замръзнал антифриз , голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Kn0cK3r
Мнения: 133
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот Kn0cK3r » Нед 02 фев 2014 16:28


Здравейте! Вчера запалих колата на бензин и след подаване на газ - колата си обърна на газ ..държах малко педала на газ-та за да се форсира на 3000 оборота и след една минута потеглих , карах 200 метра и колата заби муцуна и почна да губи обороти (стои на 200 оборота при подадена газ , а след като отпусна - направо си изгасва). При повторно запалване на газ я форсирам до 3000 оборота , но прекъсва все едно някоя свещ не работи и като отпусна газ-та колата пак гасне. Отвори багажника и видях , че цялата бутилка е в скреж. На бензин колата си върви без проблеми.

Днес пак отидох да я погледна и като отворих капака , развих капачката на разширителният съд за антифриза и видях , че вътре има парчета киша в течността. Не разбирам от двигатели , но стиснах горният дебел маркуч , който отива към радиатора и се усещаше че вътре има скреж / киша. Дайте идея какво да правя за да размразя кишата по цялата система , понеже не ми се рискува на сляпо да паля двигателя за да не изкривя главата ако вътре в двигателя антрифриза е станал на лед. ( ако вече не съм го изкривил понеже вчера я карах на бензин на кратко разстояние , даже загря до 90 градуса ). Миля , че и за това на газ не иска да върви , понеже не стига гореща вода до изпарителя и той замръзва.

П.с. В цялата охладителна система бях налял 2литра концентрат -36 градуса и останалото беше вода. Сега вече разбирам , че му е дошъл малко концентрата , но вече е късно.




Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот Ickoov » Нед 02 фев 2014 16:44


Източи и долей още концентрат.
п.с. На етикетите на бутилките с антифриз пише в какво съотношение с вода при какви температури замръзва. Другия път можеш да обърнеш малко повече внимание. :th_up


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот vucata » Нед 02 фев 2014 16:49


Не купувай антифриз от бензинонстанции, вземи си на SWAG |IGAT нещо такова. Аз взех 3 литра на IGAT миналата година и долях дестилирана вода. Обезвъздуши добре, и след като втория кръг отвори долей при нужда. На другия ден след като е студена колата провери нивото отново, при нужда долей пак.


Потребителски аватар
Kn0cK3r
Мнения: 133
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот Kn0cK3r » Нед 02 фев 2014 17:05


vucata написа:Не купувай антифриз от бензинонстанции, вземи си на SWAG |IGAT нещо такова. Аз взех 3 литра на IGAT миналата година и долях дестилирана вода. Обезвъздуши добре, и след като втория кръг отвори долей при нужда. На другия ден след като е студена колата провери нивото отново, при нужда долей пак.


А бихте ли ми казали как се обезвъздушава ? :c020


Потребителски аватар
ninkotv
Мнения: 264
Регистриран на: Пет 10 фев 2012 23:05
Автомобил: [Golf 2] [Tiguan 5N] [Audi A3 8L]
Двигател: [HK 1983] [CBAB 2010] [AGN 1999]

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот ninkotv » Нед 02 фев 2014 17:10


Този концентрат на -36 е доста слаб, а и само 2 литра е твърде малко. Ако приемем, че охладителната система събира около 6 литра течност, съотношението вода-концентрат трябва да е поне 1:1 и то с по-силен концентрат от твоя. Двигателят сам се обезвъздушава с каране, само трябва да долееш като спадне нивото.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот black` » Пон 03 фев 2014 10:31


Щом е киша едва ли ще се изкриви нещо. Виж ако е само вода ще спука ама има тънки тапи предвидени уж. Щото леда я разширява. Виж за водната помпа не знам ако има пластмаси разни по перките какво става като завърти така. По-добре я набутай на бензин в някой гараж и си сложи хубав антифриз като се размръзне. Друг вариянт е да чакаш пролетта ... :Mr Green Fun


ivan-
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 9:35
Автомобил: golf 3 GL
Двигател: aam 1.8
Местоположение: г делчев

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот ivan- » Пон 03 фев 2014 19:16


като сменям антифриз, задължително слагам в тубичка от разтвора във фризера за една нощ! температурата е около минус 25 градуса! ако замръзне, доливам още от концентрата! :a045


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот KadROo » Пон 03 фев 2014 19:26


Аз залагам на сигурното ! Само концентрат :th_up


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: замръзнал антифриз , голф 3

Мнениеот Iezekil » Пон 03 фев 2014 22:47


Никога не ползвай чист концентрат едно,че корозира мотора и едно,че има лоши топлообменни свойства.
Източи си от маркучите и си долей хубав концентрат поне 1,5л.,твоя явно е мнте.Или пък източи всичко и си долей наново хубав антифриз.
На мен ми се вижда странно,че вчера хем си карал и колата е загряла на 90,хем изпаритела е замръзвал.Би трябвало щом работи мотора да стопля по малкия кръг навсякъде...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 258 госта