Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Мнениеот piter_96 » Нед 30 мар 2014 10:05


Здравейте, колата е Голф 3 1.8 ААМ комби. Преди две години пак течеше от въпросната гарнитура и при смяна на маслото майстора я смени с коркова. От доста време пак протече и съм решил да я сменя при тази смяна на масло. Ще се справя ли сам ? Майсторът не затяга капака със специален ключ. Как да разбера колко да ги затегна? Гумена или коркова гарнитура да слагам? Със или без силикон? Извинявам се за многото въпроси, но аз ще си сменям маслото и не ми се иска да ходя по сервизи.




Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Мнениеот jordancho » Нед 30 мар 2014 11:51


Здрасти колега, преди време имах Vento с ААМ, и съвсем сам си смених въпросната гарнитура само с помощта на права, кръстата отверка и тръбно ключе 10.
Между капака на клапаните и дроселовата клапа има една пластмасова кутийка, през нея минава сноп с кабели, а на гърба и са закрепени бензиновите маркучи. Откачи бензиновите маркучи от кутийката, отвори я и изкарай снопа с кабели от нея, това се налага, защото под кабелите са 2 или 3 (по спомени)от гайките, които държат капака на клапаните. След това отвърташ всички гайки и махаш капака, внимавай да не падат боклуци. Махаш остатъците от старата гарнитура, почистваш капака с обезмаслител, напояваш едно парцалче пак с обезмаслител и почистваш ръба на главата, където ляга гарнитурата (внимаваш да не попадне обезмаслител при клапаните), слагаш новата гарнитура и прилежащите към нея 1 или 2 гумички (пак по спомени) и затваряш. Като стягаш гайките започваш да стягаш по малко от вътрешните към външните гайки на кръст, като не забравиш да върнеш на мястото й, пластмасовата кутийка за кабелите. След като стегнеш малко всички гайки, започваш пак от първата в същия ред да ги достегнеш, но без да се престараваш, и това е.
Аз не съм професионалист в тази област, но моята гарнитура така си я смених, и нямаше проблеми. Естествено след около 2 години протече отново. При смяната използвах нова коркова гарнитура, защото до колкото знам (не съм 100 % сигурен) за гумена, трябва да се сменят и шпилките на главата.
Успех :)


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Мнениеот piter_96 » Нед 30 мар 2014 15:08


Благодаря ти колега. :bowdown А някой може ли да ми каже каква гарнитура да използвам гумена или коркова? :smile


mg design
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 09 май 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Мнениеот mg design » Нед 30 мар 2014 21:48


Гумена. Изчисти хубаво капака на клапаните и главата, където ляга гарнитурата и без никакъв силикон. Успех.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на гарнитура на капака на клапаните Голф 3 ААМ

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Нед 30 мар 2014 22:36


Ако е Гумена трябва и шпилките да смениш.Успех!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, xri666 и 215 госта