Golf MK4 - дисплей halfFIS за табло - неоткриваема рядкост?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Golf MK4 - дисплей halfFIS за табло - неоткриваема рядкост?

Мнениеот joker » Съб 16 ное 2013 21:48


Уважаеми колеги,реших да си сменя избледнелия дисплей на таблото,който е от т.н половинки(half FIS).Звъннах на един телефон посочен от колега от форума и там ми отговориха,че такива дисплеи са голяма рядкост(слагали ги на 5% от Г 4) и не се продават.Продавал ги само някакъв чех,който(цитиртам!)" ги крадял от заводите на Шкода" и затова цената им "скачала" на над 300 лв.Сами разбирате,колко смешно звучи подобно обяснение......затова и се обръщам за съвет и помощ...Може ли да се намери такъв дисплей и къде?....не,че е болка за умиране ама ме дразни....




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот Aprilia » Съб 16 ное 2013 23:42


joker написа:Уважаеми колеги,реших да си сменя избледнелия дисплей на таблото,който е от т.н половинки(half FIS).Звъннах на един телефон посочен от колега от форума и там ми отговориха,че такива дисплеи са голяма рядкост(слагали ги на 5% от Г 4) и не се продават.Продавал ги само някакъв чех,който(цитиртам!)" ги крадял от заводите на Шкода" и затова цената им "скачала" на над 300 лв.Сами разбирате,колко смешно звучи подобно обяснение......затова и се обръщам за съвет и помощ...Може ли да се намери такъв дисплей и къде?....не,че е болка за умиране ама ме дразни....

Много щеше да помогне марка на таблото, номер по фв, номер по марката на таблото ... така трябва да хвърлим боб за да разберем какво са имали предвид тия индивиди.
Чеха може да ги краде ама от някой завод в гуангжоу, братски Китай :Mr Green Fun
Таблата се правят от мотометър,вдо/бош и до колкото знам нито един не произвежда точно в чехия, да не говорим че те самите Шкода произвеждат малко работи в Чехия. Демек Варненски митове и легенди :bowdown


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот Haralampi » Нед 17 ное 2013 0:40




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот icefire » Нед 17 ное 2013 16:33


joker написа:Уважаеми колеги,реших да си сменя избледнелия дисплей на таблото,който е от т.н половинки(half FIS).Звъннах на един телефон посочен от колега от форума и там ми отговориха,че такива дисплеи са голяма рядкост(слагали ги на 5% от Г 4) и не се продават.Продавал ги само някакъв чех,който(цитиртам!)" ги крадял от заводите на Шкода" и затова цената им "скачала" на над 300 лв.Сами разбирате,колко смешно звучи подобно обяснение......затова и се обръщам за съвет и помощ...Може ли да се намери такъв дисплей и къде?....не,че е болка за умиране ама ме дразни....


Независимо дали е VDO или Motometer, имаш две опции:

1. ebay.de
2. ebay.co.uk

Ако няма опция за транспорт до БГ има множество БГ фирми, които доставят от чужбина на съвсем прилични цени.

У нас не си е работа.. намират се трудно, скъпи са и т.н. Да не говорим, че ако намериш, то може пак да е избледняло.

Какъв е точно проблемът с твоето табло? Ако просто свети по-слабо, тогава всичките светодиоди подлежат на смяна. С помощта на няколко светодиода, които са по 20-30 стотинки бройката, и един поялник можеш да си спестиш цялата офанзива по търсенето на ново табло :th_up


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Нед 17 ное 2013 19:58


Haralampi написа:http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=display+Golf+4+FIS&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xlcd+Golf+4+FIS&_nkw=lcd+Golf+4+FIS&_sacat=0

1.Таблото е VDO....за съжаление...
2.Не ползвам интернет търговия,защото не желая да въвеждам картови данни в съмнителни сайтове.
От всичко написано по-горе оставам с убеждението,че май проблемът наистина е нерешим.
Апропо не става въпрос за никакви светодиоди,за самият дисплей на компютъра....просто избледнява при температура в купето над 10 гр....иначе в студа си свети добре,ама да не съм куче да карам на 2-3 гр в купето????


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот icefire » Нед 17 ное 2013 21:24


Аз все пак бих се обърнал към колегата vladko, може би все пак има възможност да се поправи.


Потребителски аватар
Viktor Cankov
Мнения: 582
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот Viktor Cankov » Нед 17 ное 2013 21:26


Смених си таблото с Sport Tacho и при новото табло срещнах същия проблем, надявам се да намерим решение следя темата с интерес. :th_up


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот niks76 » Нед 17 ное 2013 21:43


малък жокер-дали е вдо, мотометър или магнет марели е без значение какво е таблото


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот Aprilia » Нед 17 ное 2013 22:50


niks76 написа:малък жокер-дали е вдо, мотометър или магнет марели е без значение какво е таблото

Ако имаш предвид за смяна на цяло табло- ДА, ама ако се сменя само централния дисплей има значение марката че даже и модела.

За съжаление колега ако не искаш да се изръсиш 300 лева ще ти се наложи да пазаруваш от ибей и за още по-голямо съжаление ще видиш че ако не това, то другото лято вече няма да виждаш нищо на дисплея :confused
Ако решиш да разглобиш таблото можеш да постнеш тук аз имам 10-на табла на части мога да помогна с дисплеи 2-ра ръка който да е тестван дали работи :th_up
Въпросът е че има едни които не са с лентов кабел ами са на гумени крачета, има с лентов кабел и изобщо май докато не се разглоби да се види точно какво е е трудно да се каже. Но щом е ВДО залагам на лентов кабел


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот niks76 » Нед 17 ное 2013 23:13


визирах цяло табло ,но вече има китйски дисплейчета за 30-40евро и горе долу биват/там вече е от значение типа на таблото


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот williams_vn » Нед 17 ное 2013 23:16


аз да попитам на моя голф няма фис дисплеи ако си намеря табло с фис може ли да се програмира колата е Г4 1.8т 1999 година


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот mircho82 » Нед 17 ное 2013 23:42


Много колеги имаме проблеми с тези дисплеи, както и аз. Както сподели колегата след покачване на температурата в колата(особенно лятото) дисплея избледнява и не се вижда нищо. От това което знам е, че варянт за оригинални дисплей е само при покупка на цяло табло, всичко друго е китай и не се знае колко ще издържи и как ще свети. Инъче ето какво се въртеше из нета. Незнам някой колега може да сподели дали са добри тези от сайта. http://www.obd2-bg.com/Pictures/Produkti/Instrumenti/LCD%20Cluster%20Displays.pdf


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот madwifi » Пон 18 ное 2013 10:05


Единственото решение на проблема с таблото е смяна на таблото от VDO към Motometer/Bosch. Този проблем е при всички VDO табла. Дали е халф фис или фул фис няма значение. При VDO таблата дисплея контактува с електрониката на таблото посредством лентов кабел. Рано или късно тоя лентов кабел дава фира и се почват проблемите. Докато при бошовските табла, лентовия кабел е заменен с една гумирана пластина. Аз от 2 години откакто си смених таблото с бошовско нямам никакъв проблем нито при жега нито при студено време.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Пон 18 ное 2013 10:07


niks76 написа:визирах цяло табло ,но вече има китйски дисплейчета за 30-40евро и горе долу биват/там вече е от значение типа на таблото

А къде ги има тези китайски дисплейчета???На две места ми отговориха,че имат само пълен ФИС,а половинки никъде няма.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот theultimate » Пон 18 ное 2013 10:54


joker написа:2.Не ползвам интернет търговия,защото не желая да въвеждам картови данни в съмнителни сайтове.


Просто си правиш една втора карта Visa electron в най-близката банка (таксата е няколко лева на година), слагаш пари, колкото ти трябват и плащаш през paypal. Доста дребни неща и странни неща тук или ги няма, или са на тройни цени.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 108 госта