GOLF 4 ARL хидравлика

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

GOLF 4 ARL хидравлика

Мнениеот anpa1 » Нед 04 май 2014 8:02


Здравейте колеги. От известно време като навивам волана се усеща някакъв шум. Усеща се предимно при маневри на заден ход , и става по силен при пълно завъртане на волана. При нормален ход на преден почти не се усеща нищо. Най - вероятно е от хидравликата. Предложете в Пловдив и района читав сервиз и майстор на тази тема. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: GOLF 4 ARL хидравлика

Мнениеот hooligan_sk » Нед 04 май 2014 20:44


Препоръчвам ти да изчакаш докато шума стане постоянен и ясно изразен. Не е задължително да е от серво помпата, тези звуци често заблуждават. Като начало може да провериш нивото на хидравличното масло. :th_up


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: GOLF 4 ARL хидравлика

Мнениеот delian1978 » Чет 08 май 2014 8:58


Колега,така както си описал проблема,звучи като ниско ниво на хидравличната течност в казанчето.Провери го и ако е намаляла течността търси и от къде капе,че тя иначе няма къде да отиде.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: GOLF 4 ARL хидравлика

Мнениеот anpa1 » Нед 11 май 2014 8:03


Нивото на течността на хидравликата си е нормално. Водих я на сервиз и ми обясниха че проблема бил следния : шума идва от приплъзване на пистовия ремък, което се дължи на 2 причини : или някоя от ролките , които ремъка върти е с разбит лагер : или механизма с ролката , който опъва ремъка е разхлабен , или и 2те. Това затруднява плавното движение на пистовия ремък и той приплъзва. Това се забелязва най-силно при маневри на заден, защото пълно завъртане на волана помпата на хидравликата се товари и допълнително се затормозява системата. Това ми казаха след бърз оглед, дали са прави не знам. Тези дни ще я гледаме по обстойно.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: GOLF 4 ARL хидравлика -решено

Мнениеот anpa1 » Пон 19 май 2014 18:19


Реших проблема. Ролката на генератора има механизъм като съединител, който не позволява обратна посока на въртене. Същевременно обира вибрациите и не позволява пистовия ремък да приплъзва. При мен това не работеше. Сменихме ролката и проблема се реши. Хидравликата няма нищо общо. Сменихме и четките на генератора, понеже така или иначе беше свален. Явно проблема е от година, защото изведнъж двигателя много утихна, Това е. Успех на всички



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 82 госта