Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
sergo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот sergo » Чет 06 фев 2014 16:13


Голфа е 1,6 ABU 1993 Напоследък в студа забелязвах че при палене светкавично прехвърля от бензин на газ и така запалваше .В студа обаче това ме изнерви и минавах прибързано може би на бензини .Това първия път ми струва скъпо спря на пътя и изцедих акумулатора.После си запали спокойно на газ.Сега пак се повтори ситуацията спря ми на пътя след 300 метра и край с паленето нито бензин нито газ.Снощи спрях газта от бутилката с цел да паля на бензин ама не.Сега се чудя как да спра подаването на бензин и да паля на газ. Чета в форума че може би това е проблем на регулатора на горивото и по-точно мембраната му.Не знам обаче ABU-то има ли такова нещо. Вие знаете ли?




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Не пали на бензин

Мнениеот zografski » Чет 06 фев 2014 16:19


А как ти е бензиновата помпа? Има ли налягане?


sergo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не пали на бензин

Мнениеот sergo » Чет 06 фев 2014 16:41


Бензин подава.Проблема е че от доста време когато беше още топло времето при рязко подаване на газ прикашляше - не беше равномерно за разлика с газта там работеше нормално.Водих я на доктор той мери налягането от помпата - било в норма.Скоро съм сменял и всички филтри.Сега чета в форума за регулаторчето на налягането и по - точно мембраната му.Не знам за АБУ-то има ли такова нещо.


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот cheatereye » Чет 06 фев 2014 17:53


Има регулатор за налягане, намира се на плочката на дюзата. Като махнеш пластмасовият капак се вижда дюзата, температурният датчик за входящият въздух и регулатора.
Изображение

Регулатора се намира под капачето, с трите еврейски болта. Разглобява се внимателно да не фръкне нещо :th_up

Btw. това е моното на моя двигател АЕА, предполагам, че и при теб е почти същото се пак моя е предшественик на твоя мотор.


sergo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот sergo » Чет 06 фев 2014 18:19


Досега се борихме с дядото.ABU то не търга а а да запали приплава наужким и не.
а газ въобще.дядото дава съвет че регулиращото у-во при палене не играе.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВА.


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот cheatereye » Чет 06 фев 2014 18:26


Има ли иска до централният кабел на делкото (и от там до свещите), погледни в какво състояние са дистрибуторната капачка и палеца. Газовите клапани цъкат ли(т.е. отварят ли, когато се опитваш да запалиш на газ). Провери за изгорял бушон. Няма, как иначе да не запали на нито едно от горивата...


sergo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот sergo » Чет 06 фев 2014 18:44


Дядката като стар учител лектор един вид първо се хвана за тоците-видя че ги има.въртейки обаче а да запали на кантар ама не.имаме сериозни съмнения за горивото но и там съм излял чаша спирт за горене.въпреки това като чели горивото не стига достатъчно.то на кой ли му стига горивото ама това е друг въпрос.е и утре е ден.Благодаря за отзивите.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот Iezekil » Пет 07 фев 2014 8:21


Може би дюзата се е спекла.Би трябвало като махнеш капака на моното и даде дядото на контакт,да видиш как дюзата пръска на мъгла.
А ако на газ не ще да пали става интересно,понеже има много причини.Като начало проверка пуска ли газ изпаритела на контакт,цъкат ли клапаните и т.н.
Та за бензина-първо горивото има ли го,после токовете и накрая оглед за нарушена херметизация-вакуи,тампон моно,маркуч серво-да не смуче въздух и бърка сместа.


sergo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот sergo » Съб 08 фев 2014 14:01


Проблема е решен.Първо благодаря за отзивите.Оказа се много тънка цепка в маркучето подаващи бензин. Невидима почти.цъцка бензин само когато го натиснеш по силно.с дни скъсяване се реши въпроса но след работа привечер не се виждат тези неща.


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот schveda » Чет 10 апр 2014 11:23


Здравейте колеги,ще ползвам темата на колегата sergo,за да не пускам нова.Колата е Golf 3,мотора 1.6 ABU,от около година е с газова уредба.От известно време се появи следният проблем:понякога сутрин няма палене на бензин,обръщам на газ и пали.По време на движение минавам от газ на бензин,понякога си върви без проблем,дръг път мотора угасва.Освен това забелязах,че ако премина от газ на бензин на празен ход,оборотите рязко се повишават,а после ту падат-ту се вдигат и полека се успокояват.При работа на газ пък понякога след освобождаване от скорост,мотора се опитва да гасне,притриса.Преди десетина дни прегледах елктрическата система,предпазители,релета,напръсках с контактен спрей няколко букси по моното и делкото,но проблема си остана.Гадното в случая е че ту го прави,ту не го прави.Ни да идеш на майстор,ни да не идеш?!Не знам дали има отношение към проблема,но преди няколко месеца сам си настройвах изпарителя,защото след няколко ходения на газ-анализатор така и не успяха да ми свалят разхода,а след моята настройка,разхода ми падна драстично(около 3л. на 100км.).Направил съм си и ресет на компа при всяко гасене,защото трупаше постоянно грешки при работа на газ.Това е в общи линии,спирам да пиша,че стана цял роман.
Ще се радвам да чуя вашите предположения,аз за сега съм се насочил към стъпковото моторче и клеморед.


ivansa78
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 20:37
Автомобил: vw golf3 GTI
Двигател: ADY 1995
Местоположение: софия

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот ivansa78 » Чет 10 апр 2014 11:30


vag-com- и тогава сменяй, той ще покаже проблема :th_up


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот vaiper 1 » Чет 10 апр 2014 13:50


schveda написа:Здравейте колеги,ще ползвам темата на колегата sergo,за да не пускам нова.Колата е Golf 3,мотора 1.6 ABU,от около година е с газова уредба.От известно време се появи следният проблем:понякога сутрин няма палене на бензин,обръщам на газ и пали.По време на движение минавам от газ на бензин,понякога си върви без проблем,дръг път мотора угасва.Освен това забелязах,че ако премина от газ на бензин на празен ход,оборотите рязко се повишават,а после ту падат-ту се вдигат и полека се успокояват.При работа на газ пък понякога след освобождаване от скорост,мотора се опитва да гасне,притриса.Преди десетина дни прегледах елктрическата система,предпазители,релета,напръсках с контактен спрей няколко букси по моното и делкото,но проблема си остана.Гадното в случая е че ту го прави,ту не го прави.Ни да идеш на майстор,ни да не идеш?!Не знам дали има отношение към проблема,но преди няколко месеца сам си настройвах изпарителя,защото след няколко ходения на газ-анализатор така и не успяха да ми свалят разхода,а след моята настройка,разхода ми падна драстично(около 3л. на 100км.).Направил съм си и ресет на компа при всяко гасене,защото трупаше постоянно грешки при работа на газ.Това е в общи линии,спирам да пиша,че стана цял роман.
Ще се радвам да чуя вашите предположения,аз за сега съм се насочил към стъпковото моторче и клеморед.

Проверете вакумите да не влиза въздух,игнорираи клапата за топлия въздух,само студен да влиза :wink


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот schveda » Пет 11 апр 2014 11:45


Днес разбутах разните маркучлета по моното и единсвеното нередно нещо, което открих е че някой предишен собственик с видия бе блокирал клапата намираща се в кутията на въздушния филтър,която пуска студен въздух от вънка или топъл от колекторите.Клапата беше застопорена така че да пуска и топъл и студен въздух.Премахнах видията,за да може клапата да функционира.Нищо не съм изключвал или премахвал ,защото не ми стана много ясно какво да направя от горния пост.
За съжаление никаква промяна.Няколко пъти запали на бензин от раз,след това няма палене.Дори и в движение,като премина от газ на бензин направо колата спира.След минутка си пали на бенсин все едно нищо не е имало-баси и мистерията.Имам чувстото като че бензиновата помпа ту работи,ту не работи.
Не знам защо,но ми се струва, че проблема е електрически. Възможно ли е ако клемореда ми прави някакви магарии, това да се проявява само на бензин?Да не би някой кабел за бензиновата помпа да минава през клемореда?На газ колата си пали и върви без проблеми.Гадното е че бутилката на газовата уредба е монтирана точно над помпата и за да стигна до помпата трябва да махна бутилката.


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот schveda » Нед 13 апр 2014 9:56


Така,мисля че открих проблема.Ето това:
IMG_20140412_173300.jpg
IMG_20140412_173310.jpg
тайминг-реле навряно при помпата ,ту работи ту не работи и адски грее.
Някой,би ли ми препоръчал нещо по-качествено като марка,че не ми се слага същото.На него пише 10А,не е ли малко за бензинова помпа?

П.П. Зачопли ме мисълта ,защо е необходимо това реле да е за време,каква е идеята?.Не може ли просто да сложа едно обикновенно 40А реле с нормално затворени силови контакти,без да има закъснение при изключване на помпата?


Потребителски аватар
schveda
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голфа е 1,6 ABU 1993 Не пали на бензин

Мнениеот schveda » Вто 15 апр 2014 15:17


Смених тайминг релето с обикновенно 12V/35А, 5-пиново реле.За сега всичко е ОК.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта