Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот hvp800 » Сря 30 апр 2014 23:46


apolon написа:Зумера е вързан само към капака на багажника,но не и към другите врати.Там търси проблема. Т.е. микроключето в механизма за заключване(фиксиране) на капака.

Това никак не е вярно, зумера е свързан със микроключето на шофиьорската врата и е един от най-честите проблеми със централното или липсата на звуков сигнал когато забравиш фаровете(т,е, зумер) На моята кола има микрета и на предния и на задния капак и тях не съм ги гледал дали са наред но се съмнявам заради някое от тях (или евентуално, двете) да не ми работи зумера, Сега не му е дошло времето както имаше една много модерна приказка в едно недалечно време




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот apolon » Сря 30 апр 2014 23:57


Възможно е.За фаровете си е отделно.А че е само за багажника при мен е сигурно,а и освен това при отворен багажник колата не може да потегли.Странно,но факт.Та се налага да я лъжа като щраквам езичето на багажника.


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот gti_v » Чет 01 май 2014 6:50


Проблема при мен е, че като натисна 2 пъти копчето за заключване и шофьорската врата се отлючва. Мога да си я отворя без проблем след това и почва да пищи. Иначе в бравата има 5 микроключета до колкото разбрах. Диода вече свети, оказа се, че кората на вратата някога е сваляна и не е свързано всичко(сменян е механизма за стъклото).


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот niki1_j » Чет 01 май 2014 7:11


За пореден път го пиша това:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

Проблемът не е "студена" спойка, а спукана такава. Получава се от инерционната сила на ел. двигателят, който се крепи само на шините. Ако се запои дебело, издържа много време. Моята лично съм си я правил и вече 4 години е така.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот jordancho » Чет 08 май 2014 18:40


И при мен се получаваше това със шофьорската врата - като заключа от вътре, и шофьорската се отключва. Плафоните светеха когато си поискат, и често примигваха, като заключвах/отключвах с ключа от шофьорската врата, централното се задействаше от време на време.
Проблема се оказа множество спукани спойки както в машинката на шофьорската врата, така и в самия модул (под волана), който управлява както осветлението в купето, така и заключването, а в него мисля че е и фабричната аларма.
Отвори кората на врата, огледай кабелите и буксите. След това отвори и разгледай ВНИМАТЕЛНО спойките по платката. Съветвам те да отвориш и този модул под волана, за да го огледаш и него за спукани спойки.


Потребителски аватар
6466
Мнения: 60
Регистриран на: Нед 19 юни 2011 12:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот 6466 » Вто 14 окт 2014 22:29


Здравейте и от мен колеги интересно ми защото имам същия проблем.. някой все пак справи ли се с него и как ?


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот koco » Сря 15 окт 2014 9:16


привет на всички съфорумници! Проблема на всички голф 4-ки с централното заключване е само един, а именно студените спойки в бравите! Вече съм отремонтирал дестки голфове с този проблем, просто разглабяте проблемната врата, демонтирате бравата от вратата, разглабяте самата брава и препоявате спойките на платката, която се намира в бравата. Сглабяте всичко по обратния начин и се радвате на работещо централно :th_up


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот transform » Чет 16 окт 2014 10:59


А прословутите микроключета пак там ли се намират - на тази платка в бравата?


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот koco » Чет 16 окт 2014 17:07


там са :th_up


shoko45
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 16 яну 2015 2:35
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем централно заключване голф 4

Мнениеот shoko45 » Пет 16 яну 2015 2:41


Здравейте, имам питане относно централното заключване. Вчера си купих Голф 4 и при отключване с 1 натискане на дистанционното се отключват само левите врати, а при 2 натискания и останалите....заключването е по същия начин.Та въпроса ми е това нормално ли е и възможно ли е да е зададено като настройка от първи собственик ? Благодаря.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf MK4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот phantom_ » Вто 27 яну 2015 18:54


Здрaвейте колеги,искaм дa попитaм зa еднa брaвa нa пaсaт б5.Нa мой приятел е и не може дa се отключи преднaтa дяснa врaтa.Врaтaтa стой зaключенa и не може дa се отключи.Когaто нaпънеш вътрешнaтa дръжкa се вдигa чопa ,но пуснеш ли я пaк пaдa(зaключвa се).Сaмaтa брaвa не се чувa дa щрaкa при отключвaне и зaключвaне.A с ключa когaто вкaрaш в ключaлкaтa и зaвъртиш отключвa и зaключвa другите врaти,явно моторчето не рaботи вътре и стой двойно зaключенa...Имa ли нaчин дa се отключи без дa се счупи?Гледaх един клип където откaчaт жилото от външнaтa дръжкa и бъркaт с тел и отключвaт :rolleyes възможно ли е?


wasntmeer
Мнения: 259
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 21:34
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1998 централно заключване

Мнениеот wasntmeer » Пон 01 фев 2016 10:12


Отключвам си колата с ключа и се отварят всичките врати , така и се заключват. Вчера обаче ми се развали и неможах да си отключа вратата (шофьорската) влезнах през другата и закарах колата да я оправят. Оправиха го казаха че патрончето се счупило и го смениха. Всичко добре но след това вече като отключвам колата се отключва само предна дясна. Ключа има дистанционно, но и то неработи. Въпроса ми е може ли да се оправи само дистанционното или първо трябва да се оправи да се отключват всичките врати само с ключа.


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Golf 4 1998 централно заключване

Мнениеот Petyoffy » Вто 02 фев 2016 14:12


По принцип това го има като опция на комфорт модула т.е. да се отварят всички врати или само шофьорската. Настройва се с кабел VCDS (VAG-COM). Трябва да се провери с компютъра каква е ситуацията.


vlado90
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 07 ное 2015 0:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов проблем с централното, Голф 4

Мнениеот vlado90 » Вто 10 май 2016 23:40


И аз имам същия проблем само че с 2те задни врати има един пич от софия който продава ключета купих си от него 4 броя и почнах да ги сменям остава една врата и ще кажа какво е станало. :-)


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf MK4 Нов проблем с централното

Мнениеот vanesto » Сря 11 май 2016 9:12


Ама освен микроключетата си оправи и спойките, да не стане двойна работата. Между другото целите брави в е-bay вече излизат по около 43лв, взех си една задна дясна, ама не ми остава време да я сменя.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта