Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
кандидата
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 12:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, къде другаде :)

Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Мнениеот кандидата » Чет 17 апр 2014 10:17


Поводът за тези тема е неприятен. Едва ли може да е приятен, когато става въпрос за ремонт или друг вид проблем, но по-особеното в случая е как се стигна до тук. Показателно е за много неща в тази държава. Светна ми лампичката за антифриза, което беше силно озадачаващо, тъй като често отварям капака за един бърз преглед на всичко възможно. Само преди няколко дена нивото му беше съвсем в норма. Отварям капака и какво да видя?!? Останало е съвсем малко и няма капачка :eek Чудя се какво става и се сещам как зареждах на Лукойл-а на Български извор и чичката на колонката ме догони като влизах да плащам и ме помоли да му дам ключа да я премести, че пречела. За първи път ми се случва подобно нещо на бензиностанция, обаче нали съм разбран, а и в колата нямаше нищо, му викам ОК. Установих, че липсва и капачката за резервоара :thumb_down Абсолютно никакви следи от силови манипулации и на двете места. Механизмите са здрави и работят. Как може такава селяния :banghead

След това лирическо отклонение да питам по същество - къде мога да купя качествена капачка за разширителния съд? Има няколко теми за некачествени капачки, които са водили до различни проблеми, та ако може дайте линк към някоя качествена.




Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Мнениеот klimatronik » Чет 17 апр 2014 20:03


За голф 4 оригинална в Порше е 24лв. Ментетата феби и незнам си какви са по около 8-10лв. и са страшни боклуци. Купи си оригинална за да си си спокоен и най-вече да не се ядосваш като мен- дадох един път 10лв и след това си купих и оригинална :th_up


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Мнениеот IvanMan » Чет 17 апр 2014 21:51


Подкрепям на 100 процента колегата.
Купи си оригинална капачка от Порше, цената е около 20 лв.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Мнениеот javor_bg » Пет 18 апр 2014 14:40


Според мене не рискувай! Купи си оригинална от Порше. Много съжалявам за случката. Весели празници !


Потребителски аватар
g3orgiev
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 23 окт 2013 18:55
Автомобил: golf 3
Двигател: ABU 1994
Местоположение: Русе

Re: Голф 3 - капачки за разширителния съд и резервоара

Мнениеот g3orgiev » Пет 18 апр 2014 15:54


относно случката :beat_butt2 само че, тоя с червеното дупе трябва да си ти, ами ако ти бяха свили автомобила? А за капачката колегите са ти казали :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], plamen7667 и 76 госта