Limp Mode / Ограничено налягане турбо 1.8T

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Limp Mode / Ограничено налягане турбо 1.8T

Мнениеот skotis » Нед 16 мар 2014 22:58


Днес карах извънградско и забелязах нещо интересно - карам постоянно и следя налягането, 5 минути има, 5 няма ??? Сега се прибрах и до последно си имаше пълното налягане :no Утре най-вероятно няма да има никой :) Нищо, близо съм до разрешаването на проблема, доста колеги се отзоваха, включотелно и Vladko (Благодаря ви!) но все съм свободен по късно и не мога да се възползвам за сега от помощта.

Допълнение 1: На другия ден наистина нямаше никой, на диагностика показа 4 грешки, които не са активни вече - н75 (ясно защо), за свалян акумулатор, за високо налягане в изп. колектор и за ламбда сонда. Изчистихме ги и колата всичко е ок вече два дни - има постоянно налягане, държи го, всичко е супер.

Предполагаемо обяснение за проблема - натрупаните грешки. След няколко дни ще я закачим пак да видим дали ще е записала нещо. :)

Допълнение 2: След 3 дни каране без да има проблем една сутрин установих че пак е налице същото състояние :( Сега вече записаната грешка ще сочи проблема. В момента не мога да я закарам на диагностика, но до ден два ще пиша за резултата :)




Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Limp Mode / Ограничено налягане турбо 1.8T

Мнениеот skotis » Сря 02 апр 2014 11:50


Колеги, грешката която дава колата е прекъсване във веригата на ламбда сондата :) Това може да значи и закъсан кабел нали?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Limp Mode / Ограничено налягане турбо 1.8T

Мнениеот pas1.8mi » Сря 02 апр 2014 19:46


Направи физическа проверка! icon_idea


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Limp Mode / Ограничено налягане турбо 1.8T

Мнениеот skotis » Вто 13 май 2014 16:55


Кабелите са ок, подгрева работи, сондата не е ленива.
Оказа се че на бензин дава 5% регулация и стойности ок 0.5, докато на газ - 25% и стойности 0.085 - 0.09
Което говори за проблем с газовата инсталация :(
Явно ще се ходи където ми сложиха газта.
Незнам дали има връзка, но бяха казали че са ми сложили по-големи дюзи, да съм минел да ми сложат по-малки. Това незнам за какво, но не отидох защото ми се струва че работи добре колата...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vanvalp и 62 госта