Тракане на клапаните може би кофти масло ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Тракане на клапаните може би кофти масло ?

Мнениеот Ico_kj » Сря 26 мар 2014 18:19


Здравейте колеги искам да споделя проблема си и да ми дадете съвет... Значи преди около 3400 км дойде ред за смяна на маслото на двигателя, понеже си направих 10 хиляди км а и имаше тракане на клапаните, смених го със същото с което карах и преди, някакво руско, минерално 15/40 в една жълта кутия, всесезонно. Като го смених и в началото тракането изчезна но след време пак се появи та така и до днес вече 3400 км, преди като бях в сервиза за смяна на скоростите просто попитах майстора какво може да се направи за тракането на клапаните и той ми каза че имало една добавка която се сипва към маслото и тя отмива боклуците които са се насъбрали, но както писах и по горе като си смених маслото и тракането изчезна. Въпроса ми е според вас ако си взема някакво по качествено масло ще изчезне ли тракането на клапаните понеже сега си мисля че след 3400 км слазочноста му е заминала, или по добре да си взема добавка която да сипя и тя да почисти ако има нещо замърсено??? дайте предложения и съвети какво да правя както също и марки масла които да са с добра слазочност ако ще сменям маслото макара 4е не ми се иска понеже има още км за каране с това масло. Хаиде колеги чакам предложения за това какво да правя и какво масло да си взема. Само да кажа че чичо ми си беше сложил от това масло и при него се появи тракане след като го смени шума изчезна.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тракане на клапаните може би кофти масло ?

Мнениеот kris11 » Сря 26 мар 2014 19:10


1.Прочети правилата за пускане на тема. Има си шаблон
Никой не е врачка или Ванга да ти знаем кой набро ти е автомобила и какъв е двигателя / кода/.
Всеки тип двигател си има свои проблеми.
Измери налягането на мсало - ще си покаже къде е проблема.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Тракане на клапаните може би кофти масло ?

Мнениеот radotom » Сря 26 мар 2014 20:24





Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen, mrsch66 и 208 госта