Голф 4 1.6 гарнитура за глава и сегмент

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Голф 4 1.6 гарнитура за глава и сегмент

Мнениеот MNA » Нед 10 ное 2013 21:41


Колеги,
Някой ще може ли за каже качествена марка гарнитура за глава (от поне 3-ма познати чувам, че Виктор Рейнц не ставали а се бях насочил към тях), така също ме интересува качествена марка сегменти. Мотора е 1.6 APF - Голф 4
Поздрави!




al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Гарнитура за глава и сегменти голф 4 1.6

Мнениеот al3xbg » Пон 11 ное 2013 9:49


Гарнитура ELRING, сегменти GOETZE. Доколкото знам, това са най-добрите афтърмаркет части. Мога да споделя за гарнитурата лично мненение - вече 11 месеца без проблеми. Успех.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 1.6 гарнитура за глава и сегмент

Мнениеот zfa159 » Пон 11 ное 2013 12:52


Reinz-a е перфектна за целта. Принципно елринга има някои недостатъци (при 1.8 моно примерно елринга няма меден пръстен на маслената магистрала и от там започва да омаслява до 6 месеца след смяната. Рейнц-а няма такъв проблем. При Голф 4 тази г-ра е метална и няма значение дали ще е рейнц или елринг :) .Сглобявал съм една Бора 1.6 с рейнц и няма абсолютно никакви грижи :) За сегменти - оригиналните на колата са Kolbenschmidt и са едни от най-читавите. Geotze също не са лоши. Като свалиш биелните лагери (за да извадиш буталата),смени и лагерите - може пак да вземеш Kolbenschmidt. тези лагери не обичат да ги свалиш и сложиш обратно. Бележи си и коя черупка от коя точно биела сваляш :)


Потребителски аватар
vnkostadinov
Мнения: 258
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Голф 4 1.6 гарнитура за глава и сегмент

Мнениеот vnkostadinov » Вто 17 юни 2014 10:24


Наскоро правих такъв ремонт с ELRING гарнитури и сегменти MAHLE и вече близо 20К км никакви грижи и никакво доливане. :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта