Смяна на двигател , кой е най-подходящ и какво е нужно ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf2GTISLIVEN
Мнения: 435
Регистриран на: Нед 03 мар 2013 10:23
Автомобил: VW GOLF 2
Двигател: 1.8 EV GTI + 16V KR
Местоположение: Сливен

Смяна на двигател , кой е най-подходящ и какво е нужно ?

Мнениеот Golf2GTISLIVEN » Съб 12 апр 2014 8:48


Мисля скоро да си сменя двигателя с нещо по мощно , в момента съм с 112 к.с 1.8 механичната инжекция EV и с старата инсталация , разбрах че ако решавам да сложа ABF ще стане доста трудно и с доста преправяне по простата причина че съм с старата инсталация , разбрах че с КР ставало по лесно , моля давайте мнение кой двигател ще е най-подходящо да сложа и ще стане ( търся нещо от 130 к.с нагоре) и точно какво ще трябва да преправям , и каква сума бих хвърлил за двигател и инсталация долу горе .




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Смяна на двигател , кой е най-подходящ и какво е нужно ?

Мнениеот phantom_ » Съб 12 апр 2014 12:21


Най-лесно според мен ще стане с едно турбо/компресор :th_up само него ще трябва да преправиш.. :th_up


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Смяна на двигател , кой е най-подходящ и какво е нужно ?

Мнениеот anonym0us » Съб 12 апр 2014 12:30


Не виждам логика да влагаш 2 бона пари, за има няма 30 коня отгоре :gruebel Ако приемем, че ще намериш Здрав мотор а не някой уморен донор, за 800 лева, после скорости за 200 лева, инсталация за 150 лева, и ако не го слагаш сам мотора ще те жегнат 400 лева минимум за слагането, после за инсталацията ще те жегнат 120 лева, и къде е киро на кирия! Но ако си правиш всичко сам, си струва, спестяваш от труд!
Ако преправяш по коша, смяна на магаре носачи и т.н по-добре ръгай 1.8 Т и после има на къде да го развиваш! Докато АБФ-а да го направиш турбо (не е невъзможно) но излиза много солено!
Според мен, ако не си тотално влюбен в 2-ката, продай я и си купи читава 1.8 т и си я прави спокойно 300 коня :)!


Потребителски аватар
Golf2GTISLIVEN
Мнения: 435
Регистриран на: Нед 03 мар 2013 10:23
Автомобил: VW GOLF 2
Двигател: 1.8 EV GTI + 16V KR
Местоположение: Сливен

Re: Смяна на двигател , кой е най-подходящ и какво е нужно ?

Мнениеот Golf2GTISLIVEN » Съб 12 апр 2014 15:29


А защо 2,3 бона да ми правят , като примерно ако взема АБФ или КР , само двигател и инсталация ще ми трябва , защото скоростна кутия , бензиновата помпа подхранва двигателя , километраж всичко пасва , само вадя единия слагам другия връзвам инсталация има 2,3 места които се преправят и газ , а един двигател с инсталация не прави повече от 500,600 лв



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kamaza11, Kassy, plamen7667 и 204 госта