Голф 3 относно ремонтен к-т за скоростния механизъм

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
manjata
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Голф 3 относно ремонтен к-т за скоростния механизъм

Мнениеот manjata » Сря 08 яну 2014 17:19


Здравейте колеги
Точно преди нова година както си карах в задръстванията и превключвах от 1-2,от 2-1,изведнъж започна едно странно тракане при ускорение.Отбих,огледах отпред. Веднага забелязах клопането,че идва от щангата на скоростния лост,която преминава през една пластинка за да я държи и оттам се "заключва в лапата" за скоростната кутия.Ръчнах тук-там и от втулката на пластинката излезе едно малко парченце оранжев тампон (последното парченце останало от него). Набих парченца от парцал,който да придържат щангата да не клопа,прибрах си се до вкъщи и днес реших да си оправя проблема,защото останах без кола.Четох из темите във форума и общо взето разбрах какво трябва да направя,НО все пак имам нещо неясно.
Гледах,че колегата от Русия използва въпросния тампон (HP102845) на съвсем различно място,а в Ауто+ ме увериха,че същия този тампон,чрез повече сила се набива в пластината.Истина или не?Защото аз се съмнявам.Нова пластина струва 92 лева.
Или пък има друг номер?
Помагайте колеги,аз ще черпя със здраве :love.vwclub
Прикачени файлове
1.JPG
Проблемното място
2.JPG
3.JPG
Тампонът който купих
4.JPG




golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот golfmk1 » Сря 08 яну 2014 17:40




manjata
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот manjata » Сря 08 яну 2014 17:58


Тоест,
взех,че разрязах гумата и май се появи това което ми трябва,а? :11
Прикачени файлове
5.JPG


astrata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 08 фев 2013 23:00
Автомобил: Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: Varna

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот astrata » Сря 08 яну 2014 18:47


Този тампон черно и оранжево е за вътре във купето.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот bahyr » Сря 08 яну 2014 19:28


Това което си купил е за от към скоростния лост, като се махне маншона и се вижда.
Обаче само оранжевата част която си извадил е всъшност нещото което ти трябва щото са еднакви.
Сега развиваш гайката на края на пръта разглабяш и изваждаш планката където трябва да го сложиш.
Реално тампончето се намира между две части занитени една към друга. Разнитваш слагаш тампончето и занитваш.
Зглабяш по обратния ред. Обаче развиваики тая първата гайка настройката на скоростите отива на кино.
Има си специален шаблон да се регулира после.
Варианта който се сещам е да се разнти на място, тампончето да се сцепи, да се надене и занитваш с нитачката.
Ето това ще ти помогне:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=127413


manjata
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот manjata » Сря 08 яну 2014 20:59


Благодаря колеги :))
Утре ще пиша.Така или иначе ще си поиграя малко,мисля да подменя някои работи около "превключването",ей така,профилактично :) Ще пиша.


Потребителски аватар
genchovw
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 21:08
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: AGR
Местоположение: Велико Търново

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот genchovw » Чет 09 яну 2014 0:04


Тея от Ауто Плюс ако могат да набият втулката от първата ти снимка на тази планка ще ги призная. :mhihi
Аз съм минавал по този път. Сменял съм всички тампони втулки и ремонтни комплекти по скоростния лост на моята тройка ABS мотор и скоростите ми се включваха все едно колата току що излиза от магазина.
Ето какво ще споделя аз.
1. За планката с оригинален номер 1H0711083 (за която ти искат 92 лева ) не се предлага ремонтен комплект, но варианта е разпробиване на нитовете, които крепят полукръглата ламаринка, която държи тампона към планката, който при теб се е разпаднал. http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/254693_x600.jpg
2. Купуващ си т.нар тампон (оранжева втулка) оригинален номер 191711208A, има я почти във всеки голям магазин за авточасти и струва около 5 лева. http://www.krautwagen.co.uk/images/191711208A.jpg
3. Намираш си 2 бр алуминиеви нита с диаметър около 5-6мм, монтираш тампона на планката, поставяш ламаринката която го крепи и нитоваш. Така получаваш чисто нова планка 1H0711083 а именно http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/254694_x600.jpg

Друго което аз съм сменял по скоростния лост е ремонтен комплект на скоростния лост в купето 191798116A, с времето се износва и лоста почва трудно да включва. Сменил съм и тампона 191711190B това е въпросния тампон който "специалистите" от ауто плюс те карат да набиваш в планката :mhihi Този тампон е монтиран на кутията под скоростния лост в купето, през него минава лоста от купето напред. Сменил съм и паразитния прът 1H0711173. Последния си го купих от Елит Кар на фирма metalcaucho 2841 защото включва и втулките.

Надявам се че съм бил полезен :c020


Потребителски аватар
zamfireca
Мнения: 47
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:50
Автомобил: Golf 3 USA
Двигател: 1.8 ADD
Местоположение: BG
Контакти:

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот zamfireca » Чет 09 яну 2014 9:10


по темата с обикновенна или по специялна грес се смазва топчето(ябълката) Изображение?


Потребителски аватар
genchovw
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 21:08
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: AGR
Местоположение: Велико Търново

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот genchovw » Чет 09 яну 2014 11:22


Аз навсякъде по скоростния механизъм съм пръскал с PRO-TEC White Grease
Прониква дълбоко в течното състояние и когато изсъхне става по-твърда като обикновената грес.

Последна промяна от genchovw на Пон 27 яну 2014 20:02, променено общо 3 пъти.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Относно ремонтен к-т за скоростния механизъм на Голф 3

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Сря 15 яну 2014 19:26


genchovw написа:Аз навсякъде по скоростния механизъм съм пръскал с PRO-TEC White Grease
Прониква дълбоко в течното състояние и когато изсъхне става по-твърда като обикновената грес.

С тази ламаринка 3401 от руския сайт регулираш ли скоростите http://vwts.ru/images/repair4/127413_02.jpg


Потребителски аватар
genchovw
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 21:08
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: AGR
Местоположение: Велико Търново

Re: Голф 3 относно ремонтен к-т за скоростния механизъм

Мнениеот genchovw » Пон 27 яну 2014 20:00


Не такава ламаринка не си спомням да съм виждал.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта