Jetta 90г - сама си дава газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
beloved
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 14:14
Автомобил:
Двигател:

Jetta 90г - сама си дава газ

Мнениеот beloved » Съб 03 май 2014 17:06


Здравейте колеги,
след всички проблеми с колата сега започна и сама да си подава газ.
Като изключа от скорост и се форсира.
Без да подавам газ колата сама си се движи с 80км.
Бях при един майстор и ми каза, че някакъв вакум на карбуратора или вакумна мембрана ( не го разбрах много ) си е отишъл и сега трябва да се смени целия карбуратор.
Моя е Пиербург 2ее - електронен.
Проблема за момента е решен като е сложена свинска опашка към жилото на газта и оборотите са спокойни.
Може ли да се смени карбуратора с друг модел - не електронен и трябва ли да се правят много модификации? Също ако си карам с тая свинска опашка какъв е шанса нещо друго по колата да се скапе заради нея?

Благодаря.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Джета 90г - сама си дава газ

Мнениеот stefan4o » Съб 03 май 2014 18:37


При мен имаше същия проблем. Форсираше се сама на място. Направи ми го два пъти точно. Първият път се "оправи" сама. После при втория път бутнах буксата със 7-те пина, която мисля е за дроселовата клапа (потенциометър) и оборотите кротнаха. Преди да го сменяш извади всички букси и прегледай връзките.


beloved
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 14:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Джета 90г - сама си дава газ

Мнениеот beloved » Съб 03 май 2014 18:55


Благодаря колега, ще го проверя това.
Веднъж вече сменях карбуратора заради същия проблем и сега след 1 година пак се повтаря - бях чул , че тези карбуратори са много калпави особено ако колата се кара на газ. Моята я паля винаги на газ и на бензин рядко включвам и поради тази причина мисля за смяна с друг модел карб но не зная дали ще стане лесно без много преправяне.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Джета 90г - сама си дава газ

Мнениеот stefan4o » Съб 03 май 2014 19:29


Лесно изглежда всичко, което го прави друг човек, а ти го гледаш отстрани и накрая му плащаш :icon_lol


kalin1963
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 юли 2014 15:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Джета 90г - сама си дава газ

Мнениеот kalin1963 » Пет 25 юли 2014 1:13


Имам Голф 2 1.6 бензин със Пиербург 2ее карбуратор, преди около 3години започна да се форсира сама,смених вакумната мембрана втора употреба и оборотите се оправиха, и ето от вчера същия номер, започна сама да се форсира 3000 оборота че и понагоре и пак тази мембрана, в София на едно място ги рециклират, дават 6 месеца гаранция дайте съвет, предварително благодаря на всички отзовали се на мойта молба!


lz3cv
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 02 дек 2007 17:25
Автомобил: Jetta II 1990
Двигател: PN
Местоположение: Пловдив

Re: Jetta 90г - сама си дава газ

Мнениеот lz3cv » Пет 25 юли 2014 22:52


Колега, прегледай първо маркучите които водят в този вакуумен прибор. Единият е свързан към вакуума в колектора, а другия е към атмосферата, но след въздушния филтър. По-скоро този който е към колектора. Ако е сцепен някъде и смуче въздух, не може да направи достатъчно вакуум за да дръпне мембраната. Пръта на този регулатор има една голяма пружина отвън, която се стреми да го извади, т.е. да "натиска газта". Чрез вакуума се преодолява тази пружина и колата държи оборотите нормални. Така че първо виж маркучите. Ако са те, проблема ти е лесно решим. При мен понякога се оправя със смяна на маркучи. Но не изключвам варианта и самата мембрана да е започнала да се прокъсва пак. Тогава намираш мембрана, отваряш кутийката и сменяш...Веднъж ми се наложи. И като нямаше откъде да намеря мембраната, се наложи да правя матрица за да си я направя сам. Няколко години нямаше проблем. Тези дни пак започна да вдига обороти, но се оказаха само маркучите. Мембраната държи.
Успех!
ПП. Не намирам карбуратора 2Е-Е за калпав.


kalin1963
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 юли 2014 15:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Jetta 90г - сама си дава газ

Мнениеот kalin1963 » Пон 28 юли 2014 13:17


Колега,благодаря за отделеното време и разяснение,сложих нови маркучета въпреки че старите бяха здрави,да поясна
още малко буталцето със със пружината беше заяло и не се връщаше,раздвижих го и като го натискам с ръка движи нормално,рекох си край отстраних повредата,но като го сглобих пак вдига оборотите до 3000,когато я карам и тръгвам да спирам
спирам натискам само педала на спирачката и оборотите падат до 900-1000,като натисна съединителя и оборотите скочат
веднага на 3000.Днес свалих този смукач и както е направил един колега от форума сложих около 1 см маркуч да опъне
жилото и сега колата не гасне и не вдига оборотите. Не знам дали може да се сложи жило за ръчен смукач на този модел
карбуратор.Ще опитам да карам няколко дни така и след това ще решавам какво да правя.Дай повече инфо как и от къде да взема материал за тази мембрана.То е най лесно абе сменяй го този карбуратор и толкоз, аз от този съм доволен около 9 на 100 харчи газ извън градско и върви колата добре.


lz3cv
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 02 дек 2007 17:25
Автомобил: Jetta II 1990
Двигател: PN
Местоположение: Пловдив

Re: Jetta 90г - сама си дава газ

Мнениеот lz3cv » Съб 02 авг 2014 0:53


Колега, като откриеш проблема, ако наистина се окаже скъсана мембрана, пиши ми едно лично съобщение. Мисля, че имам още една в чекмеджето на работа. Навремето направихме две-три да има. Та ако се окаже тя, ще ти я пратя тази резервната. А аз ще си направя още няколко да има пак за резерва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта