Golf MK3 1.8 прекъсва и мирише на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот i.e.i » Пон 27 май 2013 9:15


Провери предварението(? градуса) и белезите на ремъка.
Капачка /палец(износване,нагар)?
Пипни кабелите един по един и капачката с ръка.Ако няма проблем ,няма да усетиш нищо.
Смени бензина :th_up




Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот vaiper 1 » Вто 28 май 2013 19:47


Ефекта от толкова мнения какав е :biggrin Направена ли е колата :beer


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Нед 02 юни 2013 20:00


Iezekil написа:Не бъркайте нещата.Без ламбда колата си върви,но с некоректно работеща ламбда става мазало.Не напразно при каране на газ ламбдата се изключва по един или друг начин.Тук наистина липсват детайли колата студена прави ли проблем,което също би било някаква насока.Въобще моята критика към автора е,че подхожда доста елементарно и само пита,без да ни помага.
Що се отнася до датчика на тройника,то ако той не работи коректно би следвало това да се отрази на оборотите.Няма как да лъже компа,че е студено а компа да не вдига оборотите.

и с какво по точно да ви насоча.обясних ви всичко! :rolleyes


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Пон 03 юни 2013 5:25


Ние също.Ти само питаш,а не казваш нищо-направи ли тестове,отваря ли моното,откача ли ламбдата,мери ли налягането на бензина.Проблема на студена или топла кола е и т.н.Центровка,проверка на дюза.Най-добре иди при специалист да направи необходимите замервания.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Пон 03 юни 2013 16:40


automan написа:
Iezekil написа:Не бъркайте нещата.Без ламбда колата си върви,но с некоректно работеща ламбда става мазало.Не напразно при каране на газ ламбдата се изключва по един или друг начин.Тук наистина липсват детайли колата студена прави ли проблем,което също би било някаква насока.Въобще моята критика към автора е,че подхожда доста елементарно и само пита,без да ни помага.
Що се отнася до датчика на тройника,то ако той не работи коректно би следвало това да се отрази на оборотите.Няма как да лъже компа,че е студено а компа да не вдига оборотите.

и с какво по точно да ви насоча.обясних ви всичко!питах как да откача ламда сондата. къде и е буксата. без нея ще работи ли колата. няма ли да трупа греш ки компа? :rolleyes


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Пон 03 юни 2013 17:56


automan Щом си видял ламбда сондата какъв е проблема да намериш куплунга?Кабелите и са 50 см. ,толкова ли е трудно да ги проследиш?Как да ти помогнем като сам не си помагаш,дали сме достатъчно насоки за да се справи технически грамотен човек.
И защо постоянно отговаряш с бутон "цитат" ,долу си има бутон "нов отговор",така само разводняваш темата,в последния ти пост хич не е ясно какво си писал,виждам само куп цитати.В другия форум дето пиша още на втория отговор с цял цитат щяха да те смъмрят,явно тук модераторите са по либерално настроени.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Пон 03 юни 2013 19:10


кабела на ламбдата влиза в компа.от там ли да я измъкна? при това положение ще има ли .проблем да карам така ? аз този въпрос го задавам вече 4 пъти и никой не ми отговаря ! казах ви че всичко е проверено! сменени кабели свещи, нови свещи. нов горивен филтър.почистени капачка делко и палец.сигорно аз не мог ада задам правилно въпроса ли, та не ме разбирате :rolleyes казах ви че, и я карах на диагностика и там не дава грешка. н е могат да я хванат!до тук съм налял над двеста лева без да има никакъв ефект! единствено остава само ламбда сондата.так ми каза и момчето дето и прави диагностиката! аспуха е черен и със :rolleyes сажди нагар! не гори масло .проверявам го редовно


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Пон 03 юни 2013 19:41


Имаш отговорите,даже си ме цитирал в предпоследния си пост.Ламбдата не влиза директно в компа,има куплунг за изключване.По принцип газаджиите я връзват към ламбда симулатор,за да не трупа грешки компа при работа на газ.Това го питах на първа страница.Сега нови 4 страници да обясняваме принципа на действие на всяка нещо,да те караме да снимаш,да ровиш.Всичко вече е изписано,започни от някъде-ламбдата и регулатора.


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Пон 03 юни 2013 20:34


Вдигаш капака,бъркаш под колекторите,напипваш ламбдата от задната страна,хващаш я за кабела и си плъзгаш ръката нагоре.След 50 см.кабела ще свърши в някякъв куплонг(ако е с отопление куплонга е правоъгълен ,ако е без е кръгъл).След него има още 30 40 см и влиза в снопа с кабелите горе долу над маркучите на парното(като гледаш отпред в ляво от бобината)
За пореден път,МОНОТО РАБОТИ НОРМАЛНО И БЕЗ ЛАМБДА СОНДА,единствено може да вдигне малко разхода.
Iezekil написа:Без ламбда колата си върви,но с некоректно работеща ламбда става мазало.

:exclaim +1
vaiper 1 написа:Моята ламбда е откачена мн. отдавна а върви на бензин

:exclaim + още 1


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Вто 04 юни 2013 15:04


ето тук е буксата влизат 2 кабела . а излизат 4 от които два отиват към компа .извадих буксата но не изкаше да запали :screwy


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот fill » Вто 04 юни 2013 15:38


Извадил си погрешната букса :mhihi


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Вто 04 юни 2013 21:29


На тази кола се монтират два вида ламбда сонда,с отопление /има три кабела/ и без отопление/с един кабел.Някои на куплунга имат още един кабел за маса.
Ето ти картинки на куплонзите,сред първите четири е. http://drive.bg/index.php?ModelId=1872&cPath=10104_10148


Потребителски аватар
Serjinio20
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Serjinio20 » Вто 04 юни 2013 22:04


колега, буксата на ламбда сондата се намира от лявата страна на колекторите , където ти е задният тампон на двигателя http://obrazki.elektroda.net/40_1256459037.jpg надявам се тази снимка те ориентира малко


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Вто 04 юни 2013 23:06


Serjinio20 Хвана ме,понеже на пасата е от към скоростите,а при смяна на мотор може да се ползва голфова инсталация(знам го от форума,не от опит)бях сигурен че и на голфа е там :banghead .
Малко извън темата но,на пасат Б4 къде е? Iezekil може би ще каже,да не излезе че при последите г3 и пасат Б3 е променено :rolleyes


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Сря 05 юни 2013 5:13


Ако питаш за буксата къде се намира-моята е от страната на десния калник но имам хванат там ламбда емулатор така,че не претендирам за точност.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 110 госта