Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tanya80
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 14:30
Автомобил:
Двигател:

Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот tanya80 » Сря 22 яну 2014 14:45


Здравейте! Нова съм във форума, имам Голф 3 от две седмици. Ако вече има подобна тема, моля да ме извините, че се повтарям. Ако може някой да ми изпрати линк от дискусията по темата, ще съм благодарна.
Проблема ми с колата е че стъклото на шофьорското място не се качва догоре. Иначе се движи надолу и после нагоре, но остават едни два пръста разстояние, а не е сезона за голямото проветряване все още. Ако някой има идея каква е възможната причина, моля да сподели. Най-лесно е да отида при майстор, който като ме види жена, ще ме шашне че всичко е за смяна и ще ми отреже главата от кръста, затова моля за помощ. Ако някой е имал подобен проблем, ще се радвам да сподели опита си. Благодаря!




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот emo-gar » Сря 22 яну 2014 17:18


Така познатият проблем със стъкло-повдигащият механизъм.Тая система се ремонтира в София за около 50-на лв.,едно сервизче за стъкла и механизми,някъде около кв."Княжево"-близо до последна спирка на трамвая.
Иначе,понеже е зима,някой да опита да "помогне на стъклото(стиска се с длани и се подпомага вдигането)-ако се вдигне,откачате електриката и напролет се ремонтира.
Какво може да е :въже-закъсано,смачкана ролка в редуктора,изронени зъби на редуктора,счупени водачи на стъклото-върви накриво и заклинва в рамката.
Та там може и на място да свалят механизма,но може и някой да го свали и занесе.Стъклото се подпира с някаква дъска в горно положение и колата е в движение.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот plamikcho » Сря 22 яну 2014 17:25


Това е сервиза в Княжево http://www.mikrondocev.com/. Преди 1г ми ремонтираха дясното стъкло на Голфа, засега няма проблеми. Като време отнема около 3 часа. Не мога да кажа дали товарят с цената или не, на мен ми взеха 90 лв.


Потребителски аватар
tanya80
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот tanya80 » Чет 23 яну 2014 9:12


Не съм от София, но все пак благодаря за информацията :th_up


Потребителски аватар
tokercho
Мнения: 97
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 1:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJQ
Местоположение: София/Шумен

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот tokercho » Пет 24 яну 2014 14:04


100% счупен повдигач!Имах същия проблем с дигането на стъклото,и като го отворих видях че пластмасовата част където влиза пъпката на жилото се беше отчупила.Търсих такъв повдигач,но не намерих и от нерви го вързах селската(с тел) и вече 3 месеца не е мръднало :D

Ето това се чупи:
Изображение


Потребителски аватар
tanya80
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот tanya80 » Пон 27 яну 2014 15:01


В събота свалих кората на вратата за да направя оглед. Вътре имаше паднали две пружинки с дължина около 2 см, не ми стана ясно откъде са паднали. Иначе тези повдигачи ги видях, но не се виждат добре, защото са зад една дебела ламарина, която не посмях да демонтирам :biggrin Незнам дали са счупени. Самото стъкло го понадигнах малко, за първо време. Ще се подготвя финансово и ще отида на майстор, няма друг начин :) Благодаря за отзивчивостта :th_up


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот megatone » Вто 28 яну 2014 10:03


plamikcho написа:Това е сервиза в Княжево http://www.mikrondocev.com/. Преди 1г ми ремонтираха дясното стъкло на Голфа, засега няма проблеми. Като време отнема около 3 часа. Не мога да кажа дали товарят с цената или не, на мен ми взеха 90 лв.
Сума народ изреваха от некоректността и дебилното отношение към клиентите в този "сервиз". Защо въобще го препоръчвате?!? :rolleyes


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Ел стъкло на Голф 3 - Не се качва до горе.

Мнениеот plamikcho » Вто 28 яну 2014 10:20


Странно наистина, аз съм ходил 2 пъти там, по-предния път с Мерцедес с паднали 2 прозореца, и нямаше проблеми, но може да съм имал късмет просто. Направи ми впечатление, че майсторите не са много приказливи. Друг майстор ме изпрати при тях, каза ми, че дори и той да го прави, пак на тях щял да прати механизмите за рециклиране. Както и да е, след като не са добри, кои са по-добри тогава?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта