Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nixs
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 17 ное 2012 14:57
Автомобил: Golf IV
Двигател: AHF HIGHL
Местоположение: Горна Оряховица

Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот nixs » Чет 24 апр 2014 10:00


Интериорното огледало в колата ми е със сензор за дъжд и авт. потъмняване. Проблема е, че е потъмняло до средата и така си стои.
Наясно съм, че оправия има само с ново.
Интересува ме дали стъклото от обикновено огледало ще пасне на моето ? Един вид да използвам само сензора за дъжд, а да си взема стъкло от обикновенно огледало и да го монтирам на мястото на моето, прецаканото.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот radotom » Чет 24 апр 2014 15:24


На директния въпрос не мога да отговоря, но замислял ли си се за допълнително панорамно огледало?
Преди бяха доста разпостранени по разните Жигули и Москвичи :icon_lol
В нас имам едно такова, доста древно и понадраскано, но видимоста е прекрасна! :bowdown Няма никакви мъртви зони около колата, назад се вижда чудесно...
Единствения кусур (поне на моето) е, че седи точно като... ами като от Жигула! :mhihi


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот kibo_tom_8440 » Чет 24 апр 2014 16:22


И особено ластиците широки като колани, с които се прикрепва към старото........., но се радвахме че бяха затъмнени и с по-голяма видимост :a045 :beer


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот pas1.8mi » Чет 24 апр 2014 17:26


Преди време,оправях такъв проблем,но на Б5! Понеже има разлика в крепежа на огледалата към предното стъкло,трябва да се прехвърли детайла с "ябълката" от твоето на новото(обикновено) огледало!Като огледаш отзад огледалата ,ще видиш,че детайла влиза в една разцепена втулка,която пък е стегната с метална скобичка.С плоска отвертка трябва да извадиш скобичката,а след това с дръпване и детайла с "ябълката"!При този вариант,сензора дъжд остава да си работи,а си спестяваш едни пари от "тъмното" огледало !Обикновенното върви около 5-10лв! :c020


Потребителски аватар
nixs
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 17 ное 2012 14:57
Автомобил: Golf IV
Двигател: AHF HIGHL
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот nixs » Чет 24 апр 2014 17:51


Смятам за неуместни и лишени от всякакъв вид умствена дейност, първите два отговора.
Колега radotom, като част от модераторски екип, въобще не ти прави чест да се изказваш като пъпчив второкласник, умиращ от скука през голямото междучасие.

На колегата pas1.8mi, благодаря.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот radotom » Чет 24 апр 2014 22:04


Нещо не ти схванах идеята, но както и да е!


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот kibo_tom_8440 » Пет 25 апр 2014 15:29


Пич, ние с Радо когато сме карали коли ти си бил ...... За умствената дейност можем да спорим ако искаш на друго форумно място, като римляните - като гласовитост, красноречие, обективност, капацитет и каквото искаш. Предложеното ти бе една стара практика (която все още има хора да я прилагат) за което ти нито си чувал, нито си виждал, предполагам.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот xalerrelax » Пет 25 апр 2014 15:44


Как да разбера дали огледалото "работи" реално?
Има ли начин да го тествам?
Няма копче за вкл/изк.
Не е потъмняло , но не правя разлика , когато има автомобил зад мене с гадни светлини.


valcortb
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 авг 2009 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот valcortb » Нед 11 май 2014 17:07


Ами пробва се много лесно,затъмняваш датчика,който се намира зад огледалото с ръка,а след това светваш с фенерче срещу огледалото все едно че някой кара на дълги зад теб и огледалото трябва да се затъмни,ако всичко е наред,дано си ме разбрал с обяснението.


Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот V.Petrow » Нед 11 май 2014 18:32


То изобщо като потъмнее, т.е се развали, не се ли разваля и сензора за дъжд ?


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот delian1978 » Нед 11 май 2014 19:03


V.Petrow написа:То изобщо като потъмнее, т.е се развали, не се ли разваля и сензора за дъжд ?

Двете неща нямат нищо общо,въпреки,че се монтират заедно като екстра.Моето огледало си е потъмняло и не реагира на нищо,а сензора за дъжд си работи прекрасно.


Потребителски аватар
V.Petrow
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 13 апр 2014 14:24
Автомобил: VW Bora
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Vratsa/Sofia

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот V.Petrow » Нед 11 май 2014 19:35


nixs написа:Интериорното огледало в колата ми е със сензор за дъжд и авт. потъмняване. Проблема е, че е потъмняло до средата и така си стои.
Наясно съм, че оправия има само с ново.
Интересува ме дали стъклото от обикновено огледало ще пасне на моето ? Един вид да използвам само сензора за дъжд, а да си взема стъкло от обикновенно огледало и да го монтирам на мястото на моето, прецаканото.


Няма смисъл да напасваш каквото и да било. Интересувал съм се и знам, че вътре в огледалото има масло. Отвори го и го избърши, ще си стане като нормално( светло ). Аз все се канех да разглобя моето, но ме мързеше и си сложих това с ластиците върху оригиналното и гледката е перфектна :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот xalerrelax » Пон 12 май 2014 10:26


valcortb написа:Ами пробва се много лесно,затъмняваш датчика,който се намира зад огледалото с ръка,а след това светваш с фенерче срещу огледалото все едно че някой кара на дълги зад теб и огледалото трябва да се затъмни,ако всичко е наред,дано си ме разбрал с обяснението.

Дано да се изразя правилно.
Огледалото ми има датчик(който се намира отзад на огледалото и гледа в посока към пътя) има и отпред( долу в средата на самото огледало).Пробвах сутринта с телефона , но не стана.Искам да разбера , работи или не.Както казах , огледалото не е тъмно.Как да разбера , къде е ключа за бараката?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот hvp800 » Пон 12 май 2014 11:56


датчика отзад на огледалото е за чистачките и не ти върши никаква работа за твоя случай, А за пробата вече са ти казали как трябва да стане, Трябва да е вечерно време и със фенерче ( най-добре от запалка, че е слаба светлината и може да видиш и разликата в огледалото) Лично мойто огледало не работи но при мен е отлепена и част от блендата и търсих вариант да сменя само нея ама,,,тц, От А+ не ми се пазарува а във VW цената :death


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ел.хроматично интериорно огледало Golf 4

Мнениеот xalerrelax » Пон 12 май 2014 12:14


И аз така си помислих , че задния датчик няма нищо общо със затъмняването , защото заслепяването идва зад гърба ми.
Тогава би следвало , този датчик , който е ниско долу(в средата)на огледалото да управлява затъмняването.
Но при пробата си мисля , че не трябва да го закривам с ръка , а просто да светна с фенер.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batjoro, Kassy, mitko23 и 202 госта