Golf MK3 Смяна на преден лагер на главината

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Golf MK3 Смяна на преден лагер на главината

Мнениеот the_fast_r1 » Пет 07 юни 2013 19:43


Здравейте колеги. Преди няколко дни забелязах много дразнещо бучене при скорост от над 60 км/ч, чуващо се отпред в дясно. Вдигнах колата на крик, запалих и включих на 3-та. При вдигане на скорост над 60 започва бученето. И преди тази скорост го има, но е по слабо, а с увеличаването на скоростта постепенно се увеличава. Явно е тръгнал лагера. Купих си два нови предни лагера марка SNR. Въпроса ми е отностно смяната им. Притеснява ме не толкова свалянето на стария лагер, а по скоро набиването на новия, защото не разполагам с преса за лагери. Ако някой е сменял лагер може да сподели, както и къде във Варна мога да намеря коректен майстор и по колко орентировъчно вземат за смяна на лагер на главината.

П.С. - Ще съм благодарен и за съвети, как става смяната, ако реша да ги сменям сам... :beer

Последна промяна от the_fast_r1 на Пет 07 юни 2013 21:47, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот Iezekil » Пет 07 юни 2013 20:08


Не съм от Варна но като ида с главината за избиване и набиване ми взимат 2 лв.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот kris11 » Пет 07 юни 2013 20:34


В Тех КО до бившия Радиозавод имат преса - там си набивах тампоните на носачите, че без преса е гърч.В събота работят / не знам но до 14 ч мисля, че да./
Ако SNR -те си ги взел от Кракра / бившия регал/ малко по-напред има с-з на Мимо - преди колелото- мисля,че и те имат преса.


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот the_fast_r1 » Съб 08 юни 2013 20:34


Благодаря колеги. Ходих днес да питам по сервизите, колко ще струва смяната - на едно място ми казаха 45, на друго 35. Избрах втория сервиз намиращ се по околовръсния път, по бул. Христо Смирненски, след Подвис още 300 метра в дясно, точно срещу следващата отбивка. Договорихме се да сменят и двата лагера. Почнаха първо от левия, като при свалянето ми казаха, че и той е заминал. Много трудно се отвиха болтовете, пък ги отягаха с гейковерт. Махнаха стария лагер на пресата, сложиха новия в шенкела, но при набиването на главината в лагера, лагера се отвори от долната страна и падна металната вътрешна част (едната половина) по която се търкалят съчмите. Майстора много се изненада защо така стана?!?! Последва кратко размишление и каза, че явно лагерите са нещо фалшиви, а точно 5 минути преди това каза, че съм нацелил с орогинални лагери?!?! :scare3 Пита ме какво да прави - обясни ми, че не може да сложи вече сепаратора от едната страна на лагера, който предпазва от вода и прах и ме пита дали да го сглобява така... Казах му да го сглобява, въпреки че съм напълно наясно, че няма да изкара много дълго така, даже хич, щото влезе ли прах или вода в лагера и с него е свършено... При смяната на десния лагер, вече се кръстихме всичко да мине успешно - то пък взе, че всичко се получи. Майстора заяви, че най-добрите лагери за него са FAG или SKF, а и че досега не му се е било случвало нов лагер да се отвори така, както стана с левия лагер.

Вие какво мислите - трябва да купувам друг лагер с готовност, като тръгне да вие да се сменя нали??? Според Вас от монтажа ли стана това с лагера или лагера е кофти, щото все пак цената му хич не беше евтина - 47 лв. парчето...


Потребителски аватар
stanko_71
Мнения: 186
Регистриран на: Вто 25 мар 2008 19:42
Автомобил: Jetta syncro
Двигател:
Местоположение: Мъглиж

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот stanko_71 » Съб 08 юни 2013 20:49


Майстора е кофти :beat_butt2
Като се набие главината до вътрешната част черупката, слагаш полуоската и като натягаш гайката главината си отива на мястото.
Поне като е чукал така да е подложил отдолу на вътрешната черупка .


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот Петър Петров » Съб 08 юни 2013 21:26


То цената няма как да е определяща в настоящите условия ама майстора със сигурност е кофти! Най-скапания лагер да вземе да слага, ако го прави както трябва, няма как да стане описаното от тебе! Ориентирал си се де - бъди готов за друг лагер, щото тоя вече не е капсулован и ще си влиза водица и прах доволно...


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот Петър Христов » Съб 08 юни 2013 21:42


the_fast_r1 написа:при набиването на главината в лагера, лагера се отвори от долната страна и падна металната вътрешна част (едната половина)

Нищо му няма на лагера,вътрешната гривна е от две части и при неправилно набиване е нормално да се отвори.После не е невъзможно да се затвори и херметизира ,правил съм го но трябва пак да се избие главината.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот drago_tr » Сря 01 апр 2015 19:56


За да не повдигам нова тема, изгледах доста клипове за смяна на преден лагер на главината на голф 3 и се появи едно питане и да се консултирам с вас.
Гледайки този този клип, който съм дал по долу, нищо че е за форд, принципа е същия в 1.27мин. там се свалят едни шайби. В книгата за ремонт и експлоатация на Голф 3 и Венто, отново се споменава за такива шайби. Та питането ми е за какво са тези шайби, какво държат и трябва ли въобще да ги има на голф 3, защото аз съм убеден че на моята кола ги няма нито на лявата нито на дясната главина :rolleyes

Последна промяна от drago_tr на Сря 01 апр 2015 20:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот ktamen » Сря 01 апр 2015 20:25


На 13:55 клипчето свършва и няма никви шайби.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот drago_tr » Сря 01 апр 2015 20:43


Ops.....грешката е моя. :dummy :redface Става въпрос за 1.27 мин.
Но, изгледах клипа няколко пъти и мисля че си дадох отговор. Тия зегер шайби придържат диска към главината, говоря как е в конкретния клип, а при нас на голфа, ролята на тия шайби играе едно болтче. :rolleyes

Последна промяна от drago_tr на Сря 01 апр 2015 20:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на преден лагер на главината - Golf 3

Мнениеот ktamen » Сря 01 апр 2015 20:56


На 1.27 май са гайки, а не шайби, но не е важно щото така или иначе при нас ги няма. И аз сменям лагери по-същия начин, но без да свалям шенкела от колата - така после няма нужда от реглаж. Освен това гривната от лагера, която остава на главината не я блъскам със секач, а я изпилявам (изпилявам, а не я режа щото няма място са шайбата на флекса) с флекса и като се прореже излиза лесно. При смяната много трябва да се внимава при набиването сачмите да не носят никакъв товар - примерно при набиването на външната гривна трябва задължително да се натиска по нея, а не по-вътрешната. Иначе сачмите маркират работната повърхност и лагерът се прецаква.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf MK3 Смяна на преден лагер на главината

Мнениеот drago_tr » Пон 06 апр 2015 8:31


Готово ...лагера е сменен.
И само да споделя. :deal
Преден лагер за Голф 3 SNR оргиналдъ от специализиран магазин за лагери в Пловдив...цена 30 лв.
Преден лагер за Голф 3, абсолютно същия в ЕВРО-07 Враца....48 лева :scare3
Последните ме изгубиха като клиент .....ЗАВИНАГИ!!!!!!!!!!!!!!!!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3 Смяна на преден лагер на главината

Мнениеот kris11 » Пон 06 апр 2015 18:14


drago_tr написа:Преден лагер за Голф 3 SNR оргиналдъ от специализиран магазин за лагери в Пловдив...цена 30 лв.

Триера ??


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK3 Смяна на преден лагер на главината

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 06 апр 2015 18:41


drago_tr написа:Преден лагер за Голф 3 SNR оргиналдъ от специализиран магазин за лагери в Пловдив...цена 30 лв.
Преден лагер за Голф 3, абсолютно същия в ЕВРО-07 Враца....48 лева :scare3


Стандарт Баце!
Нали знаеш,че сме на второ място по заплати в БГ!!!???



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boar и 63 госта