Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 15:56


Здравейте колеги, изчетох повечето теми, за съединители и скорости, но не можах да намеря отговор на моя проблем! Значи изкарвам колата от гаража на 1-ва предавка и спирам напълно като педала на съединителя е натиснат, и трябва да включа задна и изхърква здраво! Това го прави винаги! Ако обаче пусна съединителя, преди да включа задна и го натисна пак, си влиза както трябва! От какво може да е колеги? Дано да съм го написал добре, и да ме разберете!




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот anonym0us » Пон 19 авг 2013 17:04


Най-вероятно проблем със съединителя! Явно не отделя както трябва!


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот apolon » Пон 19 авг 2013 18:19


Според мен е нормално да се получава така.Просто боравиш неправилно със съединителя.
Значи изкарвам колата от гаража на 1-ва предавка и спирам напълно като педала на съединителя е натиснат, и трябва да включа задна и изхърква здраво!
.
Т.е.вала на кутията се върти примерно в посока по часовата стрелка,а ти се опитваш в това време да включиш въртене в обратна посока преди да е спрял да се върти(при натиснат съединител и после спирачка-колата спира ,но чарковете в скоростната кутия продължават да се въртят по инерция).Това е според мен.
Успех в откриването на истински проблеми и :beer


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 18:24


Благодаря за мнението колега apolon :bowdown И аз съм се замислял за това което казваш! Ако при изкарването на колата от гаража, или на някое кръстовище като карам на 1-ва и спра с натиснат съединител, и от 1-ва мина на задна предавка пак изхърква! Но ако изкл. от скорост и пусна съединителя, и го натисна пак, задна влиза :eek Това не мога да си го обясня, дали има проблем или няма? :gruebel Ще бъда благодарен ако се включи, още някой колега да даде мнение! Понякога на светофар, трудно влиза 1-ва и 2-ра а понякога го няма проблема, затова питам дали някой не се е сблъсквал с такъв проблем! :question


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 19 авг 2013 19:20


Задната няма синхронизатор :deal Пробваи дали буксува саединителя,ако си с автоматично жило ги прави тия магарии :mhihi ако с ръчно го натегни малко :wink


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 19:22


Колата е с оригиналното автоматично жило! Какво точно да проверя колега? Ако става въпрос за съединителя, когато карам на 3-та на някой горник, и дам рязко газ да ускорява, не усещам да се мъчи мотора и да боксува съединителя! Пробвах и на задна предавка на горник да потегля, и си потегли без проблем!


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 19 авг 2013 19:28


my heart iS iCe написа:Колата е с оригиналното автоматично жило! Какво точно да проверя колега? Ако става въпрос за съединителя, когато карам на 3-та на някой горник, и дам рязко газ да ускорява, не усещам да се мъчи мотора и да боксува съединителя! Пробвах и на задна предавка на горник да потегля, и си потегли без проблем!

Виж лостовата система щом е така то друго няма :beer по превключването имам впредвид тампони всичко :wink


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 19:32


Днес ходи на сервиз, и огледаха лостовата система по скоростите, вкараха колата на канал, и не откриха проблем! Казах им това което ми прави, и казаха явно не я вкарвам както трябва :banghead Затова пиша във форума, защото съм проверил и маслото на скоростите и си има, няма теч!
Смених и топката на скоростите защото беше спукана, и си помислих, че от нея не мога да я включа задна, но уви не е от това :stumm


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 19 авг 2013 19:37


my heart iS iCe написа:Днес ходи на сервиз, и огледаха лостовата система по скоростите, вкараха колата на канал, и не откриха проблем! Казах им това което ми прави, и казаха явно не я вкарвам както трябва :banghead Затова пиша във форума, защото съм проверил и маслото на скоростите и си има, няма теч!
Смених и топката на скоростите защото беше спукана, и си помислих, че от нея не мога да я включа задна, но уви не е от това :stumm

И моята прави тия магарии не се връзваи много натискаи докраи педала на саединитела ако има стелки ги понагласи дане пречат :beer Задаржаи повече саединителя като превключващ :wink


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 19:41


По принцип е така, но при мен го прави винаги, когато примерно от 1-ва предавка трябва да сложа задна! Ако изключа от скорост и сложа задна няма проблем, но от 1-ва веднага да сложа задна го прави това стържене :banghead


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 19 авг 2013 19:45


my heart iS iCe написа:По принцип е така, но при мен го прави винаги, когато примерно от 1-ва предавка трябва да сложа задна! Ако изключа от скорост и сложа задна няма проблем, но от 1-ва веднага да сложа задна го прави това стържене :banghead

Аз правя така като спра пълен покои вкарвам 1ва изкарвам и веднага задна няма хъркане :wink


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 19:47


Благодаря колега, ще го пробвам и този вариант, дано да има ефект, докато открия проблема :bowdown


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот apolon » Пон 19 авг 2013 19:49


По въпроса за трудното превключване на 1-ва и 2-ра -възможните варианти са:
1.Ниско ниво(или ного старо или менте)на маслото в кутията;
2.Луфтове в участъка скоростен лост-избирач на кутията;
3.Износен тампон;
4.Трудно подвижен избирач(тоя дето е на входа на кутията).
Проверката на горните е елементарна,но ако нещо не ти е ясно-пиши.
:beer


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 19 авг 2013 19:53


По-горе написах колега apolon, че в сервиза провериха за луфтове по скоростите, по-точно тампона е здрав, не е износен и избирача няма луфт. Освен да не разбират :eek :stumm И да са ме излъгали!
Иначе маслото не съм го сменял! Ако въобще е от него! Другите скорости си влизат добре!


Потребителски аватар
wemadeyou
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 21:12
Автомобил: Vw Golf 3 1HX
Двигател: 2.9 VR6 Syncro 190hp
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.4 АБД 93г. Проблем със скоростите?

Мнениеот wemadeyou » Пон 19 авг 2013 20:24


"Просто боравиш неправилно със съединителя.
вала на кутията се върти примерно в посока по часовата стрелка,а ти се опитваш в това време да включиш въртене в обратна посока преди да е спрял да се върти(при натиснат съединител и после спирачка-колата спира ,но чарковете в скоростната кутия продължават да се въртят по инерция)"

Абсолютно вярно :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 239 госта