Golf MK3 1.6 бензин загрява

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
remarek
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 14 сеп 2014 15:08
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1.6 бензин загрява

Мнениеот remarek » Съб 27 юни 2015 20:50


Здравейте! Преди 2 седмици колата ми загря до 110 градуса. Поне така показваше на таблото. Вчера я покарах да видя какво става и преди да стане 90 градуса включи перката на първата степен. Двата маркуча бяха топли. Днес обаче подмина 90 и беше близо до 100, когато включи перката.Явно втората степен, не знам Отделно от това, предишния собственик е направил едно тик так ключе с три позиции,което да включва перката силово,но и това не помогна,когато загря до 110. Не знам това ключе дали само не пречи там. Как мислите температурния датчик ли да сменя или термостата? Питам тук, защото карах колата на едни момчета,но те казаха "ами не разбрахме, всичко уж си е наред".




Потребителски аватар
persiii11
Мнения: 228
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:09
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 3, 1.6 бензин

Мнениеот persiii11 » Съб 27 юни 2015 21:46


Термошалтер се нарича и се намира на самия радиатор


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 3, 1.6 бензин загрява

Мнениеот Водния дух1 » Нед 28 юни 2015 8:38


Това ''копче'' за принудително пускане на перките и аз го имам и смея да твърдя че не пречи.Бях го сложил защото датчика на перките не сработваше,но като го смених си го оставих за всеки случай -обичам да ходя по чукарите .Щом и двата маркуча са топли термостата би трябвало да ти работи.Аз имах случай с термостат ,който отваряше на по-големи градуси и го смених с такъв отварящ на по-малки гр.Пусни термо-сонда първо в казанчето да видиш дали градусите на таблото отговарят .Друго може да е -водната помпа да не е сдала багажа,радиатора да не е вече позапушен.Ако маркучите се втвърдяват много, става сложно-гарнитура,глава-лоши работи.Провери да не е запушено малкото маркуче отиващо към казанчето.Ще стане с опити и проверки и време и човек ,който ''чува петела''


remarek
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 14 сеп 2014 15:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.6 бензин загрява

Мнениеот remarek » Сря 01 юли 2015 10:31


Диагностиката показа почти 10 градуса разлика между реалната температура и показанията на таблото.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта