Голф 4 1.6 101 SR - проблем с двигателно масло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
DvaKozunaka
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 15 ное 2013 18:32
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 101 SR - проблем с двигателно масло

Мнениеот DvaKozunaka » Чет 17 апр 2014 13:11


Здравейте, от както съм купил тази кола, пишман станах с двигателното масло, смених го сложих кастрол 10ш40. Губи здравата маслото, не го гори според мене, защото няма такива признаци, не пуши ама грам нито бял пушек нито синкав, един път съм го сменил напълно 5 литра след което за месец най-много два падна под минимума, долях още 1 литър пак се качи, гледал съм за течове имаше проблем с охладителя на маслото като го смъкнах беше много разхлабен и гарнитурата беше заминала, смених гарнитурата и го стегнах добре, сега уж е както трябва, оглеждам за други течове не мисля, че има такива. След като смених гарнитурата долях още 1 литър да си дойде всичко както трябва, но сега проверявам пак паднало на минимум. :eek :banghead . Какво мислите, може ли да го гори, но да не пуши грам (понеже не разбирам много). Благодаря !




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Голф 4 1.6 101 SR - проблем с двигателно масло

Мнениеот snupeca » Чет 17 апр 2014 16:15


Е то няма къде да отива - или изтича, или излиза през ауспуха. Щом няма течове ето го отговора

zfa159 написа:Писано, писано, писано...има поне 55 теми - сегменти, гумички на клапаните и разцепени водачи. Отваряш мотора, правиш всичко, затваряш и ще гори между половин и 1 литър на 10 000км. Ако блока е износен, е кофти, ремонта се оскъпява почти двойно за ремонт на блока и ремонтни бутала. Ако няма да я караш още дълго, доливай, защото не е рентабилно да я ремонтираш. Ако искаш да я караш още няколко години - качествен ремонт.
:beer


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 101 SR - проблем с двигателно масло

Мнениеот Creativex » Пон 05 май 2014 17:24


Подобен проблем имат всички, когато колите дойдат от Италия и амикотата са забравили да сменят маслото. Не се коси, твоят двигател може да се оправи и след това ще държи доста Коства пари, ама поне ги даваш един път и темата се приключва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: apolon, Google [Bot] и 68 госта