Голф-4 Датчик за АВС

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
toniangov
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 09 май 2010 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот toniangov » Пон 27 яну 2014 18:58


Колеги имам Голф-4, 1,9 ТДИ, 110 к.с., 1999г. вчера за кратко ми светна индикатора /датчика/ на АВС-а, но после загасна. Днес първоначално всичко си беше наред, но по късно пак светна датчика на АВС. Спирачки имам и АВС си работи нормално. Някаква идея какъв може да е проблема с датчика?




dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Датчик за АВС

Мнениеот dedicha » Пон 27 яну 2014 20:06


Ако имаш ваг-ком виж на кой датчик ти го дава, преди на полото се оказа че се разкача едната букса под задните седалки.
Докато свети да знаеш че няма да ти включи, да няма изненади на пътя :wink


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот darknessevil » Вто 28 яну 2014 19:03


Ако свети датчика за ABS и след това гасне, то най-вероятно някоя от гривните (датчиците) на главините е заминала. С една диагностика ще си каже коя гривна е и просто трябва да се смени. И аз го играх есента. :wink


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот zfa159 » Вто 28 яну 2014 21:47


Трябва си диагностика.Може да е датчик,може и да са спойките на помпата :
Изображение
И прецакан датчик (гривна) и прецакана спойка на помпата, правят едно и също - лампата светва при констатиране на проблема и изгасва при привидното му отстраняване и така, докато проблема пак не се появи. При диагностиката ще си каже дали прекъсва датчик или измерва нереална стойност (това е пояснение към грешката,което е от съществено значение). Също ще каже и за помпата дали не е от нея. Ако даде грешка за прецакан датчик т.е., че е изгубило връзка с него,причината може да не е в датчика - може да е кабела,може да е буксата към АБС модула или спойка на съответния датчик вътре в АБС модула (и това ми се е случвало на Ауди А3 98-ма..човека беше сменил към 4-5 датчика :mhihi ).
:beer


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот batkotivalio » Вто 28 яну 2014 22:39


Това на снимката от електрониката на АБС-а ли е? Ако да как я отвори и по скоро как смяташ да я затвориш после. Преди време на моя абс едвам отворихме електрониката - направо с флекс рязахме... добре, че имах друг блок иначе от отваряния нищо не стана... трябва много внимателно да се действа...


toniangov
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 09 май 2010 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот toniangov » Сря 29 яну 2014 12:58


Колеги, объркал съм се като свети датчика нямам АВС. Два дни не свети, днес пак ми светна. Като прочетох коментарите Ви, явно ще трябва да ходя на диагностика.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот zfa159 » Сря 29 яну 2014 14:51


batkotivalio написа:Това на снимката от електрониката на АБС-а ли е? Ако да как я отвори и по скоро как смяташ да я затвориш после. Преди време на моя абс едвам отворихме електрониката - направо с флекс рязахме... добре, че имах друг блок иначе от отваряния нищо не стана... трябва много внимателно да се действа...

Снимката е от гугъл,иначе е на електрониката на АБС-те. За да се свали електрониката от модула, най-лесно е да се свали модула от колата и тогава да се махне електрониката от него (после само обезвъздушаването е кофти). Електрониките ги ремонтира колегата Ваското1 и други колеги от форума и те знаят как да ги отварят :)
:beer


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Голф-4 Датчик за АВС

Мнениеот icefire » Чет 30 яну 2014 19:56


batkotivalio написа:Това на снимката от електрониката на АБС-а ли е? Ако да как я отвори и по скоро как смяташ да я затвориш после. Преди време на моя абс едвам отворихме електрониката - направо с флекс рязахме... добре, че имах друг блок иначе от отваряния нищо не стана... трябва много внимателно да се действа...


Тук има кратко описание как се отваря..
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=331154



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 81 госта