Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 24 Окт 2014 9:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Съб 13 Юли 2013 13:57 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
добре де как така ще има компресия и ще гори масло,щом има компресия означава,че горните сегменти оплътняват добре и неможе да се качва маслото от картера към изпускателните колектори.Как така едните сегменти ще са се опекли,а другите ще са си идеални?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 14 Юли 2013 11:12 
Аватар

Местожителство: dobrich
става колега аз правих такъв ремонт и буквално като отворих двигателя маслените сигменти бяха залепнали за буталото и сарбаше яко и се виждаше от каде,а компресорните си бяха ок ,така че невазможни нешта няма :bowdown

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 14 Юли 2013 20:45 
Аватар

Местожителство: Kjustendil
inspiron написа:
става колега аз правих такъв ремонт и буквално като отворих двигателя маслените сигменти бяха залепнали за буталото и сарбаше яко и се виждаше от каде,а компресорните си бяха ок ,така че невазможни нешта няма :bowdown

Колега, може ли да споделиш с какви сегменти смени старите и след смяната продължи ли да харчи масло?
Моля те опиши подробно.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 14 Юли 2013 22:04 
Аватар

Местожителство: dobrich
колега сигментите сложих Разгратски мисля че бяха,само че бяха малко по широки и требваше да престаржат буталата за да влязат,но си станаха,пак пипа масло но много малко все пак тоя двигател си е такав :banghead ,пак и то сега правят ли кола която да не пипа

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Пон 15 Юли 2013 16:00 
Аватар

Местожителство: Бургас
Ремонта при Стефан и Милен направих аз - основен всичко смених. Сегменти гумички белни лагери всички гарнитури. 7000 км съм минал маслото е Мотул 10w40 София-Бургас съм го пътувал 5 пъти поне, маслото си застана на средата и до там не е мърдало при мен. А колата последните няколко пъти я карах с климатик и със 170 това отива към 5000 оборота някъде май. А сега скоростите са леш :D изтече ми масалцето на скоростите по магистралката на Карнобат тъпото DUU. :death. Така че според мен си смени майсторите след ремонта не трябва да ти бара маслото.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Пон 15 Юли 2013 18:11 
Аватар

Благодаря Ви много хора!
Живот и здраве ще я покарам малко така, пък ще видим дали ще правя ремонт сега или по нататък.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Вто 16 Юли 2013 17:02 
Аватар

Автомобил: GOLF II _ GOLF IV
сложи "GOETZE" ще си доволен ...

погледай това .... на руски - http://www.youtube.com/watch?v=61FnmE0ErBU

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 28 Юли 2013 9:33 
Аватар

Автомобил: GOLF II _ GOLF IV
За този модел дават 10.0 компресия

п.п. А колко антифриз ти побира системата

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 28 Юли 2013 13:35 
Аватар

Нямам представа. Не съм го сменял.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с харч на масло от двигателя на GOLF 4, 1.6, 101 Публикувано на: Нед 28 Юли 2013 16:12 

Местожителство: Sofia / Dobrich
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
генгер написа:
За този модел дават 10.0 компресия

п.п. А колко антифриз ти побира системата

5л е по аутодата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа