Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mazalo8506
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 21 яну 2011 21:10
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Sofia

Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот mazalo8506 » Нед 28 юли 2013 11:06


Здравейте, имам много странен проблем с ел. стъклата - когато голфа го напече слънцето - стъклата спират да работят!!!
Голфа е '94 година 1.6mi (ако има значение) с пълен ел. пакет.
Малко предистория на проблема:
преди време, да кажем година, задните стъкла почнаха да се свалят и качват на "стъпки" - 10 12 см. Няма значение дали се затварят/отварят от бутон или от комфорт модула.
Не беше проблем - предните работят, климатика работи.. викам си някога ще се правят. Но тази зима се прецака и предния пасажерски.. Отваря се когато иска, а още по трудно се затваря... и тази сутрин реших (и намерих време) да погледна какви са проблемите. За задните прочетох в една тема, че е от феритния пръстен в моторчето -размествало се и от там проблема. За предния един жичкаджия ми каза, че най-вероятно е от платката щом от 3 места не се затваря, но тогава нямах време за ремонт и остана само като вероятност.
И свалям днес кората(на предната пасажерска), откачам буксата, а вътре влага(малки капчици по уплътнението на буксата) - забърсвам хубаво, продухвам, поставям и пробвам.. чудо заработи. Качвам свалям, отключвам заключвам и всичко е наред- от комфорт модула, от копчетата отвсякъде всичко си е наред. Мега доволен продължавам към задните врати. Отварям лявата - там проблема ясен-буксата не е закопчана докрай с плъзгача. Заключвам я както трябва пробвам и нея и всичко и там вече е наред. Чудесно - продължаваме към дясната задна. Там буксата си е заключена отварям я, а вътре ГРЕС все едно някой е мазал с пръста (обилно) и я е затворил. Продухвам и там, чистя с малко WD 40 (не съм сигурен дали е правилно, но с това почистих).. пробвам пак си е на стъпки-процедурата се повтаря няколко пъти.. резултат никакъв.. Нищо викам нали другите станаха.. Но вече е станало 11 часът и почва да напича.. бързам да сложа кората и да се смотая на сянка.. поставям я и преди да заключа викам пак да пробвам другите (които сам пробвал 50 пъти преди това) И ГОЛЯМАТА ИЗНЕНАДА.. всичко си е както преди да правя процедурите...
Моля помагайте...




Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот silvers » Нед 28 юли 2013 11:21


колега предърпай кабелите които са между вратите и купето и ги огледай добре защото най вероятно от там ти идва проблема ако има пречупени кабели това може да е една от причините да се държат неадекватно за друго не се сещам


Потребителски аватар
mazalo8506
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 21 яну 2011 21:10
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Sofia

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот mazalo8506 » Нед 28 юли 2013 11:27


това беше първото, което направих преди да започна каквито и да е процедури - всичко там изглежда наред.

Друго което забравих да спомена е, че когато предния не иска да се вдига (на пасажерската) го вдигам след игра с контактния ключ и отваряне и затваряне на шофьорската врата - пасажерската не я пипам и това ме води на мисълта че не е кабел.


Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот silvers » Нед 28 юли 2013 12:14


окислена пътека по самата платка с релетата или самите релета друго не се сещам но явно от там ти идва проблема


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот push » Нед 28 юли 2013 12:23


дай да ти дам 2 ръчни механизма и да забравиш :icon_lol


Потребителски аватар
mazalo8506
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 21 яну 2011 21:10
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Sofia

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот mazalo8506 » Нед 28 юли 2013 13:00


Най вероятно са платките.. интересно ми е само защо работеха преди слънцето да вдигне градуса...
Утре пак ще свалям кората поне на предната врата, че там ми е най важно.. ;)
А за колегата с ръчките.. не 2, 4 механизма ще ми трябват :)


marto1bg
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 20:54
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8 125hp
Местоположение: Пловдив

Re: Странен проблем с ел. стъкла Golf 3

Мнениеот marto1bg » Нед 28 юли 2013 16:28


Колега проблема с вдигането и свалянето на стъклата на стъпки го имаше на 3 от 4 прозореца всички се оправиха като отворих капака на моторчето и на платката има един брояч на обороти... с една отвертка го отчупих от пластмасата да седи свободно поизмих го и се оправи. Явно не може да отчете оборотите правилно и се включва някаква защита. За това че не работят ако проблема е на 1 2 или 3 а не на всички значи е възможно куплунга да е клеасал или както се казва. Става с един зелено син цвят и аз не мога да ти обясня... с ножче изтъргваш за да прави хубав контакт. По-централен проблем някъде при предпазителите. Там вече не мога да дам съвет. Успех!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта