Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот Creativex » Пон 17 мар 2014 14:39


Здравейте колеги, нов съм във форума и потърсих подобна на моята тема, но за жалост не открих някоя, в която колата да не е дизел и затова ще питам директно за моя автомобил, ако няма проблеми разбира се. Сдобих се с Golf 4 1999 година 1.4 16v и като всеки друг го заведох за обичайните обновявания. Във времето съм сменил маслена помпа и лагерите, които отговарят за маслото и се намират точно под двигателя (не съм от най-вещите и се извинявам, ако съм подразнил някого). Свещите са ми на 200 километра и предполагам, че едва ли е при тях проблема. Прибирах се по магистралата и карах със 140 километра, а оборотите не можеха да минат повече от 4000 (на по-ниските няма проблем, но на високите спира там). Колата се движи така около час и тридесет минути, преди да изгуби всякаква мощност и да умре на 100 км/ч при натиснат педал до края, а от двигателя се чуваха мощни ръмженете и тракания, които напомнят на шевна машина. Изчаках около 10-15 минути, отворих капака ако е прегряла да изстива, но нямаше нищо такова, колата си стоеше на 90 градуса при контакт и до там. След това си набра доста бързо отново, засили се, имаше мощност и отговаряше веднага, когато натиснех педала по-рязко, но не минаваше отново 4 000 оборота. Моля, ако някой има представа какво може да бъде или го е претърпял да ме ориентира. Някои от клапаните също тракат, докато са студени, но после няма никакви проблеми. Сменил съм маслата, ремъците и всички други глезотии, които по принцип са задължителни. Благодаря предварително на всички, които биха били съпричастни.

Последна промяна от radotom на Пон 17 мар 2014 16:03, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот zfa159 » Пон 17 мар 2014 19:03


Катализатор има ли и какво му е положението? Горивен ф-р сменял ли си и кога? Мотора ти кой тип е - с блок-бобина,обща за всичките цилиндри и кабели до свещите или с 4 отделни бобини (най-добре виж в големия талон кода на двигателя - първата част от номера на двигателя) и го напиши тук :) Прегледай и пак свещите - това,че са нови,не значи, че не е дефектирала някоя.
:beer


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот Creativex » Пон 17 мар 2014 20:25


Свещите са с четири отделни бобини (съответно имат и четири отделни кабела). Не мисля, че е от тях, защото и със старите ми направи този номер, не съм поглеждал какво е състоянието на катализатора, но предполагам, че би трябвало да има такъв. Всички филтри са сменяни още като го купих от маслен до въздушен, включително и на климатика. :beer За жалост големият талон не е в мен, ако има друг начин как да го проверя, ще бъда благодарен.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот zfa159 » Вто 18 мар 2014 9:27


Започни с прегледа на катализатора и пусни една диагностика със софтуер да се види дали дава някоя грешка. Ако и бяга някой цилиндър от време на време, щом е с 4-те отделни бобини, ще си каже, че е имало детонации. Това и катализатора заедно и поотделно биха обяснили дрънченето на мотора и това, че не иска да върви - детонационно горене. За катализатора можеш да се обърнеш към колеги, които се занимават с гърнета - те си имат варианти да го пробват дали е отпушен, дали е запушен или вече е изтърбушен. Не рядко се случва питата на катализатора да се издъни и да задръсти следващото гърне - също трябва да се провери.
:beer


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот Creativex » Сря 19 мар 2014 20:37


Колега, благодаря много, ще го закарам на доктор в най-скоро време и ще напиша какво се е случило. Мерси предварително! :beer


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот Creativex » Вто 22 апр 2014 8:20


Знам, че мина доста време от последното писане, за което се извинявам - винаги бих написал какво се е случило, за да помогна на друг, но нямах яснота. След доста време, най-накрая стигнахме до евентуалната грешка, която беше показана - 00609 Ignition output 1.

Четох в други форуми, че това е проблем с бобината. Почти всички описания и ефекти във възникналите грешки бях получил: "Много груба работа на двигателя във всички диапазони на натоварване", "Тежка загуба на мощност". Първият симптом е трудности в запалването, но такива нямам. Има ли човек, който да се е сблъсквал с подобен проблем и как го е премахнал? Отново, благодаря Ви, предварително. :)


Потребителски аватар
toni82
Мнения: 515
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:33
Автомобил: golf4 1.6 16v
Двигател: azd
Местоположение: italia

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот toni82 » Вто 22 апр 2014 15:52


Пробвай с друга бобина.


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1999 1.4 16V - губи мощност

Мнениеот Creativex » Чет 12 юни 2014 11:39


И накрая се оказа, че дроселът е бил много мръсен. Сега е почистен и сякаш имам нова кола - много по-пъргава!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], vucata, Ивайло Димов и 168 госта