Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
silqn
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 0:51
Автомобил:
Двигател:

Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Мнениеот silqn » Сря 29 яну 2014 1:18


добър вечер и от мен колеги
искам хем да се похваля хем и малко да се оплача (по моя вина разбирасе) значи преди 2 дни си закупих vw golf 3 2.0 гти 115 кончета 93 година 4вратка на бензин с така да се каже добър външен вид
не бях погледнал нищо за колата просто я харесах и закупих
и се разочаровах като в краина сметка разбрах че няма дори абс и климатик (но това си е от неразбиране и недоглеждане)
и имам малки запитвания към вас да ми обясните какво и как да направя защото все пак си има и някои неща за поправка и това са:
- преден десен амортесьор е изпуснал
- едната машинка за ел стъклата от към шофьора не работи въобще а другата до шофьора движи но сякаш на степени а не равномерно
- таблото и по точно скоростомера и оборотомера не светят и незнам дали се дължи на бушоните или е крушка може и друго да е но поне така си го обяснявам аз
- парното работи но само на степен 1 и степен 4 2и 3 сякаш е изключено
това е от мен колеги ако можете ще съм много благодарен да ми помогнете с тези неща кои както може дори ще ми е най-удобно да ми кажете към кои мога да се обърна тук във форума и да разпитвам за тези неща на лични съобщения за да не пиша глупости (за които не разбирам и ще бъда обвинен след това
извинявам се от сега че съм написал всичко това крайно неграмотно но е заради късния час
ако е проблем утре ще си отделя повечко време и да направя всичко като хората /прощавайте отново/




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Мнениеот kris11 » Сря 29 яну 2014 17:28


1. 2 бр.нови
2. лява -нагорял бутон, изгорял ел.двигател, прекъснати проводници в маншона. Дясна- криви водачи от удар, разхлабени /тр. регулировка/,четки на ел.двигателя износени, клеясала с-ма - почистване и гресиране. Това е болно място на Г3 -почти няма изправен или неремонтиран там.
3. по-вероятно изгорели лампи за подсвет на километража и оборотомера
4. Пластини на ключа на вентилатора за парното.

Вс. изброено е дребен проблем. Може да се каже нищожен, щом няма други проблеми.
Като гледам годината кода на двигателя ти е 2Е. Гледай да не вземе да кихне, ако има газ


silqn
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 0:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Мнениеот silqn » Сря 29 яну 2014 20:26


благодаря много за изчерпателния отговор ще започна едно по едно да ги проверявам
и се извинявам но акво да разбирам под гледай да не ти кихне, ако има газ
какво може да и се случи и да разбирам че не е подходяща за газ или какво

какво трябва да разбирам под тва да не ми кихне голфа
не е ли хубаво да се слага газ или какво


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Мнениеот vladovelin » Сря 29 яну 2014 22:06


При ползване на обикновенна газова уредба, често се случва да се повреди клапата на дебитомера и започват проблемите.


silqn
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 0:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 2.0 115 к.с. 93 г. - няколко проблема.

Мнениеот silqn » Сря 29 яну 2014 23:35


аа не това може и да не съм го написал в описанието но след 2-3 месеца ще сложа газов инжекцион но какъв точно е още рано да говоря



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта