Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Мнениеот GrigorL » Чет 30 яну 2014 9:01


Проблемът е следния:
Излизам днес по-рано да си размразя колата защото тук във Варна днес е -11.
Паля,колата си работи на бензин проблем няма никакъв. След известно време се изключи автоматичния смукач.
И колата започна да прекъсва и да държи около 700об/мин , реших да я превключа на газ , оправиха се оборотите
колата си работи ...общо взето всичко си е ток. :smile
Е да ама НЕ! Минавам на бензин (да си я карам в града на бензин ,че няма много газ) давам леко назад пред мен локва масло ,не много около 100 200 грама(не мога да го преценя точно ). След като успях да си отворя капака(скапан лед) забелязах че от щеката за маслото , като чели хвърля масло (предпазителя, пластмасовия на ремъците беше изцапан).
От какво може да го прави този проблем , колата се кара постоянно и до сега не е имало проблем !?




icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Мнениеот icorainbow » Чет 30 яну 2014 9:08


Най-вероятно ти е замръзнала картерната вентилация и от налягането маслото избива през щеката. Би трябвало като позагрее колата и вентилацията да се отпушва и тогава да не хвърля масло. Не е лошо да видиш как са и маркучите и ако има гняс да я поизчистиш.


GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Re: Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Мнениеот GrigorL » Чет 30 яну 2014 9:17


Би ли ме насочил точно кои маркучи да погледна(не съм много на ти с тези работи :smile )? Този за картерните газове е ,който влиза отгоре в капака на главата(надявам се да не пиша глупости). И дали да не изчакам малко да се стопли на вън преди да я запаля отново? Страх ме е нещо да не се обърка ,защото колата ми трябва постоянно. А не искам да я карам на майстор без да знам точно какъв е проблема да няма "Ами то сегменти...едно друго 200 лева те оправят" , че този януари от финансова гледна точка е "Нящо АД" :smile Благодаря ти за бързия отговор :bowdown


Потребителски аватар
LaM3
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 11:05
Автомобил: Golf 3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Мнениеот LaM3 » Чет 30 яну 2014 9:32


На мен ми го направи същото и моята но не беше от картерната вентилация а ми от таралежчето.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Хвърля масло от щеката!!! Г2 1.3i

Мнениеот vanesto » Чет 30 яну 2014 10:41


Най-вероятно ти е замръзнал филтъра за картерните газове, а не самите маркучи. Представлява едно черно, тумбесто, в което влизат маркучите за картерната вентилация, отляво на мотора се намира, няма как да го сбъркаш. Като се стопли времето трябва да го свалиш и почистиш, за да не направи пак мизерия. А сега можеш да откачиш това маркуче, което е на капака на двигателя за да не става налягане и да не хвърля маслото. И другото важно е като запалиш чакай да загрее хубаво колата, за да се размрази този филтър и тогава потегляй и без високи обороти.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта