Golf MK3 1.8 прекъсва и мирише на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Сря 05 юни 2013 9:08


да д е там до задния тампон . извадих буксата! на нея имаше и отделна маса!масата не съм откачвал! но не изкаше да пали! :rolleyes




Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот javor_bg » Сря 05 юни 2013 10:44


Още един потвърждавам, че с откачена ламбда сонда колата РАБОТИ ! Пробвано на моноинжекцион и на кола пълна инжекция лично от мене, която даже е с две ламбда сонди !

Според мене проблемът не е в ламбда сондата щом са видяли, че тя не е ЛЕНИВА и реагира на промяна работата на мотора.

Проблем с електрическата уредба от сорта на кабели, свещи, палец, дистрибуторна капачка, бобина и комутатор. Повярвай ми на газ щеше ВЕДНАГА да го усетиш. Също проблем със стъпковото моторче няма щом на газ е добре.

Един съвет: Спри от бутилката газта и остави колата на място да работи докато свърши газта по тръбите и загасне. След това запали колата на бензин и я покарай да видим да не би нещо да има "мешане" на двете горива при каране на бензин.

Причини за лошата работа на бензин, а не на газ могат да бъдат :

1. ГОРИВЕН ФИЛТЪР
2. "Пикаеща" дюза
3. Датчик за температурата на охладителната течност на тройника (пробвал съм да
слагам други съпротивления на местото му и колата започва да прекъсва и да пука)
4. Налягане на горивото преди горивния регулатор мерихте ли ?
5. Горивния регулатор за налягането на горивото към дюзата
6. Застоял бензин в резервоара
7. Потенциометър на дроселовата клапа


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Сря 05 юни 2013 20:48


Филтър не е ,колата няма да се дави и мирише на бенз.ТПС не е ,щеше да се усети и на газ,както и темп.датчик.Застоял бензин също съмнителен а за регулатора вече се изказахме.Странно защо не пали без ламбда и ти от оная букса ли я изключи,дето влизаха 2 и излизаха 4 кабела?


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Сря 05 юни 2013 21:27


:exclaim Идея- направи няколко снимки около мотора и тая букса дето я изключи,така ако се вижда ще ти кажем тя ли е за ламбдата,не е ли и ако не е коя е.Имам приятел който се занимава с автоелектроника,диагностика и ремонт на каквото се сетите по новите коли и покрай него съм се нагледал на всякакви тарги,с всякакви проблеми но не съм видял каква да е кола да не пали без ламбда сонда.Свети чека,патка, пуши,не се форсира ама да не пали :screwy Не е невъзможно ама не съм чувал.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот automan » Сря 05 юни 2013 21:42


снимах с телефона но не могат да с е качат снимките :rolleyes иначе грешка! не е палила защото се паникьосах и н е съм изключил имобилайзера ! днес пробвах запали но не намирам разлика. дори пак заби изка да гасне , икато подам газ и изфорсирам се пооправя!иначе оборотите са стабилни не играят :rolleyes
а изкам д а питам: долу до въздушния филтър има букса чиито продължение влиза в моното , за какво е тя синя е на цвят :redface


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Петър Христов » Сря 05 юни 2013 22:10


Добре но беше ли откачил акумулатора преди да запалиш с откачена сонда?Ако не си все едно нищо не си направил :icon_lol ,откачи и акумулатора, изчакай няколко минути и пробвай пак.Ако пак няма промяна,минаваме на пробем с регулатора на бензина,пикаеща дюза и.т.н.т.
До въздушния филтър се сещам само за клапана за бензиновите пари,ама неговите кабели отиват в компютъра,не в моното :rolleyes Иначе той е екологична простотия,може и без него.
Снимките ги качи на някой сайт за снимки,а тук линкове към тях,с бутона"img".


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Iezekil » Чет 06 юни 2013 4:52


Маркуча от канистъра/клапана за бензинови пари/ влиза в моното.Не знам как точно влияе на работата на бензин това животно но е хуава идея да разберем.Направи следното-извади маркуча от клапана и го запуши а клапана изключи и виж как ще работи двигатела.

Последна промяна от Iezekil на Чет 06 юни 2013 11:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот НарКол » Чет 06 юни 2013 9:00


И аз да се включа в темата с моята история. :smile

При мен положението е аналогично - имам проблем с паленето (обикновено пали от втория или третия път), двигателя (AFT, 1.6) работи неравномерно, мирише на бензин. Прави ми впечатление, че понякога колата върви повече, понякога по-малко. :neutral
Сменил съм свещи, кабели, ламбда сонда, дросела е чистен и проблемът си остава.
От това, което прочетох, стигам до извода че най-вероятно бензиновата помпа е тръгнала да мре. Може би не прави достатъчно налягане, не знам.

Тъй като и датчика за горивото не ми работи, мисля да си взема комплект помпа и датчик от някоя я морга. Какво ще ме посъветвате?


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот fill » Чет 06 юни 2013 11:39


На моното са ми запушени всичките маркучи ( от: канистъра , клапата топло/студено ) и нямам никакви проблеми :c020


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот toni_tv » Сря 16 окт 2013 19:19


Колега automan оправи ли си проблема в колата интересно ми е от какво е ? И моята прекъсва на бензин и работи неравномерно на бензин но само когато е студена иначе на газ няма проблеми /ауспуха също е доста черен/. Беше прекъснал кабел на датчика за входящ въздух днес го оправих и следващите дни ще видя.


Потребителски аватар
martin_072
Мнения: 299
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 17:42
Автомобил: Seat Ibiza GLXI Audi A4
Двигател: 1.8 ABS 1.8t
Местоположение: Kostenec
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот martin_072 » Вто 03 дек 2013 18:28


Имам го този проблем от 2 години и никои не може да ми каже от какво е или как да го оправя..прекъсва падат оборотите на бензин докато е студена и тва е,ще изброя какво сам правил..като за начало 4 чисто нови свещи NJK,пробвал съм с друг температурен датчик(жълтия на тройника)капачка палец чисто нови,нов бензинов филтър,центровка е правена някои пъти,ремъка си е на място,и онзи ден пробвах с друга диуза същата работа,момента в който прехвърля на газ 3 сек и всичко изчезва...1.8 уж най масовия и елементарен мотор пак не може да се намери от каде идва проблема


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот kossis » Чет 19 дек 2013 16:03


При мене на старият Пасат ми давеше мотора с газ-клапана на газовата беше се задръстил и не затваряше плътно. В резултат при студен старт колата палеше и пукаше здраво-черни сажди от ауспуха като на дизел и по зле-абе черно по асфалта !
Като поработеше и се оправяше естествено.
Ходих по сервизите-ония махнат капачката на моното и колата се оправи-газта дето е изтичала по малко отивала на вън и всичко е ок. После -сглобяват, аз я вземам и ми къса нервите ! Накрая разбрах от колеги във форума за тоя номер и махнах капачката-смрадта на чесан ме удари челно. Смених клапана и работата заспа.

Ламбдата играе роля над 600 градуса при топъл мотор, на студен нищо не прави.
ТПС като се скъса кабел и при форсиране на бензин -прекъсва мотора !
Синият датчик на антифриза е важен за студеното палене.

Е тоя въздушният датчик и аз не знам дали има съществена функция в смесообразуването или е с коригиращо-икономиини функции ???
Факта че е забоден до дюзата и не може да се сменя лесно говори че не е много съществен.
Регулатора на налягане протича и е добре да се смени профилактично заради спукването или втвърдяването на мембраната.
Незнам дали е съществен тоя регулатор ???

Аз приключих с тия монота, но Брато има една 80-тка В4 с моно и тя нещо се инати при палене на студен мотор, но като чели не хвърля бензин.
Пали избирателно. На газ пали и на -20 от четвърт оборот. После и на бензин като загрее работи и конуса на дюзата е ок. Синият датчик е в норма.
През миналите години палеше и се двоумяха оборотите -падаха и се гасеше. Сега хептех се прецаква.
Ламбдата е сменена ! :Mr Green Fun Бензиновият филтър го сменихме.
Взех му бензинова помпа и мембранка на регулатора да ги смениме, че не ми се гадае повече безиновата се чува че върти, но дали качва налягане ???
Един маркуч на картерните се е сцепил-троен е и него взех да го смениме-не че има голямо значение той !

Значи трябва да замеря и тоя въздушният датчик да видиме какво ще покаже. Има ли особено значение той ???
Ако въздушният датчик казва че е топло, а антифризният че е студен мотора ??? :Mr Green Fun

И неговата има клапан на Абсорбер за бензинови пари-дето не е важен.

Незнам дали и Дюзата може да запича отвреме на време, а пък когато е загряла да работи нормално ?
Макар че когато я гледах Дюзата беше около 5 градуса и мотора леден-запали кочината от раз !!!

Системата му е Мономотроник-с контролер за корекция на запалителната (компера управлява всичко). Няма вакуумен регулатор на Делкото.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Гергин » Сря 24 сеп 2014 12:06


Поредната, незавършена, интересна тема. :censored2 :bishop


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот javor_bg » Чет 25 сеп 2014 13:19


Задължително да се проверят следните неща:

- дали добре пръска дюзата за моното
- налягането на горивото
- горивния регулатор
- дали нещо не се смесват двете горива газ и бензин


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: прекъсва и мирише на бензин голф3 1.8

Мнениеот Гергин » Чет 25 сеп 2014 13:36


javor_bg написа:Задължително да се проверят следните неща:

- дали добре пръска дюзата за моното
- налягането на горивото
- горивния регулатор
- дали нещо не се смесват двете горива газ и бензин


То хубаво да провери, ама не е писано от почти година по темата.
Както е и с много други теми тук. :confused



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 201 госта