ABU двигателя добър ли е

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
VoDo
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот VoDo » Чет 28 юли 2011 13:25


Карам абу мотор (на газ) със Беру Z91 свещи но трябва да се сменят... от къде мога да си купа такива?Или друга алтернатива ако може да дадете?




Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот Zerga3GT » Чет 22 дек 2011 20:27


Имам абу от 3 години и повече а от 2 го карам само на газ(помпата и моното сдадоха багажа) и нямам никакви проблеми освен че не върви особено. Разход 7 средно а зимата към 10 (само на газ)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Нед 25 дек 2011 0:08


Станаха вече 90 000 от както е в мен и ще ви държа в течение!Дето бил наи калпавият мотор!!!Кои го е измислил това!Сменил съм само повдигачи.


Потребителски аватар
DreamsBoy
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот DreamsBoy » Нед 04 мар 2012 21:34


Да се обадя и аз !!! Имам АБУ от 2.5 години. Газифицирах го на скоро и има около 20 000 км на Газ. Двигателя е перфектен. Вярно е че е 1.6 само 75 кончета ама доста колеги с 1.8 от Vw са плакали от моето 1.6 , пък за колегите от БМВ , тряа да е 318 ИС и нагоре че да ме хване. Не знам какво е правено с тая кола преди да дойде в мен. Взех я от момчета дето имат автоморга и ми бяха казвали че са правили присадки на него. Досега съм минал около 50 000 км и нямам никви ядове. Като изключим масла , филтри , ремаци и ролки , накладки ... единственото което съм му сменил е термостат. Според мен двигателя си е хубав и железен ..... вярно е че в момента вече го продавам , но мнението ми за тоя двигател е доста добро. Вярно е че има и хора които се оплакват от тоя двигател , ама и от всички се оплакват. Аз предишният ми голф беше 1.8 90 кончета АБС .... блокира на магистралата Бургас - Карнобат scare scare scare ... перфектно поддържан и доста пържен от мен , както е и с АБУ-то ама това държи повече , поне засега :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Всичко е до късмет , кой каквото му се падне . Кола втора употреба е къвто ти е късмета !!!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот stefan4o » Нед 04 мар 2012 21:53


DreamsBoy написа:Да се обадя и аз !!! Имам АБУ от 2.5 години. Газифицирах го на скоро и има около 20 000 км на Газ. Двигателя е перфектен. Вярно е че е 1.6 само 75 кончета ама доста колеги с 1.8 от Vw са плакали от моето 1.6 , пък за колегите от БМВ , тряа да е 318 ИС и нагоре че да ме хване. Не знам какво е правено с тая кола преди да дойде в мен. Взех я от момчета дето имат автоморга и ми бяха казвали че са правили присадки на него. Досега съм минал около 50 000 км и нямам никви ядове. Като изключим масла , филтри , ремаци и ролки , накладки ... единственото което съм му сменил е термостат. Според мен двигателя си е хубав и железен ..... вярно е че в момента вече го продавам , но мнението ми за тоя двигател е доста добро. Вярно е че има и хора които се оплакват от тоя двигател , ама и от всички се оплакват. Аз предишният ми голф беше 1.8 90 кончета АБС .... блокира на магистралата Бургас - Карнобат scare scare scare ... перфектно поддържан и доста пържен от мен , както е и с АБУ-то ама това държи повече , поне засега :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Всичко е до късмет , кой каквото му се падне . Кола втора употреба е къвто ти е късмета !!!

Ехее, евала :bowdown :bowdown Тия БМВ-та за нищо ги няма. Явно си светофарен състезател като мен, може да се засечем някой ден, гледам сме от един град (дано жена ми и/или хлапето да не са в колата) :lol:


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот nikolai_an » Пон 05 мар 2012 16:26


абу е перфектния мотор... :Mr Green Fun ,не е претенциозен много към масла,антифризи,лесен и евтин е за обслужване,а що се отнася до вървене.....по добре да не коментирам :063: ,карам го от 4 години и трудничко се изпреварва с него,иначе по равното върви и с 160 на газ като набере


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот vaiper 1 » Пон 05 мар 2012 16:44


Имам го и аз от 4год дави кажа доволен сам, като разход е нормален като подражка сащо.Впечатлениятами са на база доста километри,до 80км е ненадмиднат по разход на гориво :kissy: За дърпане нестава тоя мотор, за варшене на работа е,несажалявам, че го взех :beer Мотор за улегнали водачи мое мнение :talk:


Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот eXecuteRz » Пет 09 мар 2012 12:33


моето голфче го имам от 2 години с мотор 1.6mi 75hp ABU и да ви кажа не съм му правил никакъв ремонт, не ми вдива високи температури, но честно да си кажа прави ми впечатление, че ми бута бая маслото. Някакви идеи за това от какво може да ми бута масло и евентуално какво трябва да се направи ?


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот vaiper 1 » Пет 09 мар 2012 19:41


eXecuteRz написа:моето голфче го имам от 2 години с мотор 1.6mi 75hp ABU и да ви кажа не съм му правил никакъв ремонт, не ми вдива високи температури, но честно да си кажа прави ми впечатление, че ми бута бая маслото. Някакви идеи за това от какво може да ми бута масло и евентуално какво трябва да се направи ?

Провери за течове :talk:


Потребителски аватар
angel4o9497
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tutrakan

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот angel4o9497 » Сря 02 май 2012 19:03


и моя мотор е 1.6 75ph ABU i e na 204000km. Взих си я колата от немско когато беше на 160000. Досега не съм брал никакви ядове.Съвсем леко се обажда 1 повдигач но иначе си гори малко.Маслото почти не го бута (сега съм с LIQUI MOLY и повече няма да повторя ) :lol: бях му взел YACCO 10W40 предната смяна и с тез 4 литра ми стигна за доливане докато го смених.Абе наистина не е много пъргав но си върви добре.Досега не съм барал нищо по него,даже не съм вадил свещите да ги видя за тия километри но си пали перфектно както при -20гр. така и при +20гр.:D наскоро го засяках извънградско 5,5лт/100км бензин при 90-100км/h и съм си много доволен от ABU-то.Който каквото иска да каже за тоя мотор ама всичко си зависи от това дали е обслужван добре и как е каран :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот muns61 » Сря 02 май 2012 20:38


Двигателите ги класифицирам като пациенти, а не на база притежание.
Основно на Г 1,2 и 3 ги деля на 2 - наклонени напред и назад. От първите добри са 1.3, всички други са бюджетни боклуци. Скоростните кутии на 1.4 и 1.6 също са калпави, шумни и течащи. Ако вашата кола е добра и безпроблемна, това е добра слука.
Назад наклонените са много по-качествено направени и изкарват доста повече, кутиите са много по-надеждни конструктивно и технически.
А колкото до вървеж и разход - там е друга работа. Не ми се коментират конкретни екземпляри, наблюденията ми са цялостно за моторите.


Потребителски аватар
liderass
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 22 май 2008 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот liderass » Сря 02 май 2012 20:44


Имам въпросния АБУ и за 50 000 км. никакви проблеми. Единственото което е правено през този период е смяна на гумички на клапаните още когато го купих. Не пипа маслото от тогава. Разход на газ градско 10-11/100 км. извънградско 7.5/100 км . при скорост 120-130 км/ч.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Нед 03 юни 2012 16:27


Днес ходих до Боровец и както знаят колегите от Варна има доста баир нагоре.Беше горещо и се случи да карам зад един автобус на 2 ра.АБУ то отиде към 100 градуса.Загрявал ми е ама на много по горещо време и по Карандила нагоре.Изненада ме неприятно!А иначе продължавам да съм супер доволен!


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот vaiper 1 » Вто 05 юни 2012 15:30


rokera671 написа:Днес ходих до Боровец и както знаят колегите от Варна има доста баир нагоре.Беше горещо и се случи да карам зад един автобус на 2 ра.АБУ то отиде към 100 градуса.Загрявал ми е ама на много по горещо време и по Карандила нагоре.Изненада ме неприятно!А иначе продължавам да съм супер доволен!

Направи си перката да тръгва на 2 ра степен и си караи и моя е така :beer


tefeca
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 23 май 2010 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот tefeca » Съб 24 ное 2012 3:01


Карам ABU вече 60-70хил км.Редовно остава без масло и антифриз/вода.Маслото е на 20тина хиляди.Мотора работи перфектно-държи оборот и температура.като цяло съм с впечатление че е здрав и читав двигател, който не ми е горял повече от 10/100 газ.Косурът, който намирам в него, е че не е много динамичен,но все пак е 75 коня,и иска оборот.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта