монтаж на хидравлика голф 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Super Sprint
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 23:29
Автомобил: VW Golf II Marineblau 1987
Двигател: EZ
Местоположение: Севлиево

монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Super Sprint » Вто 16 юли 2013 13:20


Захванал съм се да си монтирам хидравлика,EZ мотор,и имам няколко въпроса.Интересува ме какво още ми трябва ,за да имам всичко и като разглобя голата да приключа за 1 ден.
Според мен ми трябва още:допълнителната шайба за коляновия вал с болтовете си,стойка за казанчето,част от стойката на помпата с 3 болта които са малко особени за захващането й ,ремък.
Също искам да знам дали ще сменям шайбата на водната помпа ,общо взето всякаква информация ще ми е от полза,смятам доста колеги с голф 2 са правили това упражнение :biggrin
ето това имам
Прикачени файлове
DSC01903.JPG
DSC01904.JPG




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Danny boy » Вто 16 юли 2013 23:06


Не съм го правил на голф,но на пасатб3 да.Така като гледам е 1:1почти.
Шайбата на коляновия вал ти трябва,в зависимост дали има, няма климатик, и някои други особености на мотора са няколко вида ,и разликата е основно в изнасянето на ремъка/шайбата/.
Болтовете май-бяха малко по-дълги ,но може и да се бъркам.
Трябва ти конзолата която се захваща към блока на мотора и държи помпата отпред от кола с хидравлика и без климатик,че за климатик са различни конзолите,и болтовете с които се захваща тя различна дължина са.Трябва ти един метчик м8 май беше,да прокараш резбите за стойката на помпата отзад в блока двата,че иначе нямат навиване.
Трябва ти шайбата за водната помпа от кола с хидравлика.
Трябват ти всички маркучи от рейката до казанчето,от казанчето до помпата,и от помпата до рейката.На щуцерите има гумички които са износени 1бр към помпата и 2 бр към рейката общо 3,трябва да се сменят с нови да не протече.Те са цолов размер оригинално.
Един ремък ,който върти колянов вал-хидравлична помпа-водна помпа,размер за кола с хидравлика.
2ри ремък колянов вал -генератор,размер за кола с хидравлика.
1л. масло за хидравлика.
Най-важното подходящи ключове,търпение и помощник, че сам....малко зор ще се оправиш.Отпуска се задния мост като се подпира мотора за да мине рейката,иначе не влиза,всичко се прави от шоирската страна.
Аз се оправих за 2 дни с помощник ,демонтаж и монтаж.
Ако е в сервиз и се прави от хора ,които знаят и разбират и са го правили може и да може за 1 ден.Работата е тегава,врътлива но си струва.
Дано да имаш късмет с рейката и помпата,че моята рейка протече и след 2 години я сменях с друга пак.Провери си накрайниците и луфтове дали има в рейката преди да я качиш ,да няма свали качи пак.
Задължително стенд след това.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот moimoimoi » Сря 17 юли 2013 6:37


да допълня още нещо,понеже преди мнооого години от хидравлика минах на механична рейка,та имаше разлика в карето което е между рейката и кормилния прът.
разликите бяха в дължината на двете карета и в диаметъра на кормилния прът.
"майсторите" които сменяха рейката ясно не са обърнали много янимание и след 1-2 седмици кормилния прът превъртя в карето,после правих от 2 карета едно,с необхомата дължина и диаметри
така че провери го това като свалиш твоята
пп: при мен колата беше пасат,при голфа може и да няма разлика


Потребителски аватар
Super Sprint
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 23:29
Автомобил: VW Golf II Marineblau 1987
Двигател: EZ
Местоположение: Севлиево

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Super Sprint » Сря 17 юли 2013 14:34


Благодаря,общо взето ми трябва каквото си мислех,ами почвам издирването на другите неща.
А рейката съм я взел с карето й ,така че остава да пасне само на кормилния прът.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот moimoimoi » Чет 18 юли 2013 18:30


е точно там имах проблем аз


Потребителски аватар
Super Sprint
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 23:29
Автомобил: VW Golf II Marineblau 1987
Двигател: EZ
Местоположение: Севлиево

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Super Sprint » Чет 18 юли 2013 21:20


аха,ами като видя че непасва добре карето ,ще търся друго :confused


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот ivostefanov » Чет 18 юли 2013 22:14


moimoimoi написа:...
:th_up
Заглавие: FAQ - полезни теми !!!

ivostefanov написа:За всички желаещи да си сложат хидравлична рейка на своя Голф 2(Пак от МК2) ето какво още трябва да включва комплекта:


Изображение

Десния прът с каретата е от обикновенна рейка,а левия от хидравлична.


Потребителски аватар
Super Sprint
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 23:29
Автомобил: VW Golf II Marineblau 1987
Двигател: EZ
Местоположение: Севлиево

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Super Sprint » Пет 19 юли 2013 6:26


като дължина ясно,че са различни,затова съм взел рейката с карето й ,притеснява ме дали ще паснат самите шлици към пръта,че колата ми е 87' , а рейката 90'


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот moimoimoi » Пет 19 юли 2013 6:39


аз си мисля че при теб ще се получи така че пръта ще ти е по дебел от отвора на карето


Потребителски аватар
Super Sprint
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 23:29
Автомобил: VW Golf II Marineblau 1987
Двигател: EZ
Местоположение: Севлиево

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот Super Sprint » Чет 01 авг 2013 10:25


Монтирах хидравликата,всичко пасна точно.
Малко се измъчих докато я промуша на мястото й,но свалих левия вътрешен накрайник и се получи,после намясто го сложих.
Сега е друга колата,разликата е огромна,дори много утихна предницата,старата механична рейка има страхотен луфт и по павирани улици и други неравности чукаше много гадно отпред,сега е приказка :icon_lol
само един проблем остана,много е шумна помпата,още със запалването и се чува едно стържене ....най вероятно помпата.Има ли начин за ремонт на помпата,ремонтен комплект или трябва друга помпа на късмет,ако е от помпата шума де,но според мен -да :confused


dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот dimitars » Сря 14 авг 2013 17:48


Голф 2?Това не е просто кола!Това е религия... :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
bobi32
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот bobi32 » Съб 26 авг 2023 9:35


Danny boy написа:Един ремък ,който върти колянов вал-хидравлична помпа-водна помпа,размер за кола с хидравлика.
2ри ремък колянов вал -генератор,размер за кола с хидравлика.

Здравейте, доста е стара темата, но за конкретно интересуващото ме не открих нищо. Сложих хидравлика на голф 2, 1.6 RF от сеат толедо L1, 1.6,но не помня модификация и к.с. В момента ремъците са :
Един върти колянов вал-хидравлична помпа
Другия върти генератор-колянов вал-водна помпа
Схемата при мен сега като чета е сбъркана доста явно, защото и шайбата на водната помпа си е старата.
Въпросът ми е ако сложа шайба за водна помпа от сеат толедо L1 1.6 101к.с.AFT, защото такава намирам за кола с хидравлика, ще пасне ли, за да си оправя реда на ремъците както трябва?
И ако някой може да ми каже номерата на двата ремъка, които трябва да са стандартно при кола с хидравлика.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
bobi32
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот bobi32 » Съб 26 авг 2023 21:53


Или поне ако може някой да даде акъл от каква друга кола шайба за водна помпа пасва за голф 2 с хидравлика,защото за голф 2 май е невъзможно да се намери.


Потребителски аватар
bobi32
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: монтаж на хидравлика голф 2

Мнениеот bobi32 » Съб 07 окт 2023 18:46


Намерих оригинална шайба от голф 2,така и не разбрах от каква друга може да пасне, сега кръговете на ремъците са както трябва. Ако на някой му се наложи, при фабрично направено всичко, номерата на ремъците са:
Малкия ремък - колянов вал-водна помпа-хидравлична помпа е 10 х 730 до 735мм става, при мен е 10х732( Гейтс 6260МС)

Големия ремък : Генератор-колянов вал е 10 х 865 мм /при мен стана 864 Оптибелт/

Последна промяна от bobi32 на Съб 07 окт 2023 18:58, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 198 госта