Въпрос за лентов кабел на Голф4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
PiMPi
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 12 май 2008 15:57
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: 1.9TDI AJM 25.10.2000
Местоположение: София

Въпрос за лентов кабел на Голф4

Мнениеот PiMPi » Пон 16 дек 2013 23:25


Здравейте, от известно време ми се върти в главата една извратена мисъл относно моя волан, но за да я изпълня ще се наложи да потърся лентов кабел от мултиволан(оригиналния мултиволан ми е зверски грозен та ще трябва да си преправя моя) и въпроса ми е има ли нещо специфично и дали лентовия кабел от мултиволана е съвместим с този от обикновен волан ? Идеята е да сменя моя лентов кабел с такъв от мултиволан и дали това ще се отрази на airbag-а ?




PiMPi
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 12 май 2008 15:57
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: 1.9TDI AJM 25.10.2000
Местоположение: София

Re: Въпрос за лентов кабел на Голф4

Мнениеот PiMPi » Сря 18 дек 2013 19:43


Никой ли не знае тези части дали са съвместими една с друга ? Знам, че тези дето са с мултиволан са с CAN(не знам дали има мултиволан без CAN), но мен CAN-а не ми върши работа идеята ми е ако може до ползвам буксите...


Потребителски аватар
GALIANO
Мнения: 642
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 19:39
Автомобил: Cupra 300
Двигател:
Местоположение: Germany

Re: Въпрос за лентов кабел на Голф4

Мнениеот GALIANO » Сря 18 дек 2013 20:04


Дали са съвместими не мога да ти кажа,но има възможност да си сложиш друг волан с малко преправяне и да ти бачкат копчетата.Ако не виждаш снимките,ще трябва да се регистрираш.

http://www.golf4.de/interieur/90392-golf-vi-lenkrad-mfl-anschliessen-3.html


PiMPi
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 12 май 2008 15:57
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: 1.9TDI AJM 25.10.2000
Местоположение: София

Re: Въпрос за лентов кабел на Голф4

Мнениеот PiMPi » Пет 20 дек 2013 1:48


Колега, мерси за линка но на Голф 4 и нагоре мултиволаните работят с CAN, а не ми се иска да правя конвертори тъй като и музиката в колата ми не е с CAN интерфейс за бутоните... Отделно голф 5 воланите не ми харесват, а тези от Голф 6 са доста скъпи - така че остава варианта да си направя моя като аз вече имам идея и за копчетата и за всичко - остава ми само комуникацията през лентовия кабел...


PiMPi
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 12 май 2008 15:57
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: 1.9TDI AJM 25.10.2000
Местоположение: София

Re: Въпрос за лентов кабел на Голф4

Мнениеот PiMPi » Нед 01 юни 2014 1:42


Такааа, понеже съм започнал темата, но никой не прояви интерес все пак ще напиша това което открих до тук. Лентовия кабел на мултиволана не се различава от този на обикновения волан. За моята цел да си направя мултиволан от стандартния волан на Голф 4-ката( HIGHLINE волана който си ме кефи страшно много) използвах моя си лентов кабел, имам си airbag-а, клаксона и управлението с подсветка като съм на фарове - демек постоянно :Mr Green Fun Така че ако има и други мераклии да знаят, че може да се направи, ако ми остане време ще постна снимки какво се получи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 88 госта