ABU двигателя добър ли е

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Съб 24 ное 2012 15:23


:D :beer Любимата ми тема!!Както знаят повечето от вас с АБУ то се разделихме.Но момчето ми е колега и приятел и продължавам да го следя.Мотора продължава да е безупречен макар ,че вече се кара доста по динамично :lol: ,все пак 20 годишен младеж кръвта му кипи!Момчето ходи до тоалетната с него и смени само спирачна помпа ,но там и аз имам вина ,спирачната течност е била като грес.Ще ви държа в течение и ще докажем ,че АБУ то не е лош мотор ,напротив!
пп За вървене не съм съгласен ,че не можеш да изпревариш,напротив доста пъргав е ,но откакто се качих на Реното .............!! :D :beer




Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот javor_bg » Вто 16 апр 2013 13:45


Колеги, искам да ви попитам дали случайно знаете дали ABU-тата с белите километражи имат ABS ?


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот vaiper 1 » Сря 17 апр 2013 8:56


Добър мотор карам го всеки ден :biggrin икономичен лесен за подръжка за града е доста икономичен :wink


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот myrshavija » Сря 17 апр 2013 9:18


javor_bg написа:Колеги, искам да ви попитам дали случайно знаете дали ABU-тата с белите километражи имат ABS ?
По цвета на таблото не може да се познае дали колата има някакви екстри или не.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот Ronin » Сря 10 юли 2013 1:08


Вече пета година,от както не карам голф,днес обаче го срещнах пред блока,дядото го чанчи с най-евтиното възможно масло,при условие че го карах с кастрол по 30 лв.литъра,абу-то е перфектен,малко са се разтропали клапаните,но това само като запали,здрав и непретенциозен мотор,икономичен,до последно го карах на бензин,за съжаление,новите коли не са толкова здрави след определен пробег като голфовете.

Sent from my Android device


Потребителски аватар
papi92
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 15:11
Автомобил: Golf 3 1.6
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот papi92 » Сря 10 юли 2013 16:30


Абсолютно подкрепям, че мотора е здрав и пъргавината му се покачва с нарастването на оборотите :D Карам го с Лики Моли 10W40 и грам не го пипа. Имал съм проблеми с колата, но за 60 хиляди минати с нея за 2 години не са фрапиращи, все пак е кола на 20 години.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот joker » Съб 13 юли 2013 21:13


С извинение за спама....но един обективен показател...вижте откога се върти темата.Хората продължават да карат ABU-та и то с добри отзиви...."чайник" или не но славата му на най-икономичен,здрав и пъргав за икономичността си ДВГ си остава....


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Съб 13 юли 2013 22:42


joker написа:С извинение за спама....но един обективен показател...вижте откога се върти темата.Хората продължават да карат ABU-та и то с добри отзиви...."чайник" или не но славата му на най-икономичен,здрав и пъргав за икономичността си ДВГ си остава....

:th_up Като купих Голфа ,въобще не бях чувал за АБУ ,АБФ ,КР и тн.И викам си набутах се !Но пък си казах VW да имат калпав мотор !!!!И така му врътнах 100 000 и още е в перфектно здраве ,тъй както е на 20 г.Няма калпави мотори ,има писюри собственици!!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот Bai Sando » Съб 13 юли 2013 22:47


Интересно ми е,защо се е появила тази тема?Защо няма тема ABS двигателя добър ли е?
Явно му се е лепнала славата на ненадежден мотор :rolleyes
Нищо лично към собствениците на АБУ и аз имах негово подобие АЕЕ,който също няма добра слава.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот muns61 » Нед 14 юли 2013 7:42


ABD, ABU и компания идват с идеята за поевтиняване на производството и са с доста компромиси като конструкция качество на изпълнение.
Водната помпа се върти от ангренажа - опростяване на конструкцията, но намалява надеждността. Няма обтяжна ролка, но намалява контактната площ на ремъка с долното колело.
Буталата са от калпава сплав и се износват на бъчва - сменил съм доста бутала на такива мотори и нито един комплект на наклонен назад мотор. Говорим за нормално износване, а не след прегряване и задиране.
Маслената помпа се износва по-бързо, сравнена с другите мотори, особено при несменяне на масло навреме.
Скоростните кутии са зле конструирани и създават проблеми.
Интересното е, че тези мотори са развитие на 1.1 и 1.3 двигателите от Поло и Голф 1 и 2, които са много здрави, но поевтиняването на производството си е казало думата.


Потребителски аватар
wemadeyou
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 21:12
Автомобил: Vw Golf 3 1HX
Двигател: 2.9 VR6 Syncro 190hp
Местоположение: София

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот wemadeyou » Нед 14 юли 2013 9:05


аз също съм с такъв/бях докато не остана на приятелката ми/ и подкрепям многобройните мнения, че не е черната овца сред голфовете. Карах го 6 години без да съм сменил нищо освен консумативите и ми даваше разход 9 газ градско. Колкото до АБС от толкова много хвалене сума ти мои приятели ги дадоха на скрап, ха скорости, ха съединители.. Поддържаните моториако си ги гледаме кадърно ни возят, без значение какъв е кодът на двигателя :)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Нед 14 юли 2013 10:46


Колегата Мунс го е казал много точно както винаги .Няма спор ,защото и мой приятел -майстор ,който е правил ремонти на такива мотори ми каза същото.Ремонта на АБУ то е много скъп ,особено буталата.
Интересно ,че водната помпа никога не я смених за тия 100 000 и съм нямал проблем .Нито с маслена помпа.Компресията ,някъде към 170 000 км ,беше 14-14-14-13,5.Пак опираме до собственика а не до машината.
Верно ,че лятото при високи температури и по дълъг преход ,и по баири най вече си вдигаше температура ,но не се е окотил и нищо му няма .Едно се кефя сега :biggrin сегашната ми кола като залепи 90 градуса и не мърда !!Със здраве и си карайте АБУ тата ,без да ви пука :beer !Километрите които съм цитирал на 100% не са реални като на всяка една кола.Това вдига още летвата.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот Ronin » Нед 14 юли 2013 21:59


Абу-то неможах да го накарам да загрее ,камо ли да вдига температура,смених няколко вахлера,и накрая се улучи някакъв дето закова стрелката


Sent from my Android device


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот niikoo_1 » Нед 14 юли 2013 22:20


rokera671 написа:Колегата Мунс го е казал много точно както винаги .Няма спор ,защото и мой приятел -майстор ,който е правил ремонти на такива мотори ми каза същото.Ремонта на АБУ то е много скъп ,особено буталата.
Интересно ,че водната помпа никога не я смених за тия 100 000 и съм нямал проблем .Нито с маслена помпа.Компресията ,някъде към 170 000 км ,беше 14-14-14-13,5.Пак опираме до собственика а не до машината.
Верно ,че лятото при високи температури и по дълъг преход ,и по баири най вече си вдигаше температура ,но не се е окотил и нищо му няма .Едно се кефя сега :biggrin сегашната ми кола като залепи 90 градуса и не мърда !!Със здраве и си карайте АБУ тата ,без да ви пука :beer !Километрите които съм цитирал на 100% не са реални като на всяка една кола.Това вдига още летвата.



На по-новите коли стелката така е направена, че дали си на 80 или 95гр. винаги показва 90гр. :biggrin


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ABU .Двигателя добър ли е

Мнениеот rokera671 » Нед 21 юли 2013 15:32


На по-новите коли стелката така е направена, че дали си на 80 или 95гр. винаги показва 90гр. :biggrin[/quote]
:mhihi Дали!!??



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mironski и 65 госта