Golf MK4 - дисплей halfFIS за табло - неоткриваема рядкост?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот icefire » Пон 18 ное 2013 19:35


Само да отбележа, че ако намериш подходящо табло от Пасат B5 също може да се ползва без проблем. Платката може да се трансплантира в корпуса на твоето табло.




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Пон 18 ное 2013 20:12


Малко развитие...открих един продавач в Русе,който продава точно такива дисплеи за 50 лв...само дето са втора употреба.Утре почвам проучването,ще включа и пациентската си агентура(желязна е !!!).....ще пиша!


defjam
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот defjam » Сря 20 ное 2013 8:25


Този продавач от Русе е колегатс ваг_активатор , направо се обърни към него


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Сря 20 ное 2013 9:53


defjam написа:Този продавач от Русе е колегатс ваг_активатор , направо се обърни към него

ваг_активатор ....а кой е той???Вече поръчах 2 бр...чакам "еконта" да ги донесе...като ремонтирам таблото ще пиша по темата.


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот FELIPE » Сря 20 ное 2013 18:22


ваг_активатор ....а кой е той?

Аз се видях лично с него,когато ми активира miles to empty функцията на таблото и останах с много добри впечатления от него,в смисъл сериозен е :th_up .
П.П.Моето фисче и то избледнява лятото,като напече слънцето колата,та колега отъпкай пътеките,ние ще вървим след теб :biggrin .


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Пет 22 ное 2013 14:59


Получих два броя за по 40 лв едното(един ми искаше 300 лв за нов дисплей :screwy :screwy :screwy ) както са монтирани на блока на таблата.Проверих ги.Светят идеално!!! :th_up Следва демонтаж и монтаж и ще пиша пак!Колегата е много точен.Каза,че таблата са на около 200 000 км ...при проверката едното табло бе на 140 000,а другото на 200 000.... :bowdown :bowdown :bowdown Мисля,че всеки без съмнение може да пазари от него!!!Да е жив и здрав !!!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот kossis » Пет 29 ное 2013 9:24


И аз имам тоя проблем при Пасата.

Даже сега ми направи впечатление, че при продължитвлно каране извънградско пак избледнява. И ми се струва че не е толкова от парното, колкото от греенето на осветителните му лампи !

Значи тоя проблем не е от лентовият кабел, както някой казват- лентов кабел се прецаква ако се движи като при ГСМ апаратите.
А гумено-графитните писти са даже по несигурни.
Проблема се дължи на остаряване и избледняване на самият дисплей-на дигитали на стари видеа, микровълнови- зелен цвят пак се наблюдава този ефект. Аз имама такива ! Просто старее и се изхъбява с времето-а в колата е подложен на високи и ниски температури и това го скапва още и му влияе.

Колега, цялото табло ли ти е пратил за 40 лева ?

Както си го написал -направил си им проверка с ВАГ и си видял на колко хиляди били тия табла и дисплеи респективно.
Та за това оставам с впечатлеие че таблото е 40 лева !

Уточни го.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот Aprilia » Пет 29 ное 2013 14:37


предполагам платка с дисплеи му е изпратил.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Вто 03 дек 2013 12:37


Aprilia написа:предполагам платка с дисплеи му е изпратил.

Платката с трите дисплея и още някои дреболии по нея(без моторчетата,разбира се).
И сегс допълнение по темата.Монтаж на единия дисплей.....свети,но след 1 час пак избледнява.Монтаж на втория дисплей...също недостатъчно светене.И тогава техникът реши да провери съпротивленията осигуряващи подсветката....и беше точно в десятката!!!!!Оказа се променени характеристики на едно от тях!Ново съпротивление и дисплея блесна като нов!!!Човекът бе с истинско техническо мислене....!!!
Извод -избледняването на дисплея не се дължи единствено на самия дисплей!


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот skotis » Вто 03 дек 2013 15:01


Колега как изглежда това съпротивление? Предполагам е отделна част? Иначе аз смених моето избледняло табло цялото със същото, от Голф 1.6 16V 2002. По-добре е, но трябваше да се калибрира, защото не показваше вярно скоростта (Благодарности на Vladko) и при адска жега пак избледнява малко, но е по-добре. VDO e.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Вто 03 дек 2013 15:14


skotis написа:Колега как изглежда това съпротивление? Предполагам е отделна част? Иначе аз смених моето избледняло табло цялото със същото, от Голф 1.6 16V 2002. По-добре е, но трябваше да се калибрира, защото не показваше вярно скоростта (Благодарности на Vladko) и при адска жега пак избледнява малко, но е по-добре. VDO e.

Ами как???Малко ми е чудно,че питаш,защото едва ли всички еднакви(като Ом) съпротивления изглежда еднакво...намира се точно зад дисплея и са три на брой....размери 2/2 мм...четат се само с голяма лупа.Тоест аз лично не можах да прочета характеристиките им.Проверяват се едно по едно ...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот kossis » Вто 03 дек 2013 15:31


Ясно- съпротивленията се напичат при работа и се променят след което и светенето на дисплея заминава.

Това обяснява защо зимата -при продължителна работа дисплея пак избледнява на сянка и минус температури.

Тоест жегата му влияе ускоряващо на тоя резистор-в отрицателна посока !

За сега нямам нерви да отварям таблото само заради тоя дисплей. Но ако изчезне някога напълно може и да ги проверя тия съпротивлвния !

Някъде имаше снимки на тия платки и дисплеи, но къде беше ?

Колега ти не направи ли някоя снимка ?


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот mircho82 » Вто 03 дек 2013 23:09


Ами как???Малко ми е чудно,че питаш,защото едва ли всички еднакви(като Ом) съпротивления изглежда еднакво...намира се точно зад дисплея и са три на брой....размери 2/2 мм...четат се само с голяма лупа.Тоест аз лично не можах да прочета характеристиките им.Проверяват се едно по едно ...

Хм, интересна работа. Ако е така добре, доста се е изписано по тези дисплеи и сега ако се окажат някакви съпротивления егасси :screwy Ако е удобно колега снимай ги на самато табло или на тази резервната платка, да сме по точни. Благодаря предварително.
(P.S или на някаква снимка от нета ги огради)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот joker » Сря 04 дек 2013 14:35


mircho82 написа:
Ами как???Малко ми е чудно,че питаш,защото едва ли всички еднакви(като Ом) съпротивления изглежда еднакво...намира се точно зад дисплея и са три на брой....размери 2/2 мм...четат се само с голяма лупа.Тоест аз лично не можах да прочета характеристиките им.Проверяват се едно по едно ...

Хм, интересна работа. Ако е така добре, доста се е изписано по тези дисплеи и сега ако се окажат някакви съпротивления егасси :screwy Ако е удобно колега снимай ги на самато табло или на тази резервната платка, да сме по точни. Благодаря предварително.
(P.S или на някаква снимка от нета ги огради)

100% факт!!!Пече не пече дисплеят вече свети ясно(преди дори и зимното слънце го избледняваше!)!!!Диагностиката в началото бе проста,но гениална от страна на техника :bowdown :bowdown :bowdown Просто леко натисна с пръст съпротивленията едно след друго,при едно от съпротивленията ефектът от натиска бе ярко светене на дисплея-това съпротивление бе подменено!!!....това са последният най-долен ред от 3 съпротивления точно зад дисплея.Снимка нямам.защото таблото е монтирано,таблото от което взехме FIS-чето има друг вид разположение на съпротивленията.Просто момчето бе истински гений на мисленето и реши проблема перфектно!


kyceto
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 30 юни 2010 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: дисплей halfFIS за табло на Г4-неоткриваема рядкост?????

Мнениеот kyceto » Сря 18 дек 2013 11:50


Да съпротивление поточно диод но понеже имам много бегли познания поелектроника моля някой да го премери ида каже с какво да го заменим този диод той е 1вия от доло 3те на куп



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], xri666 и 185 госта