Голф 3 1.8 90 к.с. 95 г. - Проблем с ламбата на маслото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
marqnta
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 08 яну 2014 20:49
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.8 90 к.с. 95 г. - Проблем с ламбата на маслото

Мнениеот marqnta » Вто 25 мар 2014 19:26


Здравейте,имам проблем с ламбата за маслото.Автомoбила е VW GOLF MK3 1.8 90hp (бензин/газ) 1995г.Проблема е следния при по-високи градуси на водата изпищява нещо и примигва ламбата за маслото не се случва много често но от време на време става така.Същото се получава при по-топъл двигател и ако съм с ниски обороти на по висока предавка като се вдигнат оборотите спиrа да свети и пищи.Маслото си e в норма,но просълзяват две три капки по картера и двама,,майстори,, ми казаха че сълзи от семеринга в скоростите и нямало проблем.Ако някой разбра нещо нека сподели мнение БЛАГОДАРЯ!! :th_up :th_up :th_up :th_up




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.8 90 к.с. 95 г. - Проблем с ламбата на маслото

Мнениеот IvanMan » Вто 25 мар 2014 21:59


Използвай търсачката, има много изписано по въпроса - Погледи тук


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 3 1.8 90 к.с. 95 г. - Проблем с ламбата на маслото

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Чет 27 мар 2014 0:00


marqnta написа:Здравейте,имам проблем с ламбата за маслото.Автомoбила е VW GOLF MK3 1.8 90hp (бензин/газ) 1995г.Проблема е следния при по-високи градуси на водата изпищява нещо и примигва ламбата за маслото не се случва много често но от време на време става така.Същото се получава при по-топъл двигател и ако съм с ниски обороти на по висока предавка като се вдигнат оборотите спиrа да свети и пищи.Маслото си e в норма,но просълзяват две три капки по картера и двама,,майстори,, ми казаха че сълзи от семеринга в скоростите и нямало проблем.Ако някой разбра нещо нека сподели мнение БЛАГОДАРЯ!! :th_up :th_up :th_up :th_up

колега какво стана с проблема има ли решение и на моя голф /същия мотор /му светна лампата на маслото и зумера се вкл. но при мен е при студен мотор след 3,4 мин работа,но като го изгасих и запалих намаше проблем.Утре на светло ще проверя нивото на маслото.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopci и 274 госта