Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот Vag_activator » Сря 23 апр 2014 18:55


Може и да е комфорт модул,при голфовете е по рядко...В повечето случаи клони към 0,но нищо не се знае!




Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот dELpIt0 » Чет 24 апр 2014 12:26


Имах същия проблем с плафоните,централното,отваряне на багажник и т.н и се оправи временно със смяна на бушон номер 14,но след време след пускане на централното тоя бушон гърми пак...


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот apolon » Чет 24 апр 2014 23:00


Проблема и на двамата ви се дължи на шашнат комфортмодул.Трябва да откриете причината за тоя шаш ,да я отстраните и да се надявате след време модула да дойде на себе си.Ако само смените модула с нов-всичко ще се оправи,но временно ,докато и новия(модул) полудее.Търсете причината,а най-вероятните са:
-наскоро заменени нормални крушки с диодни;
-прекъснати или с нарушена изолация кабели в маншоните между купето и вратите(багажника също);
-повредени микроключета на някоя врата;
-студени спойки на някоя брава.
Теми по горните проблеми има доста тук,четете.Дали диагностиката с вагком ще ви помогне и ще ви покаже точно къде е първопричината за проблема-не зная.Все пак не е зле първо да се пробва една диагностика -може да ви спести много време и нерви.Успех и :beer


Потребителски аватар
Vento_GLX
Мнения: 64
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот Vento_GLX » Пет 25 апр 2014 9:47


Здравей колега! Имах абсолютно същият проблем като теб и проблема беше в комфорт модула. Някаква студена спойка се беше получила по самия модул и срещу 50лв ми оправиха модула и всичко ми работи вече повече от 3 год. Успех!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот Vag_activator » Пет 25 апр 2014 17:58


И това звучи доста логично!Може да погледнеш и това,комфорт модула се разглабя лесно.Гледай по-дебелите пинове,те са захранващите.Погледни за студени спойки.


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот gti_v » Нед 27 апр 2014 19:23


Здравейте колеги, изчетох 1000 теми за централните на голф 4 и за миркоключето във вратата, но никъде не намерих отговор на моят въпрос. Откъде да започна? След големите дъждове тези дни, колата почна да прави проблеми с таблото, да свети лампата за багажника и да не свети нито един плафон(5 мин. след запалване на колата всичко се оправя). Оказа се, че машинката на багажника не работи добре, но я смазахме и всичко е точно.Преди не се отваряше багажника без ключ, но сега всичко е наред. От както взех колата обаче, диодът на шофьорската врата не свети. Не знам дали е от микроключето, защото всички плафони светят и се гасят, прозорците се свалят със задържане на ключа в посока отваряне. Но всеки път, когато натисна копчето за заключване 2 път, шофьорската врата се отключва. Също така е интересно, че винаги има ток в запалката, след като колата е отключена(на заключена не съм пробвал). Няма значение дали ключа е на контакт, или изобщо е изваден. Акумулатора е в прекрасно здраве(измерен е), всички плафони светят и гаснат. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот hvp800 » Нед 27 апр 2014 20:22


Ток на запалката си има винаги или поне на мен и още двама познати със голфетки е така и не вярвам да е съвпадение :c020 а останалите ти симптоми са на прекъснат кабел или кабели някъде във врата, съветвам те преди да започнеш какъвто и да било ремонт да закараш колата на една диагностика ( читава а не фиктивна) и на нея ще покаже къде е проблема и към какво да се насочиш, Тези проблеми със микретата са много неприятни за отстраняване и всякакви частични разглобявания по няколко пъти само ще доведат до още по неприятно скърцане на иннтериора


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот gti_v » Нед 27 апр 2014 20:46


Колега, колата мина на диагностика преди да отстраним проблема с багажника. Показваше термична защита-система комфорт. След напръскване на моторчето за 3-тата врата изчезна. Сега не дава грешки. Аз с тези микроключета най-вероятно не мога да се оправя, затова мисля да я закарам до Toyaga, да я преслушат. Най-вероятно има нещо, което не е наред в шофьорската врата.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот xxx_man » Пон 28 апр 2014 9:03


С сигурност не ти бачка микроклщчето на предна лява за отворена-затворена врата!Намери се в бравата и са 5 ключета на брой!Трудно се сваля голяма играчка е!Има и алтернативни вариянти за ремонт без смяна на микроключето!!


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот niki1_j » Вто 29 апр 2014 7:21


Щом плафоните светват с отваряне на вратата, със сигурност не е микрето за тях. По скоро са спукани спойките на в самата ключалка, което също е доста често срещан проблем.

;)


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот gti_v » Вто 29 апр 2014 14:37


Утре ще ходя до жичкаджиите, иначе казаха, че най-вероятно не е от микроключетата. Говореха ми, че имат проблеми с машинката за централното в шофьорската врата. :gruebel


Потребителски аватар
gti_v
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 13 юли 2011 9:32
Автомобил: Vw Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI PD 116 hp
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот gti_v » Сря 30 апр 2014 19:43


Днес ходих до жичкаджиите и казаха, че най-вероятно е за смяна машинката на централното. При някой има ли го този проблем, като натисне 3,4 пъти копчето за заключване и само шофьорската врата да се отключи?


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот apolon » Сря 30 апр 2014 23:00


Накрая какъв проблем остана?нещо не схващам.Само диода на предната врата ли?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот hvp800 » Сря 30 апр 2014 23:30


Студената спойка вътре във самата машинка също е доста често срещан проблем, Аз моята я правих сам и изкара около 7-8 мес и пак същото, След това си взех една от продавалник и за сега нямам ядове, Сега обаче всичко си работи и плафони и централно, обаче ми изчезна зумера, Едва ли е нещо със самата брава но сега ,така или иначе не ми се занимава


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 ТДИ- проблем с централно заключване.

Мнениеот apolon » Сря 30 апр 2014 23:37


Зумера е вързан само към капака на багажника,но не и към другите врати.Там търси проблема. Т.е. микроключето в механизма за заключване(фиксиране) на капака.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 95 госта