Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Нед 27 апр 2014 16:17


Предварително да кажа,че колата е с код на двигателя AEK. Та започвам да се изповядвам :bishop
По принцип,когато завъртя ключа на контакт,се чуда едно тик-так през цялото време докато не запаля (не знам дали това тик-такане е само при мен). Е вчера,завъртал ключа на контакт и :eek тик-такането го нямаше. Викам си аз може да не е голям проблем,но върти,върти,върти но не пали :screwy Викам си аз може да е от алармата. Заключвам колата,пак я отключвам и ооооо слава богу това тик-такане се чуваше и запалих нормално както винаги. Така но днес беше по-зле. Въртя на контакт,тик-такането го няма,съответно,не мога да запаля. Заключвам колата,отключвам я и пак не го чувам и пак не мога да запаля :banghead Вадя акумулатора за 10-15 минути,промяна няма. Бутаме колата,не пали. Забравих да кажа,че като дам на контакт,стрелката на оборотомера си прави каквото си иска,преди не беше така. Пускаме ток от друга кола,не пали. Точно когато решихме да я дръпнем божественото тик-такане се появи и запалих :a040 ама докато се прибера до вкъщи,в рамките на 3 километра изгаснах около 5-6 пъти. Съмнявам се в имобилайзера и утре мисля да отида при някой майстор да го махне. В случай,че не е имобилайзера от какво друго може да бъде,някой има ли си представа. Забравих да кажа също така,че колата не губи мощност,само често прекъсва и ако не поддам газ,гасне.
Надявам се да сте разбрали :Mr Green Fun




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот radotom » Нед 27 апр 2014 16:46


Това за имобилайзера и аз си го мислех, докато не стигнах до тази част:
Супер Ицо написа: Забравих да кажа,че като дам на контакт,стрелката на оборотомера си прави каквото си иска,преди не беше така.

Това навява мисли и за бобина.


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Нед 27 апр 2014 17:43


Що се отнася до имобилайзера,колко пари струва премахването му? Има ли вариант да се махне алармата,но централното заключване на си остане? Да допълня алармата е на VANIS.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 апр 2014 18:03


Това тиктакане ми се струва,че е от допълнително поставен имобилайзер,явно се е скапал и ти прекъсва тока към бобината и другите електроники. :gruebel
Другото е клемореда да е заминал и да не дава ток до това чудо.Пробвай да поразмърдаш ключа докато си на контакт и виж дали ще се появи това тиктакане :rolleyes


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Нед 27 апр 2014 21:03


Така,сега отидох да пробвам дали ще запали и ето какво стана. Както каза Bai Sando,като включих на контакт нищо не се чуваше,размърдах ключа и хоп,започна да тик-така и запали от раз. Така горе-долу 5-10 секунди и стрелкана на оборотомера скокна рязко и колата изгасна. Опит втори - без да вадя ключа,връщам го в начално положение и въртя на стартер. Звук никакъв,но запали без проблеми и не изгасна. Опит трети: заключвам алармата,пак я отключвам - стартер звук имаше 2-3 секунди и спря. Въпреки това запали и не изгасна.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 апр 2014 21:09


Или бобина или клеморед :rolleyes А може и датчик колянов вал :confused
Но най-добре я закарай при алармаджия да види за допълнително поставяни релета и имобилайзери към алармата.И без това колата си има фабричен такъв и според мен допълнителния би създавал само проблеми.


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Нед 27 апр 2014 21:14


Това и ще направя. Притеснявам се обаче,че утре имам неотложна работа до Бургас и ще се наложи общо да карам около 70 километра отиване-връщане. Дано няма проблеми :bishop


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Чет 01 май 2014 16:26


Лоша работа,колеги... Първоначално,майстора каза че е от алармата и днес разбрах че работата е по-сериозна и свързана с компютъра :no

ПС: Пробвахме със нова бобина,не е от нея.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Bai Sando » Чет 01 май 2014 18:16


Как от компютъра?Как го разбрахте,според мен преди да сменяш компютър пробвай с друг датчик на коляновия вал,от кола със работещ такъв.Когато почне да се скапва прави подобни мизерии :th_up


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем при палене

Мнениеот Супер Ицо » Чет 01 май 2014 18:43


Казаха,че са направили всичко каквото са могли,но не могат да се справят с моят проблем. Утре колата ще бъде при друг по-опитен майстор. На според тях проблема е в компютъра. Дано другият майстор да докаже противното :confused



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта