 14:03


там е проблема че я карах веднъж казват нищо и няма , трябвало когато нещо не работи тогава -загубена работа :rolleyes иначе ми казаха че симтомите са за ламда сонда :neutral и че хубава била над 150лв. знам ли вече какво да правя?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Чет 23 май 2013 15:25


А пробва ли да я изключиш?При положение,че караш на газ е излишна инвестиция нова ламбда.Апропо,какво стана като изключи стъпковото?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот joker » Чет 23 май 2013 17:38


Нека се съсредоточим върху две думи-"прекъсва" и "мирише на бензин".Мирише на бензин ,защото не го изгаря....прекъсва ,защото запалителната система не работи адекватно.....Проблемът трябва да се търси внимателно,последователно и детайлно в запалителната система.Ако тя е наред колкото и бензин да подава дюзата ДВГ го изгаря!


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Чет 23 май 2013 19:14


Iezekil написа:А пробва ли да я изключиш?При положение,че караш на газ е излишна инвестиция нова ламбда.Апропо,какво стана като изключи стъпковото?

не съм я изключвал щото не знам от къде. без нея може ли да работи колата. аз винаги я паля на бензин и като загрее минавам на газ :rolleyes


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот vaiper 1 » Съб 25 май 2013 19:06


Моята ламбда е откачена мн. отдавна а върви на бензин :wink Виж си температурния датчик :deal


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Нед 26 май 2013 13:52


vaiper 1 написа:Моята ламбда е откачена мн. отдавна а върви на бензин :wink Виж си температурния датчик :deal

кой датчик, дето е на тройника .за радиатора или тпс в моното :rolleyes


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот vaiper 1 » Нед 26 май 2013 15:51


На троиника :wink


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Нед 26 май 2013 16:46


vaiper 1 написа:На троиника :wink

е, от него какво зависи :rolleyes


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот vaiper 1 » Нед 26 май 2013 16:51


От него зависи колко гориво да подава колата респективно трябва да работи коректно,ако не, я дави :wink Това е предположение проверете го и вище :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Нед 26 май 2013 19:43


Не бъркайте нещата.Без ламбда колата си върви,но с некоректно работеща ламбда става мазало.Не напразно при каране на газ ламбдата се изключва по един или друг начин.Тук наистина липсват детайли колата студена прави ли проблем,което също би било някаква насока.Въобще моята критика към автора е,че подхожда доста елементарно и само пита,без да ни помага.
Що се отнася до датчика на тройника,то ако той не работи коректно би следвало това да се отрази на оборотите.Няма как да лъже компа,че е студено а компа да не вдига оборотите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта