Golf MK4 Въпрос за предно челно стъкло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
pesho_kalibrata
Мнения: 73
Регистриран на: Нед 09 окт 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Golf MK4 Въпрос за предно челно стъкло

Мнениеот pesho_kalibrata » Вто 28 яну 2014 16:28


Колеги , искам да ви попитам тъй като предното челно стъкло не ми е оригиналното (сменяно е в Италия преди да купя колата) и няма затъмнена бленда в горния край , а сега ми се счупи след удар от камъче от друга кола . Искам да ви попитам оригинално голф 4-ките имат ли такава бленда против заслепяване в горния край на стъклото и също така да питам сега при тези температури удачно ли е да се сменя предно стъкло , дали ще залепне хубаво силиконът с който ги лепят при тези минусови температури ?




Потребителски аватар
pesho_kalibrata
Мнения: 73
Регистриран на: Нед 09 окт 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот pesho_kalibrata » Вто 28 яну 2014 17:05


Също искам да попитам като купувам стъкло по какво мога да го определя че е оригинално , а не китайско освен емблемата на VW ?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот zfa159 » Вто 28 яну 2014 17:48


Съвет от другарче - вземи си ново стъкло :) Вариантите са три - оригинално от VW (цената няма да ти хареса изобщо), "европейско" т.е. турско (боклук) или китайско. Противно на очакванията, китайското е най-читавото, защото е произведено, където и оригиналното (заводите за автостъкла на половината производители са в Китай и бълват и афтърмаркет стъкла за същите коли).Това го чух от 3-ма различни стъклари,които нямат нищо общо един с друг :) . Налагало ми се е да сменям поне 10 пъти предни стъкла на различни коли и китайчетата до ден днешен са ок, докато едно от тези беше от "европейските" и се "свлече" след година и половина (да се свлече значи да стане на вълнички - на повечето таксита може да се види нагледно за какво става дума). Другия масов проблем на "европейските" е това, че найлона в стъклото става на балончета и нощем е ужасно, когато срещу теб се движи кола на фарове (това изобщо не е за подценяване и ако си карал кола с този проблем,ще разбереш за какво говоря...освен това води до заболявания на очите). Същото важи и за стъклата втора употреба от коли на толкова години - повечето са издрани и освен това, триплекса е на трътка. Дали ще си вземеш стъкло с бленда или не и т.н. - твой избор :)
Този Голф,който разглобих (4-ка 2000 година),имаше бленда горе на стъклото и то беше оригиналното. Макар, че колата не е карана много, прозореца беше понадраскан от чистачките.
:beer


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот plamikcho » Вто 28 яну 2014 18:00


+1 за ново стъкло :th_up Да споделя и моя скромен опит с "европейското". На Корсата, която имахме 2 г, смених предното стъкло малко след като я взехме. Смених го в Кобра тук до нас (кв. Левски). По спомен цените бяха: китайското - 140 лв, европейското - 170 лв. Това всичко заедно с работата. Препоръчаха ми "европейското", естествено. Проявих малко скептичност в стил "естествено, че ще препоръчате по-скъпото", на което спокойно ми отговориха, че то е по-доброто и че няма да имам проблеми с него. Накрая: доволен от смяната на стъклото, много добре монтирано, никакви фуги, течове, шумове и т.н., нямаше поражения по колата. За почти 2 г си остана перфектно стъклото, направо се родихме с него :smile . Но следващия път ще сложа китайско :beer


Потребителски аватар
miko
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 17 май 2007 12:02
Автомобил: VW Bora
Двигател: 2.3 V5 AGZ 1999
Местоположение: София

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот miko » Вто 28 яну 2014 19:18


И аз съм на същото мнение като колегите, новото си е ново но оригинално няма смисъл, казаха ми цена доколкото си спомням около 550лв. Аз сложих европейско на Бората защото когато го сменях само то имаше сенник отгоре и си вървеше с планката за огледалото и сензора. Оригиналното беше без сенник


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот zfa159 » Вто 28 яну 2014 21:04


Застрахователите плащат стъклата като всичко друго - турското - 30% за амортизация и готово. Реално оригиналното стъкло струва 500лв и го купуваш,слагаш и след 2 дни се чупи (от камък или друга причина,все едно), застрахователя ти плаща 100 и си готов :no . Европейското до преди 2 години си беше сила,защото масово стъклата се правеха в Турция. След това изнесоха заводите към Китай и китайското стана по-добро. Затова старите европейски са си ок и нямат проблеми, а новите кой знае къде и как ги правят и се свличат за норматив... :)
:beer


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот kiro rachnata » Вто 28 яну 2014 23:20


Някой има ли представа колко струва соларно предно стъкло за голф 4 и дали се предлага оригинално?

Последна промяна от kiro rachnata на Чет 30 окт 2014 22:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pesho_kalibrata
Мнения: 73
Регистриран на: Нед 09 окт 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот pesho_kalibrata » Сря 29 яну 2014 23:50


А да ви попитам вярно ли е че застраховката "гражданска отговорност" поема счупеното стъкло ? И също така искам да ви попитам сега зимата при тези отрицателни температури има ли вероятност ако викна Кобрата да сменят стъклото да не се херметизира както трябва при залепянето и да не е както преди ?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот zfa159 » Чет 30 яну 2014 0:25


Ако ти с автомобила си счупиш нечие стъкло, застраховката ще му го плати. Ако някой застрахован с автомобила си, счупи твоето - застраховката му ще ти го плати.Идеята на ГО е да плаща щетите,които ти си причинил на 3-ти лица с автомобила си. Застрахован си за определена сума и до нея застраховката плаща, за да не плащаш ти. Тя затова е и задължителна. Ако повредиш нечие имущество, вместо ти да плащаш щетите на другия човек, те плащат. Каквото и щети да имаш по себе си или аватомобила си - ГО не ги заплаща. Там плаща Автокаско-то, ако имаш такова и ако е пълно автокаско, а не е примерно само срещу кражба на автомобила.
За залепянето - преди 2 години по сред зима се наложи да сменяме преден прозорец на една кола.Стъкларя,понеже ни беше познат,ме посъветва да оставим колата в сервиза им,където се отоплява,за ден-два след като е залепено стъклото и тогава да си я вземем. Било по-добре за залепянето. На нашия служебен Пасат го залепиха на температура около 0-та и пак седя в гараж,ама без да се отоплява т.е. все едно навън,ама без вода и сняг по него - никакъв проблем със залепянето. От това съдя, че ако колата седи на сухо ден-два след като го залепят, няма да има проблем да си изсъхне добре.
:beer


Потребителски аватар
pesho_kalibrata
Мнения: 73
Регистриран на: Нед 09 окт 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот pesho_kalibrata » Чет 30 яну 2014 1:45


Благодаря за изчерпателния отговор , Колега, един съсед казал на баща ми че Гражданската покривала и баща ми вика отиди питай , викам му да , вярвай в духове и той пак иди питай та иди , а относно стъклото се чудя дали да не го оставя за като се стопли тъй като колата стои в тенекиен гараж (влага , капчуци вътре и всичко от сорта) , но ме притеснява факта да не спрат колата от движение че каквито са заядливи ушатите ..


техо7
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот техо7 » Нед 09 фев 2014 14:25


Каква е цената на китайско стъкло за Голф 4 ?


Потребителски аватар
J.Vasilev
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 04 дек 2013 16:39
Автомобил: VW Golf 4 TDI
Двигател: AHF 1999

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот J.Vasilev » Нед 09 фев 2014 15:18


На мен ми обявиха цена-210 лв.за европейско в Кобра-Шумен и 105 лв. за турско,пак в Шумен,но в друг сервиз.И двете са цветни,като другите на колата и не знам какво да слагам,направо се чудя и мая.Какво ще кажете колеги,какво да слагам според Вас? :screwy


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот vaiper 1 » Нед 09 фев 2014 15:20


Гледаи да е същия цвят :biggrin иначе според джоба и сервиза :wink


Потребителски аватар
J.Vasilev
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 04 дек 2013 16:39
Автомобил: VW Golf 4 TDI
Двигател: AHF 1999

Re: Въпрос за предно челно стъкло на Голф 4

Мнениеот J.Vasilev » Вто 28 окт 2014 23:42


Значи след 7,8 месеца да споделя-смених стъклото с китайско за 105 лв. с монтажа и гаранцията.Много съм доволен от китайчето за сега,същият цвят,няма пречупване и т.н.Цената е добра и няма да боли толкова при следващият фал със стъклото,а има и сенник на него. :smile


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Golf MK4 Въпрос за предно челно стъкло

Мнениеот feniksgod » Пет 12 юни 2015 15:12


Колеги трябва да сменям предното стъкло поради ПТП и намерих тази тема.
Интересува ме, тъй като съм се засилил към оригинално/втора ръка да си търся от 1999 година, за да бъде като оригиналното ми в момента, дали да бъде то още не съм решил на 100%.
Варианта за ново не ми харесва особено, но за 100-тина лева, според колегата по-горе е доволен.

Някои би ли бил така добър да каже в София някъде такива хубави "китайски" стъкла дали има, "турски" и всякакви други европейски и аз не искам.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта