Скърца отпред! голф 3 - РЕШЕН

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Скърца отпред! голф 3 - РЕШЕН

Мнениеот deadshark » Пон 14 апр 2014 20:02


Здравейте, има доста теми по въпроса и най-честите причинители са шарнир, тампони на макферсона, кормилни накрайници и ....

При мен проблема се появи няколко дена след като смених тампони на носача отляво и сега САМО там скърца.
Като потеглям или като сецна колата с повече газ или пък намаля все си скърца... На място като я натисна пак се чува, но по-слабо. Като дигам и пускам от крика пак си скърца...Според мен проблема е в нещо, което не съм направил както трябва след смяната на тампоните..

Може ли да е от болтовете на носача или шарнира?
На мене лично ми се струва, че идва от предния тампон на носача(не кръглия, а другия), с няколко приятели се опитахме да хванем това скърцане от къде е но уви... Един натиска, друг слуша отвън, трети в колата и така нататъка.... и пак нищо :mhihi

Последна промяна от deadshark на Пон 19 май 2014 19:34, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Скърца отпред! голф 3

Мнениеот anonym0us » Пон 14 апр 2014 20:49


И при мен скърца на ГОЛФ 4 и не мога да хвана от къде скърца! Някой казва от стаб. щанга от тампоните, обаче без да съм сигурен, няма как да сменям.


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Скърца отпред! голф 3

Мнениеот deadshark » Пон 14 апр 2014 20:56


Няколко дена след смяната на въпросните тампони всичко беше перфектно!
НО в интервала от тези няколко дена валя много и на два пъти минах през локва-голяма колкото малко езерце :icon_lol :icon_lol водата беше над праговете + на следващия ден уцелих 2 не толкова големи дупки, но за мене (със спортно окачване съм) бяха направо огромни :confused .

Дали може да не са затегнати болтовете на носача или да са се разхлабили примерно и от там да е ? Или пък да е някакво съвпадение и да е всъщност от водата или дупките??

При смяната на тампоните имах малко ГОЛЕМИ проблеми http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=415539
и от това да има нещо не както трябва?
(втулката на предния тампон на носача да опира в бомбето?)...


Потребителски аватар
deadshark
Мнения: 289
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Скърца отпред! голф 3 РЕШЕН

Мнениеот deadshark » Пон 19 май 2014 19:34


Проблема е решен, предния тампон на носача опираше някъде в бомбето!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта