GTI 5 Проблем с перките на радиатора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

GTI 5 Проблем с перките на радиатора

Мнениеот mk5_gti » Вто 28 яну 2014 20:29


Здравейте на всички! Проблема е в това, че перките въртят постоянно без значение дали колата е на контакт или не. Днес ми се случи, колата беше загряла до средата и я изгасих, след 5 минути я запалих и веднага се включиха и перките. В момента съм извадил буксата на перките за да не върятят. Компютъра не показва никаква грешка. Ще съм благодарен за съвет ако някой е имал същия проблем.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: GTI 5 Проблем с перките на радиатора

Мнениеот zfa159 » Вто 28 яну 2014 20:43


не гледай компютъра за грешки,а за това кое какви сигнали подава към перките. Те са с отделен контролен модул (намира се в голямата перка) и се управляват електронно кога и на каква скорост (т.е. там са степени) да тръгват.Той обаче не може да се чете за грешки и единствения ти шанс за гадаене за проблема,са всичките неща,които могат да пуснат перката. Сигнал да тръгва може да идва от различни места - климатик (макар че в това студено време, едва ли,пък и той ги пуска само през контакт), температурен датчик на двигателя, моторен компютър (ако има други разни датчици,които отговарят за охлаждането от сорта на този стария тип,които мерят температурата в моторния отсег и ако е жега,пали перките) и т.н. Прегледай из живите данни на контролерите на двигателя и на климатроника кои датчици какво показват и дали статуса на вентилаторите е "ON" или не е. Не е изключено проблема да е и в електрониката на перките - имал съм случай на изгоряла такава, която работеше, когато тя пожелае. Само сериозна диагноситка може да ти каже какво точно се случва.
:beer

Последна промяна от zfa159 на Вто 28 яну 2014 20:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: GTI 5 Проблем с перките на радиатора

Мнениеот mk5_gti » Вто 28 яну 2014 20:49


Не съм се изразил правилно. Компютъра на колата не показва грешка, иначе на диагностика не съм я карал. Все пак благодаря за отговора



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 104 госта