Вальо - Snejoky загуби битката с рака

Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот joro_kem » Пет 21 фев 2014 23:38


дайте да покоментираме малко експертните мнения, що да не? на тези овластени положили клетва лекари е предоставена възможност да решават еднолично и окончателно дали болен пациент да бъде доуморен в родните клиники или да получи шанс за адекватно лечение в някоя страна с по-добри медицински практики. лично съм свидетел на двукратно! приложен субективен подход за лечение на бъбречно трансплантирани пациенти (разбирайте липса на рушвет на завеждащия клиниката по трансплантации доскорошен доцент и вече професор д-р няма-да-му-казвам-името-тук (за да не заключите темата, не щото ме е страх). в единия случай рекетът доведе до експлантация, а в другия до смърт на пациента. това е реалността за съжаление...
колега Snejoky, в никакъв случай не се отказвай, пусни нова молба и си търси правата! успех ти пожелавам от сърце!




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот radi_nrj » Съб 22 фев 2014 0:07


На мен ми е много интересно ако немците успеят да открият причинителя на метастазите, нашите ще понесат ли някаква отговорност?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот forski » Съб 22 фев 2014 13:27


Aз все още за лекар понесъл отговорност за свое действие или бездействие не съм чувал, мафията на белите престилки е недосегаема... :no


Потребителски аватар
Snejoky
R.I.P
Мнения: 1049
Регистриран на: Чет 12 окт 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на село

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот Snejoky » Съб 22 фев 2014 21:11


...Трудно е ... !
Трудно е да се борим ежедневно, ежечасно, безспирно!
Но няма да спрем нито за миг!!!
Защото трябва да бъдем с децата си, с Вас, които ни помагате и подкрепяте!
Една загубена битка не означава загубена война!
Живеем във време, в което повечето семейства сме на ръба на оцеляването...
Всички със своите трудности, разходи и тежко ежедневие.
И въпреки това Вие протегнахте ръка – дадохте и давате от малкото, което имате, окуражавате ни и ни вдъхвате още повече ВЯРА, че можем да се справим в този така тежък за нас момент!
Ето защо от името на цялото ми семейство искаме да Ви БЛАГОДАРИМ!
Да благодарим за безрезервната подкрепа,
да Ви пожелаем ЗДРАВЕ – на Вас и семействата Ви!
БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ!


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот toshara » Нед 23 фев 2014 23:42


Snejoky написа:...Трудно е ... !
Трудно е да се борим ежедневно, ежечасно, безспирно!
Но няма да спрем нито за миг!!!
Защото трябва да бъдем с децата си, с Вас, които ни помагате и подкрепяте!
Една загубена битка не означава загубена война!
Живеем във време, в което повечето семейства сме на ръба на оцеляването...
Всички със своите трудности, разходи и тежко ежедневие.
И въпреки това Вие протегнахте ръка – дадохте и давате от малкото, което имате, окуражавате ни и ни вдъхвате още повече ВЯРА, че можем да се справим в този така тежък за нас момент!
Ето защо от името на цялото ми семейство искаме да Ви БЛАГОДАРИМ!
Да благодарим за безрезервната подкрепа,
да Ви пожелаем ЗДРАВЕ – на Вас и семействата Ви!
БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ!

Заедно ще се справим.Оптимист съм,защото знам че всичко ще си дойде на мястото.Знай,че винаги сме с теб,а и с всички нуждаещи се :th_up


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот VW-fenka » Пон 24 фев 2014 13:15


Вальо, всичко най-добро ти желаем!!!
Стискам палци за успешно лечение. Много, много късмет и позитивно мислене. Имаш прекрасно семейство и верни приятели не се предавай....психиката е най-важната за борбата с тази болест. Винаги ще те подкрепяме. :th_up
Когато видяхме темата с Веско не можехме да повярваме :neutral :eek ...
Дори късно я видяхме... :redface
Аз вече не съм член на клуба ....решихме, че е по-добре с членския ми внос за две години да помогнем на теб!!!
Още ще помогнем...само напред и бъди силен !!!

Поздрави от мен и Веско!

Скоро ще ти пратя на ЛС нещо полезно....


Linkestis
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот Linkestis » Вто 25 фев 2014 18:23


Малко по-оптимистични новини:
Снежана Славейкова:


Ето ни отново.Срещата мина чудесно,обсъдихме ситуацията,оставихме материалите от двете операции за нови хистохимични изследвания.Вальо даде и много кръв за различни изследвания.Ще бъдат направени и тестове за каква химиотерапия ще бъде най-податлив и какво лечение ще бъде най-подходящо.Това в България не беше възможно да се случи.Резултатите ще бъдат готови началото на другата седмица и във вторник 14 часа сме отново при доктора.В зависимост от резултатите ще мислят и казват какво ще правим след това.Най-вероятно ще има нов PET-скенер,които да даде актуална информация за положението в момента.Направиха и бързи кръвни изследвания днес,резултатите са задоволителни предвид скорошната химиотерапия.Поставихме началото,сега изчакваме резултатите и действия....

Ще кача и решението...което мисля няма смисъл да го коментираме.
resh1.jpg
resh2.jpg


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот Ivailo » Сря 05 мар 2014 11:40


пуснах още малко


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот CoZmO » Сря 05 мар 2014 13:06


Снежана Славейкова написа:Малко новини - както се казва една лоша и една добра - лошата е, че първично огнище все още няма разкрито. Добрата е, че от направените тестове към кои медикаменти е най-адаптивен за терапия има три, към които процентите са 70 и/или 75. Днес не бяха готови имунохистохимичните изследвания от парафиновите блокчета, които оставихме. Ще станат до края на седмицата. В понеделник сме на скенер в 8ч. сутринта, а от 11ч. постъпваме за лечение именно с тези медикаменти в клиниката за три дни след обобщаване на всички резултати. Ще се прибираме "вкъщи", няма да остава с преспиване. След 3 седмици ще има още един такъв курс и отново контролен скенер. Междувременно могат да измислят още нещо, което да приложим като изследвания. За днес и сега - толкова!


Снежана Славейкова написа:Към днешна дата в DMS кампанията са отчетени 901 sms-a! Благодарим на всички ВИ!
/по технически причини не мога да копирам линка към сайта, но който желае може да провери на DMS.bg/кампании/VALENTIN... и следвате указанията /


Linkestis
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот Linkestis » Чет 06 мар 2014 18:14


Снежана Славейкова

Към днешна дата мога да ви информирам за следното:
Както вече знаете имаме яснота кои медикаменти са най-подходящи за лечение - с тях стартираме първия курс в понеделник след скенера. Ще продължим с изследванията и дано стигнем до дългоочакваната сигурна диагноза. Докато текат те ще водим лечението тук. Факт е обаче, че медикаментите, които ще бъдат използвани са налични и в България, където те ще бъдат и безплатни за него. Днес проведох разговор с химиотерапевтката ни в България /тя е на 100% запозната къде сме и какво се случва/ и имам гаранцията й, че е напълно възможно да продължим по зададената от тук схема на терпия там. Но не бихме си позволили да се приберем преди да са приключили всички възможни за ситуацията изследвания. Като цяло се предвиждат 6 курса на лечение, като ако проведем всичките тук калкулираната обща сума е 20 661.76 евро, /3 379.92 евро без допълнителните задължителни такси на курс, които обаче са включени в посочената обща стойност/, като в тази сума не се включват скенера преди началото на терапията и контролния такъв след втория курс - всеки от тях ще бъде в порядъка на 600-900 евро. Надяваме се до втория курс вече да сме в София...
Посочените суми за лечение могат да варират, в зависимост от това дали ситуацията ще наложи промени в схемите или добавяне на допълнителни медикаменти.
Ето защо сме с намерение да останем до приключване на изследванията и евентуално да продължим "вкъщи", като за периодичен контрол да идваме отново в клиниката.
Продължаваме да очакваме и резултатите от имунохистохимичните изследвания.


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: VW Tiguan Track and Style
Двигател: 170bhp 4 motion
Местоположение: София - Плевен

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот DrugiaBliznak » Пет 21 мар 2014 11:27


На Volkswagen Club Fest дадох и от мен една сума.
Пожелавам му по възможно най-добрия начин да се развие лечението !


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот dobrin » Пет 21 мар 2014 14:46


На Volkswagen Club Fest в кутията за дарения за Вальо бяха събрани 602 лева и 40 евро, които, заедно с други постъпления за него, вече са по банковата му сметка.


Потребителски аватар
Tsetso
Мнения: 70
Регистриран на: Пет 20 юли 2007 18:17
Автомобил: bmw
Двигател: 1980
Местоположение: GB
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот Tsetso » Пет 21 мар 2014 18:25


50лв дарих и аз на фест-а,които бяха сума за пътни реших да даря за колегата.
Дано се оправи час по скоро.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот dobrin » Съб 29 мар 2014 16:40


Приключи първият етап от изследванията на Вальо в Германия. Ето малко информация:
На 24.03.2014г. Снежана Славейкова-съпруга написа:Както обещах - актуална информация относно наличните средства към днешна дата след направени разходи за транспорт, престой, изследвания, болнично лечение, скенер, закупувани допълнителни медикаменти, такси за промяна в дата на полет за връщане у дома, както и закупени двупосочни билети за следващото посещение на клиниката през месец април: 49 606,25 лева.
БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВСИЧКИ ВАС!
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!


Това пък е един албум, в който се публикува подробна информация за хода на лечението.

Ето и една новина за "помощта" на нашата държава.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да помогнем на Вальо - Snejoky!

Мнениеот dobrin » Вто 08 апр 2014 16:11


Изображение



Върни се в “ОФФ-Топик”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта