GOLF 2 1,6 RF 72 к.с. проблем с оборотите на празен ход

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

GOLF 2 1,6 RF 72 к.с. проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Пет 14 мар 2014 19:51


Здравейте,колеги.Доста теми съм прочел във форума.Намирал съм подобни проблеми,но не са точно като при мен.От известно време като запаля колата ми държи 2000 оборота,и така докато не достигне 90 гр. температура,после падат и започват да "играят" бързо 1000-1200.Това го прави на бензин и на газ.Колата ми е Голф 2 1988 г. 1,6 RF 72 к.с. карбуратор Pierburg 2E2.Благодаря Ви предварително.




bamzess
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 29 мар 2010 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот bamzess » Пет 14 мар 2014 20:32


Колега от бегъл опит те съветвам ,да смениш маркучите на вакумите,провери мембраната на икономайзера.
Сега за лятото може да свалиш оборотите от шестограма за дроселовата клапа. Успех!


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Пет 14 мар 2014 20:39


Благодаря ти колега.Съмняваш се,че взема въздух от някой маркуч и не прави добър вакум.В неделя ще ги сменя дано да е от тях.А относно мембраната на икономайзера мисля че ги продават в комплект с гарнитури за карбуратора.


bamzess
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 29 мар 2010 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот bamzess » Пет 14 мар 2014 21:19


Най удобно е да свалиш карбуратора,като отвиеш първо корупуса на термо ампулата за да не го счупиш!
Огледай тампона и ако се наложи го смени,ако ти работи нормално триточковият модул и ампулата проблема ще ти се реши евтино. успех!

П.П има тема за смяна на гарнитурите


Потребителски аватар
Gazaro_wow
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 25 юни 2009 19:44
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1.6 EZ 1990
Местоположение: asdf

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Gazaro_wow » Съб 15 мар 2014 12:19


Колега виждам ,че си от София най-добре иди при Люси http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=29623 :love.vwclub
Иначе ето я темата за ремонт на този карбуратор http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=17&t=241564&hilit=%D0%A0%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+pierburg
Преди време и аз имах проблеми с този карбуратор какво ли не правих и къде ли не ходих все не работеше както трябва и накрая отидох при Люси и всичко заспа вече две години няма грижи :smile


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Нед 16 мар 2014 19:53


Благодаря за съвета,но не живея в София а в Свиленград.Люси го познавам,ходил съм в неговия гараж (в Малашевци мисля че се казваше квартала) със стария Голф 1,3 55 к.с..Тогава имах подобен проблем,държеше постоянно 2000 оборота без да падат,след неговата намеса вървеше със 160 без проблем.


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Нед 16 мар 2014 20:03


Здравейте колеги.Току-що свалих карбуратора.Термоампулата беше запушена,почистих нея и карбуратора много добре със спрей за карбуратори.Стана като нов на външен вид.Предполагам,че заради тази ампула ми е държала 2000 оборота докато достигне 90 градуса.Проверих и всички вакуми-няма скъсани сменяни са от предишния собственик заедно с гарнитурите и икономилайзера и термоампулата.Отворих и охлюва с биметалната пластина - вътре имаше една малка пружинка откъснала се от един кабел,който влиза в охлюва.Знаете ли за какво служи?А постоянната смяна на обороти от какво може да е ?


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот icorainbow » Пон 17 мар 2014 8:52


Най-вероятно проблемът ти е бил точно запушената термоампула. Това, което си видял в корпуса на биметалната пластина не е пружина, това е нагревател. Ако можеш го закачи, че той спомага за нагряването на биметалната пластина, докато е още студен мотора, като би трябвало да изключи по някое време в зависимост от температурата (ако не ти е преправяно нещо по колата, защото при мен не се изключва, явно не е вързан към нужното реле, както и да е). Ако искаш погледни и тази тема по отношение на нагревателя.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=254390

Последна промяна от icorainbow на Вто 18 мар 2014 8:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Пон 17 мар 2014 19:46


Голямо БЛАГОДАРЯ,колега.Прочетох много внимателно темата,който си написал.Точно от това имах нужда,направих точно това,което си направил и ти.Преди малко сглобих и монтирах карбуратора,но нямах бензин и антифриз и оставих за утре настройките.Отново ти БЛАГОДАРЯ.


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот icorainbow » Вто 18 мар 2014 8:40


:th_up Успех, дано се оправят нещата. Да разбирам, че си закачил нагревателчето, за да работи?


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Вто 18 мар 2014 18:00


Здравейте.Да направих едно малко нагревателче и го закачих както го описахте.Смених и тампона на карбуратора,че не ми изглеждаше добре.Двигателя започна да работи сякаш по-меко.Сега като запаля на бензин колата ми държи около 1600 оборота около 2-3 минути след това падат на 1200 така ги държи до около 90 градуса после падат на 500 оборота и "заспиват на толкова.Опитах да регулирам оборотите на бензин с винта отгоре на карбуратора,но само ги свалям от там.Да не би нещо да не съм нагласил биметалната пластина на "охлюва" на смукача.Нагласих я на студен двигател беше леко отворена клапата около 4-5 мм.Иначе на газ колата е супер държи 750 оборота.


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Пет 21 мар 2014 19:45


Здравейте,колеги.Днес ми направи впечатление,че оборотите от 1000 започват да падат надолу след като термостатът започне да отваря и заспиват на около 400-500 когато термостатът напълно отвори.Не знам има ли някаква връзка.Реших да сваля пак карбуратора.Като отвивах трите болта забелязах,че болта в ляво до първа камера мирише на бензин.Свалих карбуратора и тампона да карбуратора беше леко омазан с бензин точно където се завива въпросния болт.Разглобих целия карбуратор.Тествах термо времевия клапан като го надух от единия маркуч и запуших другия-забелязах че пропуска въздух между двете му части.Предполагам че заради него ми е държала такива високи обороти.Два дни следях клапата на първа камера- на студен двигател беше около 3-4 мм отворена на топъл вертикално отворена и при натиск се връща веднага в същото положение.Ускорителната помпа си е като нова вътре нямаше никакви боклуци.Само гарнитурата на икономайзера е леко деформирана.Забелязах че гарнитурата между двете части на карбуратора не е поставена правилно- от едната страна излизаше 2-3 мм а от другата не се виждаше .Та въпросът ми е възможно ли е от недобре уплътняваща гарнитура да тече бензин под карбуратора и да взема въздух и оборотите да са такива ниски.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот stefan4o » Пет 21 мар 2014 20:00


По принцип оборотите могат да се клатят от всеки един нерегламентиран въздух, който е засмукван. Бих те посъветвал след като оправиш карбуратора първо да регулираш работата на бензин и тогава на газ. Между другото трябва да има два реглажни болта - за качеството на сместа и за въздушната междина на дроселовата клапа :th_up


Потребителски аватар
Димитър Христов
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 20:55
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1988 RF
Местоположение: Свиленград

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот Димитър Христов » Пет 21 мар 2014 20:09


Благодаря за бързия и коректен отговор.Болта за въздушната междина на дроселовата клапа беше с шестограм нали, ако не се лъжа.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: GOLF 2 проблем с оборотите на празен ход

Мнениеот stefan4o » Пет 21 мар 2014 20:29


Ето реглажите:
А - болт за регулиране на ПХ
Б - болт за регулиране на качеството на сместа
Прикачени файлове
Clipboard01.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 88 госта