Golf MK4 Проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Парно голф 4

Мнениеот zfa159 » Чет 05 дек 2013 15:05


Erazer написа:Голф 4-ката мисля че няма такъв проблем с дупките в клапите. По скоро проблема с клапите е от моторчето или механизма ако си с климатроник.

Съвсем вярно :)
:beer




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Парно голф 4

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 28 ное 2014 8:22


Добро утро!
Колата е от подписа.
При обслужването е сменена водната помпа,впоследствие и термостат.
Загрява до 90гр,по табло за около 5 мин.С климатроник.
НО,доста слабо парно.На ЕКОН,26гр,трябва да измина повече от 50км,за да се почувствам комфортно.
Снощи откачихме маркучите на радиаторчето и промивахме,отначало с маркуч от чешмата,после с водоструйка.Изтече мизерийка и ръждица,но не много.Днес ще и сипя антифриз,че снощи нямаше кога.Като че ли има файда от това упражнение.
Като сменяхме термостата,колата беше спряна на наклон,задницата нагоре,радиаторчето на парното се явяваше най-високата точка.После при обезвъздушаването пак така.
Възможно ли е почти 10 000км да съм карал с въздушна възглавница в системата,и за това да е било слабо парното?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Парно голф 4

Мнениеот zfa159 » Пет 28 ное 2014 9:30


Принципно може, но за 10к км трябва да се е обезвъздушила сама поне 100 пъти :)
По въпроса с радиатора - не винаги може да се промие добре и понякога се налага смяна, защото ако е много запушен, не може да се промие напълно. Ако пък го киснеш с разни смеси, най-много да протече.
По въпроса с клапите - има голяма част от Голф 4-ките, които са със същите клапи с дунапрен, като Голф 3-ковите. Понякога се срещат и с пластмасови клапи, но се оказа, че булшинството са със старите и се разпадат и те.
:beer


Потребителски аватар
kneto
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Съединение

Re: Golf MK4 Проблем с парното

Мнениеот kneto » Пон 01 дек 2014 16:27


ако всичко друго е ок....kлапи!!! .Има една основна клапа,която разделя топлия и студеният поток въздух...Ако не е добре уплътнена е сигурно, че няма да имаш хубаво парно,дори и когато е на студено сугурно ще духа не само студено!!!клапите на 2,3,4 са еднакви... с дунапрени..........


Lam3rka
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 15 сеп 2012 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 Проблем с парното

Мнениеот Lam3rka » Чет 18 дек 2014 10:20


Зравейте колеги,
аз имам един такъв проблем.
Оня ден се опитаха да откраднат колата и бяха разбили патрона на врата и патрона за запалването.Вече е със сменени патрони,но по закона на Мърфи нищо няма да стане от първия път.
Оказа се,че не ми работи парното/климатроника. Сменихме бушона,но се оказа,че не е от това.
Моля за съдействие,ако някой знае какво може да е.

Колагата е Голф 4 1,9TDI 110 к.с. с климатроник 1999 год.

П.С Въобще не светни подсветката като дам на контакт.

Предварително Ви благодаря.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 Проблем с парното

Мнениеот zografski » Чет 18 дек 2014 11:06


Като го боли зъб, човек отива на зъболекар, защо не отскочиш до някой сервиз занимаващ се в тази сфера? Ето например аз съм много доволен от диагностиката и сервизирането на моя климатроник в ЕЛБАТРОН (при колегата zfa159). Защо не отидеш и не дадеш 20-30лв за една диагностика и профилкатика на климатроника? Толкова ли те боли за 30лв, че не ходиш на майстор? Най-малко ще ти проверят системата, изправна ли е, има ли фреон, трябва ли да се долее и т.н. Не боли да отидеш при хора които разбират, даже обратното, може да те излекуват :c020



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта