Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Сря 26 мар 2014 17:36


Здравейте,
По тази тема има доста изписано и пак не успях да намеря решение за моя проблем,
Ето анамнеза: От две седмици спря да ми показва скоростомера и бензиномерра, всьшност от време на време показва и пак го няма за околу 10-15 секунди в сьщия момент не ми показва и изминатите километри, след дьлго четене в форума и препорьките да сменя датчика на скоростната кутия направих тази смяна с нов но резултата е сьщия, Тогава решихме че таблото е проблема и готово, днес се врьщам от майстора с таблата човека наистина се постара и сложи на компа колата и ми каза цхе според него не е таблото, но аз инсистирах да го сменим с друго работещо, човека го смени обучи клучовете колата запали и трьгнахме но за сужаление стана както той каза и новото табло работи както моето старо не показва скоростомера или на пресекулки подскача. И сега вьпроса???? Датчика сменен таблото работи не е проблема в него ЗАЩО и каде е проблема че не ми показва скоростомера каде да тьрся проблема??
Надявам се че някои се е збльскал с такьв проблем и знае решението, дали има някои зьбци които движат датчика в скоросната кутия и можели тези да се прецакани или няма такава вьзможност, и ако има лесни ли се поправя?
Наистина ви благодаря ако може да ми помогнете защото доста е неприятно да не знаесх колку км си поминал и кога бензин да сложиш




Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот vladovelin » Сря 26 мар 2014 18:29


А от датчика до табло проводниците здрави ли са?


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Сря 26 мар 2014 18:50


Имате предвид кабелите ? Ами според мен трябжа да се здрави тьи като сигнал идва и скоростомера от време на време подскача да йе като я напьна кум 70 - 80 си показва и когато пусна гьста изчезва стрелката идва на нула , закачих ме я на компа и карах ме в грьда и сигнал предвид кабелите си се наред ако бяха повредени нямаше нищо да показва ..


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Чет 27 мар 2014 17:56


Здравейте отново,
днес с моя приятел искарахме датчика за скорост и го закачихме на бормашина и пробвахме дали отчита , датчика подаваше сигнал перфектно и скоростометара показваше перфектно, значи датчик кабели табло показва перфектно и няма проблеми в тях, значи проблема е в скоростната кутия там кадето влиза датчика или както се казва черевея, и вьпроса имал ли е някои такув проблем и това лесно ли се ремонтира и как какво се разглобява , благодаря ви предварително ако може да ми помогнете
Приятна вечер


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот Vag_activator » Чет 27 мар 2014 18:32


Проблема е в бушоните!Провери ги,11 и 15 мисля беха но не дали са изгорели,а дали са зацапани.
Изчисти ги и пръсни контактен спрей на глездата,който преди това също се опитай да изчистиш!


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Чет 27 мар 2014 18:39


Dano si prav shte pusna po speedy bira :) , ima logika v tova zashtoto si mislq ako taka se iznosva tova v skorostnata kutiq mnogo tupo , i ne smqtam che taka sa go napravile da se iznosva , daje kogato mahnah datchika bruknah s prusta vutre vdignahme kolata i na treta gas i vutre useshtam i gi napipvam kak se vurtqt, i mislq che se metalni, ako neshto se iznosva tova trqbva da e cherveia na datchika a ne vutre .......
Shte go proverq i shte pisha ....
Blagodarq sepak za ideqta

Последна промяна от IvanMan на Нед 30 мар 2014 12:05, променено общо 1 път.
Причина: Кирилицата е задължителна!


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Чет 27 мар 2014 19:27


Пробвах изчистх даже нови сложих , сьщата работа даже по-зле :) то напрактика ако не работят или несхто се прецакани ще правят проблем и при завьртане на датчика с бормашината , а не да си работи перфектно, така да мисля и този вариант отпада, даже сега ми светна и аирбега :) след като махнах почистих бушоните и пак сложих :),
Помагаите !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот Somi » Пет 28 мар 2014 11:58


Един от трите кабела на буксата която е на датчика е скъсан или протрит някъде и дава на маса тогава почва зайгравката с бензина .Това съм го играл на поло .В скоростите вътре няма какво да се износи то ако се износи няма и да се движиш.Червяка се върти от диференциала.


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Пет 28 мар 2014 18:43


Още това остана да проверя, което е логично иначе всичко друго е проверено и няма грешка но не е проверявано за маса, или протрит кабел , как да го проверя или хвана каде има маса или скьсан кабел, или хващтам буксата махам я от датчика и трябва кабела ли да обеля или за да тьрся???
Благодаря ви предварително


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Нед 30 мар 2014 11:56


Gospodine da mi dadete adresa i telefona da pratq po ekont ili Speedy edna Bira :))
Blagodarq ti :)

Последна промяна от IvanMan на Нед 30 мар 2014 12:06, променено общо 1 път.
Причина: Кирилицата е задължителна!


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот georgebonev » Нед 30 мар 2014 15:57


:arrow Току-що запоих белия кабел със синьо (пин 2) от буксата на датчика за скоростта.

Колата е Голф 3 1.9 TD AAZ, но проблема е подобен - вчера, без "предизвестие", в един момент карах с около 30 по един баир и видях, че стрелката за скоростта започна да се качва и подскача от 30 към 50 - 80 - 120 и пада до 30 отново. Минах баира и по нанадолнището на свободна - скоростта на нула. Карах така още 10-на км докато се прибера. Всичко друго по таблото си показваше нормално, освен скоростта и изминатите километри.
От огледа се оказа, че бялото кабелче (със синя черта) на пин 2 (по средата) от буксата на датчика едва се крепеше на пластмасовата обвивка в близост до буксата. Запоих го и изолирах и скоростомера сега си показва нормално.
:th_up


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем скоростомер Голф 4 1.4

Мнениеот knele » Пон 31 мар 2014 18:43


Точно така , бьрзо си се оправил, докато аз минах 3 седмици главоболие, и на края благодарение на SOMI проблема го реших но сепак бях дал подробна анамнеза :)))
Благодаря още ведньш



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта