Голф 3 1,4 АБД надуване?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Пон 21 апр 2014 17:05


Здравейте колеги :love.vwclub
От днес ми се появи странен проблем, пътувах около 200 км почти с спирането на колата за няма и 5 минути, отдолу почна да блика антифриз, отворих капака оказа се тоя прословут охлюв под капачката на делкото,(беше сцепен и то даже не сцепен а имаше съвсем малка дупчица от която църкаше антифриза) то беше ясно ще се сменя тоя таралеж ли е там какво е дето всички маркучи влизат в него. Ходих до магазина купих нов таралеж ли тройник (някакъв усилен) ли там е и отделно купих нова капачка(На казанчето). Смених всичко налях вода, за теста вързах маркучите всичко както си застана запалих загря колата почна да надига нивото на водата в казанчето стига почти до горе отстрани на казанчето почва да прелива, и след около 20 тина сек се пуска перката и веднага почва да пада нивото на водата след което достига под минимума?! И тоя процес се повтаря?! Проверихме дали не е направила белята (вода+масло=ла*но) но НЕ Е. Нямаше боза... :scare3


Колеги може ли да съм объркал подредбата на маркучите, (въпреки че не ми се вярва по-простата причина че всеки маркуч си застава по местата, и по извивки и дължина..)


В какво може да е проблема?! Аз самият бях много учуден, по простата причина че я карах 200км и то го направи когато колата вече беше угасена?! Нямам идея, моля чакам вашите мнения!

Благодарен съм на всеки един, който би могъл да помогне, с мнения!

Извинявам се на екипа ако вече има такава тема и моята я дублира!

:love.vwclub




Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Пон 21 апр 2014 17:27


Извинявам се на колегите, на ако някой има, голф 3 1.4Абд моля нека снима неговите маркучи от охлюва, от няколко гледни точки! Благодаря ви!


Намерих някаква схема обаче на нея колко и се разбира ...

Изображение


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот stypkata » Пон 21 апр 2014 19:45


Обезвъздуши ли системата след наливането на новия антифриз? Обезвъздушава се като се остави поработи на празен ход десетина мин с отворена капачка на разширителното казанче.И аз скоро правих подобни манипулации по моя мотор и бликна така няколко пъти,явно не е била обезвъздушена системата и после спря и вече доста време карам без проблеми.Маркучите трудно ще ги объркаш....Доливай и покарай няколко дни и ти гарантирам,че ще се нормализира от самосебе си.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Пон 21 апр 2014 19:55


Еми и аз така мисля че ще стане, сега ще я покарам няколко дни така, и ако няя подобрения ще я мислим за сега нещата са в застой :Х


Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Хри100в » Пон 21 апр 2014 20:50


При обезвъздушаването изчакай да завърти големия кръг и да пусне перката. Може да повториш още 1-2 пъти процедурата. След това всичко ще се нормализира :th_up


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Пон 21 апр 2014 20:54


Аз изчаках няколко пъти но не бях отварял капачката и не бях пускал парното, след това пак я чаках да загрее на затворена капачка, обаче с пуснато парно.. Ще я покарам ся така и ще видим..


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Вто 22 апр 2014 17:04


Днеска пак същата работа. Смених пак старата капачка. Отделно стария собственик каза че като съм точил и като е спряло е трябвало да си върна всичките маркучи и да я запаля и тогава да почна да наливам водата. Това не го знаех и аз наливах на угасен мотор?

Иначе от какво е възможно така да си покачва нивото водата до капачката а даже и да тече отстрани, преди да си пусне перката и след като я пусне веднага да почва да спада?! :(

Някви идеи? Бяха ми казали че може да е издухала гарнитурата на главата?! Обаче нее смешала масло и вода нито пък в казанчето излизат балончета?!

Някакви идеи? Някой да е бил с подобни симптоми как се процедира?!

Благодаря!


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Golfan_93 » Вто 22 апр 2014 22:26


Колеги бихте ли ми казали, каква трябва да е компресията на моя мотор (1.4 абд 60кс). Благодаря предварително! :)


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот Dushan » Сря 23 апр 2014 9:40


Колега аз съм минал преди две години, през всичките главоболия свързани с антифриз и температура, на същия двигател.
Ако изхвърля вода със затворена капачка(на място), капачката не е в ред. Въпреки че не би трябвало да изхвърля
дори с отворена капачка! Може да изхвърли малко при обезвъздушаването, преди да отвори термостата.
При мен като карам изхвърля течност до определено ниво(под минимума и остава там) след като съм долял, след обезвъздушаване.
Не гледайте за вода в маслото - по-бързо се разбира, ако загряла маркучите са камък(трябва капачката да работи правилно).
За компресия не знам, но ако искаш можеш да пишеш да дойда ,да помогна и да видя дали е пъргава като моята. :beer


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 1,4 АБД надуване?

Мнениеот javor_bg » Сря 23 апр 2014 14:00


Колега, на АВD-то развии свещите на студен мотор и виж какво е положението и дали нямат бял нагар по електродите. Колата има ли загуба на антифриз ? Чак след това може и капачката да сменяш и препоръчително с оригинална !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, ktamen и 137 госта